Jump to content

Partibrejkers


VoivodBG

Recommended Posts

Pre dosta godina, 15 otprilike u Kikindi su svirali i Cane je krenuo tipa sta je bagro, di ste slaninari i dobio je fin udarac od nekog celavog lika i to na bini. Posle se vise nije pederisao

Zapravo je rekao: "Šta je seljaci, najeli ste se slanine pa ne možete da se pomerate!?" A reakcija je bila adekvatna. :da:

Edited by Wendigo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cemu ovolika rasprava ? Ako vam se ne svidja Canetovo ponasanje nemojte ici na svirke Brejkersa i to je to ! To sto Ateisti nalaze razloge da osporavaju velicinu Caneta i Partibrejkersa bas iz razloga sto su uvredjeni religioznim tematikama koje prozimaju pesme onda je to jako glupo!Realno u Partibrejkersi su jedna od najboljih ako ne i najbolja grupa u Srpskom rok-u ikada..tako da su te primedbe o Canetvom zezanju publike jako bezvezne .

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Ljudi, imam 2 karte za Partibrejkerse.

Juce sam saznao da imam rodjendan kod drugarice bas 3. marta tako da mi propadaju.

Jedna kosta 1000.

Ali ja dajem 2 za 1500.

Hitno.

Magare jedno malo , sto si uzeo ortaku 1600 ? Sta se blamiras jajarice jedna ? Ako sam mu ja rekao da je 1500 znaci da seres po meni . Ja da sam bio uzeo bih ti karte za dzabaka i isutirao te u dupe sisice jedna .

  • Upvote 21

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Cane Partibrejkersi: Ko vlada nama ili čovek čoveku život

 

 

Imaš li nešto vredno zbog čega brineš? Do čega ti je stalo? Šta je to što ne daš drugom, što je namenjeno samo onom koga voliš? Kako da živiš svoj život kad se u njemu mešaju mnogi tuđi životi? Ko su svi ljudi koji žive pored nas,ko smo mi živeći pored njih? Ličim sebi na pseto koje laje na ono što mu se od otetog daje.

 

1038216_Cane_partibrejkers_01.jpg

 

Prestao sam da čitam novine. Jedino bacim oko u prolazu na naslovne strave. Ne znam koliko će to još da me drži. Hoću da usporim vreme,da sačuvam sebe da bih mogao da služim onom do sebe. To nije žrtva, to je cena mog života. Ja sam dobrovoljac u službi slobode.

 

Ono najbolje u nama dolazi u sukob sa okolinom da bi dokazalo svoju vrednost. To je naš napor da nas ne zgazi čopor koji ne gleda ispred sebe kuda ide. Nameće nam se istrošenost i ishlapelost ideja koje umiru i vuku nas za sobom. Život se ukalupljuje i uglupljuje, nestaje elana i poleta, a bez toga nema dometa. Gde je životna inspiracija. Napor ima smisla samo ako ima cilj.

 

Ovih dana opet živimo između pojeftinjenja i poskupljenja. Život je dobio potrošačku korpu od sopstvene vlasti. Gas i telefon. Nova poskupljenja moraju se prihvatiti, naređenja bez pogovora moraju se izvršiti. Gasom će usmrtiti naše impulse. Grejaćemo se svi zajedno u jednoj prostoriji sedeći i ćuteći, a neko će da škrguće zubima da nebi cvokotao. Pazićemo koga zovemo da mu kažemo kako nam je.

 

Neko odiše neskrivenim lopovlukom dok maržom kao mrežom od bednog uzima sve više. Umesto da narod izađe na ulice i da se pobuni,on je isključen iz svakog odlučivanja o onom što ga se tiče. Negde po strani, u apatiji trune.

 

Gde su ta osnovna životna prava. Demorališuće stanje stvari od ljudi robove pravi. Lišava nas lične hrabrosti u ostvarivanju naših osnovnih vrednosti. Čovek onda pokušava da živi bez odgovora o ključnim pitanjima koja se tiču njega. Gde je on u svemu tome i da li je ikom važan? Manjina deli višak između sebe smejući se ostalima. Kada pitaš ljude zašto ćute, da li znaju šta im se dešava,kažu da nemaju više snage,da im je potrošena energija i da su im rane još uvek ljute zbog izneverenih nadanja u one kojima su verovali. Kao da neznaju da je autoritet uvek isti,samo mu se menja ime i firma. Autoritet uvek traži da se bez pogovora obožava, uljuljkan, počinje da liči na prethodnika, pokazujući monopol na život svojih građana. Svaka vlast jede ljude u slast, dok mljacka deli se packa onom ko je gleda. A narod čeka da mu se skine povodac s vrata, da sjašu sa njegovih leđa, da ga neko digne iz blata, da ga niko ne vređa. Čeka na nekog drugog umesto sam da stane na svoje noge i pokaže svoju zrelost i snagu. Mi smo krpe od ljudi i tako će istorija o nama da sudi. Stalno plaćamo nečije bolesne ambicije, služimo da se namire kompromisi do fotelja, mi smo uvučeni u ostvarenje tuđih želja.

 

I gde smo sad? Negde izgubljeni na putu do sopstvene normale. Lepota, sreća, zadovoljstvo života, gde su nestali? Prodati smo u bescenje tehnološkoj prolaznosti čiji je moto: „Služi gazdu, a na sebe zaboravi”. Vrata su nam otvorena, imanje nam nije ograđeno, po njemu lutamo neznani sami sebi. Ostaje nam samo poniženje i osveta. A znamo da strast usporava duhovni rast. Ovozemaljski život je kvalifikacija za nebo.

 

Mi smo taoci naše jadne i bedne stvarnosti. Život nam se odvija između dve vatre, ne dozvolimo sopstvenom kukavičluku da nas satre.

 

Ua, država!

 

Ua, svi mi koji tražimo da živimo malo kao ljudi!

 

http://www.6yka.com/...ek-coveku-zivot

Edited by VoivodBG
removing format
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...