Jump to content

Goblini


Dimitri

Recommended Posts

Goblini? U je... sećam se koncerta u Sr. Karlovcima oktobra '96, Groždjenbal,kad je Golub popio flašu u glavu... znam i tu budalu koja ga je gadjala... video sam kad su Goluba onesvešćenog odvukli sa stejdža... iz obezbedjenja je neko uzeo mikrofon i počeo "hajde, neka se javi taj koji je bacio flašu, ako je faca" ... m'da, siguran sam da su hteli uz čaj i kolačiće da lepo sednu i popričaju sa njim zašto je to uradio :mrgreen: ... a malo posle toga, te iste večeri, ovog što ga je pogodio su razbili neki skinsi (potpuno nevezano za predjašnji dogadjaj), pa je gomila Karlovčana sutradan lemala svakog skinsa na kojeg bi naišla... blesava vremena.

Edited by Okudzava

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

"Dragi moji,

Evo napokon i liste gradova za majsku turneju Goblina:

 

* 19. 05. Banja Luka

* 20. 05. Zadar

* 21. 05. Ljubljana

* 25. 05. Kragujevac

* 27. 05. Novi Sad

* 28. 05. Beograd

 

Žao nam je što nije bilo moguće odovoljiti svima i svirati više gradova ali se nadamo da će biti još toga u avgustu.

Pozdrav

Golub"

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

http://youtu.be/Ie2VShp-JNc

 

Kultni pank rok sastav Goblini objavio je singl/spot “Deca iz komšiluka” kao najavu povratničkog albuma “Roba s greškom“, koji će polovinom novembra objaviti promoterska kućaLong Play.

“Ovo nije pesma Goblina, ovo je prenošenje poruke svih onih ljudi koji nas okružuju, koji sa nama prolaze i proživljavaju iste ili slične životne situacije, i smatrali smo da su oni jednako zaslužni, ako ne i više nego mi, da se pojave u spotu”, kaže frontmen Branko Golubović-Golub.

Spot koji je uradila novosadska ID produkcija sa svojom “orvelovskom” atmosferom vizuelna je nadogradnja muzički žestoke, politički angažovane pesme “Deca iz komšiluka”, čiji stihovi upozoravaju “…sve se na staro vratilo”.

“Spot bi trebalo da jasno podvuče samu poruku pesme, s kojom će se i odgovoriti na pitanje vezano za razlog zbog kojeg se u ovom spotu Goblini ne pojavljuju”, objašnjava Golubović.

“Robu s greškom” objaviće polovinom novembra na CD-u promoterska kuća Long Play, a to će biti Goblinima prvi album još od “Re-Contra” iz 1999. godine. Gobline trenutno čine Golubović, Jovanović, Kokotović, Arnautović i gitarista Leonid Pilipović, koji je prethodno već sa Goblinima snimio kultni album “U magnovenju”.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Ne znam koliko ce kostati karta za koncert u SKCu. Mada i ne ide mi se nesto pretjerano, jer ugrabio sam ih ljetos na Adi, na onom Beer Garden festivalu, gdje su momacki i posteno otprasili, za sve pare, oko 2h svirke, a jos ulaz bio besplatan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...