Jump to content

The Doors


SAROTH

Recommended Posts

Guest 10 dinara

The Doors su sigurno jedan od najvecih rock bandova.Morrison je bio legenda..

 

Najjace pesme Light My Fire,Riders on The Storm,Five To One,The End...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bas i nije tako. Moguce da si gledala film pa si stekla takav utisak, kakav sam i ja isprva stekao.

 

Mada si i sama rekla da to i nije toliko bitno, ali kada bi se rukovodili tom logikom onda bi i Shekspirovu poeziju proglasili plodom ovisnistva, s'obzirom da je isti konzumirao kanabis.

 

Ima Morison jednu svoju autobiografiju "Divljina", treba je procitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film "The Doors" je razlog zasto sam poceo da slusam bend "The Doors". I tako sam poceo da slusam rock muziku....

 

Poceo sam da ih slusam u cetvrtom razredu osnovne,i obozavao sam Morrisona.U sedmom razredu sam otisao u Pariz,posetio sam njegov grob i iskopao kamen iz groba.Cuvam ga i danas i za mene taj kamen ima neprocenjivu vrednost...

 

Kao i Dikinsonova narukvica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio sam THE DOORS majicu al posto mi ne treba rado cu je ustupiti nekom za odredjenu cenu

svi zainteresovani ili na PP ili na mail [email protected]

 

majica je original, potpuno nova, L velicina [nase domace velicine nemaju veze sa ovim icon_wink.gif]

 

evo i slike, skenirao sam je iz dva dela pa spajao, pa je zbog toga ovakva icon_wink.gif inace majica je cisto siva, ovo sto izgleda rebrasta to je zbog skeniranja...

spustam cenu na 1000 dindzi jel ima sad koga zainteresovanog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pa i sam Morison je par puta to izjavio, ali ako vama vise odgovara vi trazite POENTU!

Poenta je da slušamo tu muziku jer nam se sviđa. Jebeš orgijanje i drogu; ako je nekome poenta slušanja Doorsa da to radi, neka ga... ali verujem da većina ljudi nije u tom tripu, i da u pesmama ipak traži nešto drugo.

 

Da li bi iko mogao da orgija uz The End, People Are Strange, Yes The River Knows, End Of The Night, Riders On The Storm, i slično? Ja zaista to ne mogu da zamislim. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i sam Morison je par puta to izjavio, ali ako vama vise odgovara vi trazite POENTU!

jbt poenta Doorsa su bili Morrisonovi textovi,a muzika je samo prateci deo svega toga...slazem se sa Profom,ziq slushamo zbog nje same,textova,a ne zbog orgijanja i prikladne mjuze za drogiranje...to definitivno ne ide uz gore spomenute pesme,samo bih josh dodala Love street wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika Doors-a je tezila ka metamorfozi - ka prelazenju granice izmedju poznatog i onog neznanog. Tezila je ka smirivanju haosa, ciji su i oni sami bili deo. Uzdizali su coveka i njegov mikrokosmos! Zapravo, tezili su ka slobodi covekog duha i bica! Borili su se protiv pravila. Ali ne treba pogresno shvatiti smisao slobode! Oni nisu nametali svoj nacin zivota - vec su mislili na pravo izbora - na ono pravo, koje omogucuje svakoj individui ponaosob da potrosi svoj ovozemaljski zivot na sebi svojstven nacin!

Edited by zena_od_metala

Share this post


Link to post
Share on other sites

There's danger on the edge of town

Ride the King's highway, baby

Weird scenes inside the gold mine

Ride the highway west, baby

Ride the snake, ride the snake

To the lake, the ancient lake, baby

The snake is long, seven miles

Ride the snake...he's old, and his skin is cold

The west is the best

The west is the best

Get here, and we'll do the rest

The blue bus is callin' us

The blue bus is callin' us

Driver, where you taken' us

 

 

U ovom delu izvrsena je rekonstrukcija "mita o novom svetu" - zapad je postao vremenom robotizovan, programiran - socijalni zivot je polako nestajao. Dok nasuprot tome, istok je nudio vracanje prirodi,spiritualizmu, magiji... Znaci ovde je pretstavljen kontrast izmedju istoka i zapada!

S' obzirom da svaka magijska predstava ima za cilj da promeni neko odredjeno stanje, od strane prisutnih biran je duhovni vodja - saman (koji je znao da magijom moze doci do promena), vodio je taj cin! Otuda i Morrisonova opsednutost samanima!

 

 

The killer awoke before dawn, he put his boots on

He took a face from the ancient gallery

And he walked on down the hall

He went into the room where his sister lived, and...then he

Paid a visit to his brother, and then he

He walked on down the hall, and

And he came to a door...and he looked inside

Father, yes son, I want to kill you

Mother, I want to...WAAAAAA

 

Maska te magijske predstave dala mu je slobodu - slobodu sa kojom je mogao otkriva. Smisao ovog dela pesme svodi se na Edipovski koncept kojim se inicira unistenje oca i incest sa majkom, a ciji je pravi smisao razbijanje svetih zakona prirode. E da bi neko zaista shvatio mudrost potrebno je da oseti zrtvu, patnju i zlocin nad tim prirodnim zakonima. Dakle saznje je ZRTVA! Saznanje je BOL! Time se prolazi kroz vrata percepcije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Time se prolazi kroz vrata percepcije!

Bravo!

 

Ajde izanaliziraj neku pesmu po tvom izboru. Npr. ako mozes da izdvojis koju najvise volis i zasto.

 

Licno, Doorse sam dozivljavala uvek kao sklad Morrisonovih reci, boje glasa i psihodelicne muzike, koja mi je neopisivo prijala...Celina.

Bacila si akcent na Jima kao pesnika. Kako dozivljavas celu grupu?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo!

 

Ajde izanaliziraj neku pesmu po tvom izboru. Npr. ako mozes da izdvojis koju najvise volis i zasto.

 

Licno, Doorse sam dozivljavala uvek kao sklad Morrisonovih reci, boje glasa i psihodelicne muzike, koja mi je neopisivo prijala...Celina.

Bacila si akcent na Jima kao pesnika. Kako dozivljavas celu grupu?

AWAKE

Shake dreams from your hair

My pretty child, my sweet one.

Choose the day and choose the sign of your day

The day's divinity

First thing you see.

 

A vast radiant beach in a cool jeweled moon

Couples naked race down by its quiet side

And we laugh like soft, mad children

Smug in the woolly cotton brains on infancy.

The music and voices are all around us.

Choose, they croon, the Ancient Ones

The time has come again.

Choose now, they croon,

Beneath the moon

Beside an ancient lake.

Enter again the sweet forest,

Enter the hot dream,

Come with us,

Everything is broken up and dances.

 

Vecina ljudi samo zivotari - nalazi se u nekakvom "ekvilibriumu" - u svetu sivih emocija! Ljudi zive po protokolu: rode se, skoluju se, vencaju se, dobiju decu i na kraju umru! Retki su oni koji zapravo zive, oni koji se osvrnu na zivot i zaista ga dozive! Budjenje!!! - u tome lezi spas ljudskog roda! Vratiti se duhovnosti! Osvajati svetoscu, uzdignuti se radoscu, unistiti onu zver u sebi stvaralackim blazenstvom! Voleti, ljubiti, raditi uz maximalan utrosak svoje strasti, a pri tome ne biti zaveden niti izmanipulisan. Bitno je osecati, jer osecanja su dokaz da smo ipak zivi - makar to i bila bol, samo da nije ravnodusnost (ona je uzrok zivotarenja!). Treba obratiti paznju na plodove koje nam priroda, a samim tim i zivot - pruzaju!

 

Volim ovu pesmu jer se odista slaze sa mojim misljenjem, osecanjima i stavovima! Morrison je bio jedan brilijantan um - po meni savrsen umetnik! Doors-e kao celinu, smatram jednim teatralnim bendom, sposobnim da svojom muzikom upotpune Morrisonove misli! Realno gledano, jedino Manzarek se moze smatrati dobrim muzicarem. Densmor i Kriger recimo, da u svakom slucaju imaju vise sluha od mene, ali daleko su oni od kvalitetnih muzicara. Ipak - JA IH OBOZAVAM!

Edited by zena_od_metala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Prva ljubav zaborava nema...

Dugi niz godina su mi na TOP 5 svih vremena

 

Kako je to super! Ja se sećam, kad sam tek otkrivala r'n'r,i heavy metal, sa koliko sam uzbuđenja slušala svaku stvar i sa koliko divljenja saznavala nove stvari o tim genijima! Sada je druga strana medalje: znam mnogo, ali me skoro ništa ne može uzbuditi, jer, prvi put čuti pesmu benda koji voliš možeš samo jednom. Dobro, ima bendova koji snimaju,Maideni,Judasi, pa kad izdaju album, jedva čekam i to, opet se iznenadim, ali Lenon, Dženis, Dorsi, nikad više .....

Edited by Metal girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOORS-i su bend koji je stvoren sa drogom ... mislim Jim nije napisao ni jednu pesmu a da nije bi naduvan,,ali ipak su za mene super bend koji je imao veliki uspeh! icon_rolleyes.gif

Kakva malograđanska predrasuda!Uopšte nije bio STALNO pijan i drogiran, a i kad je počeo biti takav, samo je prezentovao stvari koje su nastale kad je bio "normalan".Bodler je bio narkoman, i to se zna, i niko mu to ne povezuje sa delom. Drugo, PESNIK NIJE IMANENTAN PESMI! Treće: KAD JE NEKO SPOSOBAN DA NAPRAVI ONAKVA GENIJALNA DELA, NIKO SE NE USUĐUJE DA POLEMIŠE U KAKVOM JE STANJU BIO DOK IH JE PRAVIO. Npr. šta da se našao neki lik koji je otkrio lek protiv side. I izlečio ljude. I dođe i prizna da se baš našmrkao tog dana. Šta? Hoćemo ga prestati koristiti? Zbog malograđanskih predrasuda? Ni ja ne poštujem ljude koji beže u alkohol, ali to je, Bože, kako malo znaš... to je čovek koji više nije želeo živeti! I baš je tebe i mene hteo da pita da li da se uništi ili ne! Alo, bre, čovek je do 28. doživeo sve čemu teži svaki pojedinac na planeti! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Šta mene treba da boli bilo koji organ za njegovo pijanstvo, drogu ili švaleraciju.Nisam mu ni mama ni žena. Mene interesuje muzika i njegov duh, a ne njegov radni dan. Muziku su mnogo veći kritičari od nas ocenili kao izvrsnu, čovek je imao IQ 149, i mislim da je kranje bezveze da ga bilo ko pljuje.

Edited by Metal girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Ljudi su genijalci

 

Jim je živeo punim plućima i svaka mu čast

 

sto se textova tiče-legenda

 

jebiga što je umro al je bar umro kao mlad i lep leš

 

nije dao sam sebi šansu da ostari i upropasti karijeru pod stare dane

 

:pivopije:

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su genijalci

 

Jim je živeo punim plućima i svaka mu čast

 

sto se textova tiče-legenda

 

jebiga što je umro al je bar umro kao mlad i lep leš

 

nije dao sam sebi šansu da ostari i upropasti karijeru pod stare dane

 

:pivopije:

 

hmmmmm cek, kazesh da su pozeri sranje, a opet koristish rechenicu: al je bar umro kao mlad i lep leš

 

...ne kontam :uhoh:

 

a shto se tiche ovog txta:

 

Vecina ljudi samo zivotari - nalazi se u nekakvom "ekvilibriumu" - u svetu sivih emocija! Ljudi zive po protokolu: rode se, skoluju se, vencaju se, dobiju decu i na kraju umru! Retki su oni koji zapravo zive, oni koji se osvrnu na zivot i zaista ga dozive! Budjenje!!! - u tome lezi spas ljudskog roda! Vratiti se duhovnosti! Osvajati svetoscu, uzdignuti se radoscu, unistiti onu zver u sebi stvaralackim blazenstvom! Voleti, ljubiti, raditi uz maximalan utrosak svoje strasti, a pri tome ne biti zaveden niti izmanipulisan. Bitno je osecati, jer osecanja su dokaz da smo ipak zivi - makar to i bila bol, samo da nije ravnodusnost (ona je uzrok zivotarenja!). Treba obratiti paznju na plodove koje nam priroda, a samim tim i zivot - pruzaju!

 

...nije li vam ljudi dosta tih hippy sranja? wtf... :evotigana::udri:

 

i josh samo pohvala za Metal girl i txt o Malogradjanima.... lol, kako si ih poklopila, slazem se sa tobom u potpunosti... :) Mene iskreno zabole za zivot muzichara chiju muziku slusham, mislim zanimljivo mi je da chujem poneshto, ali mi to svakako ne utiche na njihovu muziku... Jedino ako saznam neshto idiotski o bendu koji vec ne podnosim... onda ga samo josh vishe mrzim...lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...