Jump to content

The Doors


SAROTH

Recommended Posts

Stvarno doors-i su jedna od onih grupa koje ce ziveti destet puta duze nego tamo neki majmuni sa MTV-a. Jedino sto su neki manijaci uzeli pare i u onom filmu iskomercijalizovali i Jim-a i doors-e. Jegi ga, holywood bi i dupe prodao za dolar, a kevu za dva, tako su resili da skenjaju i doors-e. Zato sada neka decurlija slusa "darse" i seku se ka njihovog "pevaca". Ipak i pored toga sto su neki hteli {i uspeli} da unovce doors-e, veujem da im se Jim svima smeje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jos jedan primer totalne originalnosti...

Jimm je po meni jedan od najboljih pesnika...

To je ujedno i grupa sa najvise mitova i legenda.

Ja ih bukvalno obozavam, i sigurno svaki dan vec par godina barem 2 sata posvetim njima....

Doorsi Rules!

Jimm is still with us!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Previse bi mi vremena oduzelo da napisem sve sto osecam (osecam,ne mislim) prema Doorsima.Nisu samo textovi u pitanju (kao sto je Jim rekao,to je samo izraz necega sto je vec cuo i video),vec spiritualna moc grupe,klavijature koje po meni imaju savrsenu kombinaciju morbidnog i lepog,originalnost...

 

Ove godine sam bila na Morrisonovom gorbu kada sam isla u Pariz.Neopisiv dusevni dozivljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volela bih da mogu detaljno da ti opisem,ali ne izdrzim dugo da pricam o tome,a da se ne pogubim...

 

Kada sam dosla na gorblje,jedva sam nasla Jimov grob.Parcele su cudnim redosledom poredjane,a i lokacija groblja je bezveze.Kada sam videla da se nalazi puno ljudi na jednom mestu,resila sam da pogledam tamo.

 

Prilazim jednoj nadgrobnoj ploci koja mi je okrenuta obrnuto i osecam da sam tu.Polako mi se pruzio vidik na reci "James Douglas Morrison".Noge su mi se odsekle.Naslonila sam se na jednu kucicu za svece.

Grob skromno izgleda,onaj headstone je ukraden,tako da se sastoji od jedne kvadratne kamene ploce.

 

Nervirali su me ljudi koji su se pozerski slikali sa ogromnim osmesima pored groba,slikali su pokrete dok su ostavljali cvece...Iznervirala sam se...

 

Prisao mi je jedan decko i pitao me:"Do you feel like digging"?Jedino pristojno bice od mase ljudi,koji je provalio moje misli u trenutku.

 

Nisam mogla da se pomerim sa mesta u narednih 40 min,preplavljali su me stvarno cudni osecaji...

 

Na kraju sam na kucici za svece napisala:"My love for you is taboo",potpisala se,i napisla jos i ime jedne moje drugarice.Ustala sam i otisla...Jedva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preterujete sa tim gravediggerstvom... Grob ko grob, tu je da te podseti na nesto za st a podsecanje i ne treba, onima koji DOORSE zaista vole. Naravno i da bi fancy pozeri imali gde da se okupljaju.

 

Anyway, The Doors jedna od retkih grupa na YUMetalu za koju su se SVI (osim jednog, ali bednog) slozili da je neprevazidjena. U to ime pijem ovu... ***iga, limunadu, ali sta je tu je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi poslao Demonic Alliance:

>>Preterujete sa tim gravediggerstvom... Grob ko grob, tu je da te podseti na nesto za st a podsecanje i ne treba, onima koji DOORSE zaista vole. Naravno i da bi fancy pozeri imali gde da se okupljaju.

 

Ocigledno da nisi bio tamo,i zato nemas osnovu da tako nesto izjavljujes.

Grob nije tu da te podseti,vec da ti pruzi nesto blisko i materijalno u vezi Morrisona,a ne mozes da zamislis kakav spektar osecaja moze da izazove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja definitivno i neopozivo obozavam Doorse.

Svako od nas ih razume na sebi svojstven nacin. Mislim da je to deo njihove vanvremenosti. Uvek ce se slusati sa istim entuzijazmom. Verovatno ce me jednoga dana unuci pitati sta mislim o Doorsima, a onda cu ja reci...

"...jedne daaaaaavne 2001., dok jos sveza krv bese u mojim venama...." icon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...