Jump to content

Dark/black ambient


Recommended Posts

Bass Communion, ne Comminication, je drone/minimal/ambient projekat Stevena Wilsona (Porcupine Tree, No-Man, Blackfield, IEM...), a Ghosts je jezivo putovanje kroz udaljene coskove duse i bliske, memljive pasaze napustene viktorijanske kuce uz pucketanje magnetfofona i provejavanje sablasnih glasova kroz zidove...:) eto, opis od strane coveka kome, valjda, verujes. :)

 

Nalik ovom albumu je i Loss, dok jos preporucujem Atmospherics i Bass Communion II. Doduse, poslednji, Molotov & Haze, je odlican spoj etericnih, vazdusastih melodija i industrial/noise distorziranih gitara.

Edited by Et in Arcadia Ego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, сад сам (најзад) преслушао Desiderii Marginis, албум "Seven Sorrows" из 2007. и ово је стварно интересантан пројект.

Крилатица за сајт:

 

I had forgotten how art can darken the

world's mirrors to let in a stronger light.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam postovao i na linkovi za d/l na avangardi. Ovde mu je takodje mesto.

 

 

Jacaszek - Treny

 

 

Artist - Jacaszek

Album - Treny

Year - 2008

Genre - Mod-classical Instrumental Experimetal Dark-wave Dark-ambient Electro

Password - SirensSound.blogspot.com

 

Tracklist

 

1 Rytm to nieśmiertelność 5:27

2 Lament 6:57

3 Orszula 3:36

4 Żal 5:02

5 Powoli 5:55

6 Taniec 5:06

7 O ma żałości! 5:33

8 Tren IV 3:35

9 Walc 3:13

10 Martwa cisza 5:16

11 Rytm to nieśmiertelność II 4:47

 

 

 

Genijalna muzika! Mozda album godine za mene.

 

Skidam ga iz nekoliko pokusaja, veza konstantno puca. I tako opet ispocetka, vodjen inatom, bez nekog drugog meni znanog razloga. Ne mogu da vjerujem kako sam za malo izbjegao da cujem ovo remek dijelo, vanvremensko zaista. Ne pamtim da me ikad prozimao takav osjecaj kao dok slusam Treny. Stavim slusalice, zavalim se u fotelju, pustam Lament i osjecam kao da prolazi vjecnost, ali ne ona uzasno dosadna - vec uzvisena, blazena, bozanska.. Kao da plovim kroz beskraj tonova i slika, potpuno smiren u tom vrtlogu emocija. A onda otvorim oci i skapiram kako sam stigao tek na pola pjesme. I tako prolazim kroz citav album kao kroz neki drugi zivot, gdje poimanje vremena definitivno poprima drugaciju dimenziju. Cista transcendentalnost, i samo to je bitno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidam ga iz nekoliko pokusaja, veza konstantno puca. I tako opet ispocetka, vodjen inatom, bez nekog drugog meni znanog razloga. Ne mogu da vjerujem kako sam za malo izbjegao da cujem ovo remek dijelo, vanvremensko zaista. Ne pamtim da me ikad prozimao takav osjecaj kao dok slusam Treny. Stavim slusalice, zavalim se u fotelju, pustam Lament i osjecam kao da prolazi vjecnost, ali ne ona uzasno dosadna - vec uzvisena, blazena, bozanska.. Kao da plovim kroz beskraj tonova i slika, potpuno smiren u tom vrtlogu emocija. A onda otvorim oci i skapiram kako sam stigao tek na pola pjesme. I tako prolazim kroz citav album kao kroz neki drugi zivot, gdje poimanje vremena definitivno poprima drugaciju dimenziju. Cista transcendentalnost, i samo to je bitno.

 

 

:da:

 

Hvala za poetske impresije. Lament je zaista jezivo prelepa. Imao sam priliku za jedno slusalacko iskustvo prvog reda, kada sam na sluskama setao kroz vetrom i noci, pred kisu, uvijen Kalemegdan. Treny je bio neuporedivi soundtrack za takav ambijent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao sam sinoc kuci neispavan, umoran i pijan, ali opet super raspolozen i pun inspiracije. I umjesto da odma legnem u krevet, stavljam slusalice i palim Treny koji sam skinuo tokom dana iz 4 il 5 pokusaja. Link sam nasao na avantgardnom forumu po eci-peci-pec metodi, dopao mi se opis i eto. Samo se ne sjecam kako sam naletio na ovu temu i ostavio prethodni post, obzirom da u u ne-metal sobu rijetko zalazim.

Kako bilo, ovaj album je stvarno poseban zbog njega samog, a meni dodatnu magiju daje sam momenat i razne okolnosti koje su se izdesavale tog dana. Kao soundtrack poklapanja svih kockica, makar na kratko. Jer tempus fugit

Edited by deadsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Али како је [O T H E R] грозоморан и таман, истински амбијенталан албум!

Ух, како мене ово шљака!

Како ја трипујем уз ово ...

Тотално до јаја, тотално Dark Ambient.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi super za preporuke!

 

Gavro,car si!

 

Хеј, немој тако.

Најлепша ствар је да људи заиста прихвате препоруку и размењују музику и утиске и у том смислу - хвала што си их приметио.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...