Jump to content

Dark/black ambient


Recommended Posts

Moj favorit za sada je ''The Throne Of Melek Taus'', a dobra je i ''Black Serpent Dance''.. moracu da nabavim sve od njih.

Takodje sam otkrio bend Endvra, dark ritual occult ambient, sa malo Tangerine Dream uticaja, cim budem imao vise vreemena, nabavicu i od njih nesto. Za sada imam samo Hymn to Pan.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I joše jedna stvar, evo nešto što nije dark ambient ali je veoma minimalno, tako da bi trebalo da se dopadne ljubiteljima dark ambienta. Inače meni je fenomenalno pa vi procenite.

 

Stars of the Lid - And Their Refinement of the Decline

Ovo je vrhcina bend, sjajni su, preporuka i od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto kao ja danas u nekom dark ambient raspoloženju slušam Atrium Carceri i Desiderii Marginis, i setim se ovog mog drugara iz prošlosti:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WShknpNpHbY

http://www.youtube.com/watch?v=dTuFnAVjiKw&feature=related

 

Oh šta uradih, dosta sa linkovima.I onda shvatam da je Silent Hill 2 možda najbolji dark ambient igra ikada. Dok igrate igru stvarno imate onaj depresivan osećaj da ste sami u gradu, izolovani. Provešće te sate kroz napuštene hodnike, a jedino što vas prati je ovaj genijalni soundtrack, statika i tu i tamo sa vremena na vreme neki vrisak. A i količina depresije i tuge kroz koju prodjete do poslednjeg sinematika može se opisati ko dan proveden gledajući farmu dok jebete zapaljenog delfina. Šteta što nijedan sledeći Silent Hill neće ponoviti tu atmosferu koju ima Silent Hill 2 .

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj tvoj opis sa delfinom me podseća na par stihova Bukovskog, sad ću da ih iskopam.

 

Jedna od najžešćih

 

...skinuo sam njene plave gaćice

zadigao joj suknju i uz treperenje televizora

kresao je stojeći.

dok smo se lomatali preko sobe

(jebem grob, mislio sam,

vraćam leš u život

volšebno

kao da jedeš hladne maslinke u 3 noću

dok je pola grada u plamenu)

svršio sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim da pročitam kad neko ostavi ovako isečak iz njegovih knjiga, ali ja i Bukovski nismo na istim frekvencijama. Kolko mi zanimljivo bude da proštam ovako isečak, tolko mi je ne zanimljiv kada moram da pročitam njegovu celu knjigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto kao ja danas u nekom dark ambient raspoloženju slušam Atrium Carceri i Desiderii Marginis, i setim se ovog mog drugara iz prošlosti:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WShknpNpHbY

http://www.youtube.com/watch?v=dTuFnAVjiKw&feature=related

 

Oh šta uradih, dosta sa linkovima.I onda shvatam da je Silent Hill 2 možda najbolji dark ambient igra ikada. Dok igrate igru stvarno imate onaj depresivan osećaj da ste sami u gradu, izolovani. Provešće te sate kroz napuštene hodnike, a jedino što vas prati je ovaj genijalni soundtrack, statika i tu i tamo sa vremena na vreme neki vrisak. A i količina depresije i tuge kroz koju prodjete do poslednjeg sinematika može se opisati ko dan proveden gledajući farmu dok jebete zapaljenog delfina. Šteta što nijedan sledeći Silent Hill neće ponoviti tu atmosferu koju ima Silent Hill 2 .

 

+ 1 k'o kuća! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojko, super ti je onaj clanak i Dark Ambient muzici, svideo mi se genearlno, ne samo ono sto si konkretno rekao za DA kao muziku, vec sam tvoj pristup pisanja clanka. Mada, mislim da je zakljucak nesto sto se (u krajnjem) moze reci za svaki zanr muzike, da u prinicpu nema bolje/gore, i da su slusaoci neceg bolji od slusalaca neceg drugog, vec da jednostavno ta muzika(kao i svaka druga) sa sobom nosi nesto i sto daje svom slusaocu(i da se shodno tome sta zelimo, u datom trenutku odlucujemo za odredjeni tip muzike), a ti si jako lepo izlozio sta je to 'nesto', ovde u slucaju dark ambient muzike.

 

Takodje su mi super i izvestaj i interjvu sa Tomasom Konerom, i shvatio sam da se taj covek bavi i vodi mnogim principima u umetnosti kojima bih se i ja vodio, ili istrazivao(kad bih se bavio nekom vrstom umetnosti), tj. principima koje zelim da nadjem kod umetnika sa kojima bih se potencijalno susreo. Tako da cu istraziti njegov rad mnogo bolje.

 

 

 

I poslednje ali ne i najmanje vazno:

A ima i muzika koja se bazira samo na rečima, i stvarno malo instrumenata.

 

http://www.youtube.com/watch?v=EiqwcP_RJm8

 

Posto mi je ovaj Sylvianov album jedno od najvecih otkrovenja te godine, ima li neko ista na bilo koji nacin slicno da mi preporuci. Ne zelim kopiju, vec nesto sto se dotice/prethodi/nastavlja na ovu njegovu muziku/stil?

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trailer za Lustmordov koncert u New Yorku. Mnogo cool.

 

 

 

Posto mi je ovaj Sylvianov album jedno od najvecih otkrovenja te godine, ima li neko ista na bilo koji nacin slicno da mi preporuci. Ne zelim kopiju, vec nesto sto se dotice/prethodi/nastavlja na ovu njegovu muziku/stil?

 

Scott Walker - The Drift

i posle toga bila šta drugo od njega.

 

I dao nesveti, jednom da gledamo neki dark abmient ili ambient sa ovakvom instalacijom.

Edited by Lunar
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Scott Walker - The Drift

i posle toga bila šta drugo od njega.

 

I dao nesveti, jednom da gledamo neki dark abmient ili ambient sa ovakvom instalacijom.

Danke. Mislim da sam neletao na njega vise puta, ali mi nije delovao toliko privlacno, tj. u datom trenutku sam imao nesto prece da cekiram.

 

concepts from systems theory related to black, white and grey boxes.

bio mi je intersantan video sve dok ovo nisam procitao. Juce sam ovo smaranje polagao, pfuj, dosadniji ispit nisam imao u zivotu, tako da nisam odusevljen konceptom. Doduse, nisam se udubljivao previse u to kako su ga interpretirali, tako da ko zna, mozda gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ljudi, ko sluša bilo šta približno ovoj vrsti muzike, a ne dođe na AUN u NS 12. oktobra, zaista nije normalan. Ljudi su pokidali sad u Nemačkoj, definitivno u top 5 izvođača sa festivala. Vizuelni segment koncerta je neverovatan, potpuno nova dimenzija muzike. Materijal sa novog albuma zvuči jako dobro uživo, bez obzira na drastičnu promenu u zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ko sluša bilo šta približno ovoj vrsti muzike, a ne dođe na AUN u NS 12. oktobra, zaista nije normalan. Ljudi su pokidali sad u Nemačkoj, definitivno u top 5 izvođača sa festivala. Vizuelni segment koncerta je neverovatan, potpuno nova dimenzija muzike. Materijal sa novog albuma zvuči jako dobro uživo, bez obzira na drastičnu promenu u zvuku.

E, jebem mu mater, mislio sam da je to u novembru, pobrkao sam datume. Treba sada na JMJ-a da idem, nadam se da će ostati kinte za kartu do NS-a (i sve što ide uz to) i da neće nešto iskočiti na fakuletu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...