Jump to content

Dark/black ambient


Recommended Posts

Prva rečenica Comment dela u tagu fajlova je sjajna, a ni ostatak nije loš. :D

 

The original industrial agent turned Hollywood sound designer presents an expansive dark ambient album created solely from NASA recordings of deep space.

 

15 years in the works, Dark Matter distills “an audio library of cosmological activity” intercepted and recorded between 1993 and 2003 by NASA, The Very Large Array, and The National Radio Astronomy Observatory, among others, and processes them into a somehow super dense yet unfathomably spacious suite of pure dark ambiance.

 

As you might expect, there’s no surprises in deep space, just light years of f**k all, so you’re implicitly encouraged to fill in the gaps yourself, guided only by Lustmord’s slowly shifting drones in three parts.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Meni skoro sve što izbacuje Cryo Chamber zvuči isto. Čak su se i Atrium Carceri iskvarili u takvom društvu. Evo, izašla je još jedna Apocryphos/Kammarheit/Atrium Carceri kolaboracija, nije ni morala što se mene tiče. Već ima hiljadu takvih albuma. Već sam pisao šta mislim o njima par strana unazad, da se ne ponavljam. Pa Nyarlathotep, gde je 25 bendova učestvovalo... Ne mogu da shvatim zašto je toliko ljudi uključeno u tako nešto kad tih 3 sata muzike zvuči kao nešto što bez problema može jedan čovek da napravi.

A najsmešnije mi je, naleteo sam par puta, kada neko priča kako su death i black metal stagnirali, kako nema dobrih bendova, kako je sve na isti kalup, a sa druge strane dark ambient je kao u punoj snazi. Jes' mojega, nego je problem u tome što kad je metal bend loš, to ni ne može da se sluša, a ovakva muzika uvek može da ide u pozadini i da ne iritira, a ustvari 99% tih "umetnika" zvuči isto. Uzmeš bilo koju dark ambient kompilaciju, izmešaš pesme i mislim da ni sami bendovi ne bi mogli da prepoznaju koja je pesma njihova. Čast izuzecima kao što su Treha Sektori, Desiderii Marginis... Zbog njih vredi ova vrsta muzike.

 

@Talvi

Možda je album dobar, preslušaću... : ) Ali da nisi preporučio ne verujem da bih pustio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Raison D'être & Troum - XIBIPIIO. In And Out Of Experience

 

R-10843144-1505211541-2586.jpeg.jpg

 

https://yadi.sk/d/pk6jLJmJ3N4tq4

 

Onako na prvu, čini mi se da je dobar album.

 

Izašao je i novi Atrium Carceri, isto u saradnji sa još jednim bendom. Ni na prvu, ni na drugu, ni na treću, nije mi ostavio neki utisak. Prva pesma jedino, ali sam je najviše i slušao jer su je izbacili ranije. Evo link i za taj album.

 

https://yadi.sk/d/2c8rumTm3N5KZt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušaću. Mada odavno ne pratim šta izbacuje Cryo Chamber jer su im svi albumi koje izbacuju isti. Cold Meat Industry su bili zakon.

 

Izašla je neka kompilacija, besplatno može da se skine. Gomila bendova, naravno skoro sve na isti kalup koliko sam mogao da primetim dok sam premotavao, ali ima jedna nova pesma od Treha Sektori, ima i jedna od Kammarheit, Paranoia Inducta...

https://thisisdarkness.bandcamp.com/

 

Sad vidim da je taj album od Cities Last Broadcast izašao za Cyclic Law, a ne Cryo Chamber.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Izvrsno izdanje, hvala na preporuci. Potpuno mi je promaklo.

 

Na kraju nisam otišao u Švedsku, sjebali me neki drugari iz Italije koji su se venčavali, pa sam morao da preusmerim sredstva u taj put. No, uspeo sam da prodam kartu skuplje nego što sam je platio, tako da sam u suštini dobro prošao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Na kraju nisam otišao u Švedsku, sjebali me neki drugari iz Italije koji su se venčavali...

 

:ph34r:

 

 

 

R-11367549-1515065484-6172.jpeg.jpg

 

Miles to Midnight is a Dark Jazz Ambient album with a Lynchian Noir feel: A hotel trapped between two worlds and a detective with a traumatized past.

 

God Body Disconnect's live jazz drums and cinematic wall-of-sound builds the foundation of the mysterious hotel. Cities Last Broadcast brings ghostly tape loops and melodies stuck in time. Atrium Carceri dusts off his old pianos and shatters reality with low bass rumbles and brings you into the other side of the hotel. For lovers of smokey soundtracks to unwritten movies.

 

https://cloud.mail.ru/public/BZfT/zdknnvgqT

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loše, a ni ništa posebno... Sve što rekoh na nekoj prethodnoj strani stoji i dalje. Za desetak dana izlazi još jedan album, ponovo sa još nekom grupom zajedno, već znam kako će da zvuči. Čovek će još malo kao onaj Senmuth ili kako se zove, da izbacuje album kad god nema šta drugo da radi. Da li se zapitaju ti ljudi da li neko ima vremena to da sluša?

Mnogo više me zanima novi Raison d'être, izlazi 31.1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...