Jump to content

Mozak i dodatna oprema


hypnos

Recommended Posts

Cak i mozak funkcionise po mom omiljenom pravilu tzv KISS pravilo (Keep it simple and stupid) :haha:

 

Jedna od komponenti zasto ni hiperprodukcija proteina, aminokiselina na nivou neurona ne valja je i Alchajmer, cija je ekspanzija sve veca kako godine idu... zato je poenta mozda evolutivna (bacam random misli), smanji neuron, pojacaj nervne veze (networking), tipa kao imas jedan razvodnik za struju sa vise utikaca...

 

Jes dobar ketoprofen :haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw BREAKING NEWS u Neuronaukama

 

Do sada se smatralo da mozak nema limfni sistem vec da se sve drenira preko venskog sistema, a ovo baca novo svetlo na patologiju bolesti tj ako je losija drenaza eto i bolesti... jer je vazno da cevke budu ciste :haha:

 

Zato je balon dilatacija odbačena u lečenju multipla skleroze. Aha, sada kapiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

^^^Nisam cula za balon dilataciju u terapiji multiple skleroze, jer za nju ide samo imunoterapija, kortikosteroidi i imunosupresivi jer je autoimuna bolest... :confused:

 

A newly discovered molecular feedback process may protect the brain against Alzheimer’s

 

 

Sustina je da proetin amiloid beta izaziva Alchajmera, u ovom slucaju je pronadjen protein vazan za njegovu produkciju odnsno signalni put je mapiran delimicno, sto daje terapijske mogucnosti za tretman...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo stara moja, anatomsko etiopatogenetska, pa to ti razume pet ljudi na forumu...

 

Interesantan clanak za amiloid. Moja baba ima alchajmera... Well. Kad smo konacno dosli do lekara koji je voljan da se pozabavi slucajem, dobila je jedan lek (ebixa vljda) i zilion suplemenata.

 

Ne mogu sad da kazem jer nemam sa cime da poredim, ali imam osecaj da je ona pretty much stabilna, tj da je usporio tok bolesti. Nemam pojma. A ona je na primer ceo zivot jaaako fizicki aktivna a jaaako slabo jede.

 

Temper, skoro je neki nov lek najavljen ili registrovan. Ne zelim da ti dajem ne znam kakvu nadu. Moje drugarice majka je imala ms pa sam zato u toku, u glavnom postoji neki trajl trenutno. Mozda mozete to da potrazite. Ja sam na zalost menjala telefone od kad sam se raspitivala pa u porukama izgubila ime leka i link ka toj vesti i celu prepisku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Machko za Alchajmera daju sve lekove koji podsticu cirkulaciju u mozgu i antioksidante to je sto je, a zajebana je prica skroz

 

Sto se tice MSa u KCSu na neurologiji daje se interferon, on daje neki boljitak ali nekod svih, ono na sta se cekw su lekovi koji direktno deluju na autoimune komponetne tj lek koji ce da veze specificno antitelo koje napada mijelin.

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alchajmer: ma ovaj cova je vodi, privatno naravno (nece u drzavnim ni da postave dijagnozu, jer stara je i to je tako s godinama, ajd napolje) vec par godina. Ali suplemenata pa ja sam bila sokirana, ima valjda desetak kutijica kojecega.

 

MS:

"lek druge generacije" ..u prevodi, zini da ti kazem.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/474720/Doniran-najsavremeniji-lek-za-obolele-od-multipla-skleroze

 

Mislim da je kljucna rec novartis, i njihova promocija ali eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 years later...
  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...