Jump to content

Mozak i dodatna oprema


hypnos

Recommended Posts

Е, нисам то знао за снове. Мораћу то једном да пробам, мада код мене је случај да или заборавим сан пет секунди после буђења или га упамтим за цео живот јер је оставио јак утисак на мене. Као кад сам пре пар година сањао да сам жив сахрањен поред неког прометног аутопута... Превише језиво да би се заборавило...

 

Zato drzis svesku pored kreveta, i cim ustanes odmah zapises san. Ako se trenutno ne secas sta si sanjao, malo se potrudis, koncetrises se.. vremenom ce biti sve lakse. Vazno je ujutru zapisivati, jer kako vreme protice, sve je teze da se setis sna.

Mada se meni nekad desi da ga se setim u sred bela dana, iznenada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Него, управо сам кренуо да читам књигу МАПЕ УМА од Тони Бузана, има неких занимљивих чињеница о мозгу. Јел читао неко? Или још боље, јел црта неко мапе ума у свакодневном животу? Мени то баш и не делује пуно уверљиво.

Ja sam to citao pre par godina,nabavila mi keva da bolje ucim.

A jesam kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na mape uma? Nisam ja to nikad radio, samo sam cuo za to..

Mada bi mi dobro doslo :)

 

 

pa sto da se ne pokusa.

meni je to kra\jnje interesantno.

bas bih volio da vidim da li bi dalo bilo kakav rezeltat....

a sto se tice zapisivanje snova to bi isto mogao da probam.a desava li vam kad da u sred dana vam se javi slika nekog sna odjednom ka ugledate neku stvar koja vas asocira na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se tice zapisivanje snova to bi isto mogao da probam.a desava li vam kad da u sred dana vam se javi slika nekog sna odjednom ka ugledate neku stvar koja vas asocira na to?

 

Da, bas sam rekao da se nekad setim sna, iznenada, zbog nekog predmeta koji ugledam a koji ima veze sa snom.

Moze se raditi i suprotno, da zapamtis neki predmet i nateras sebe da u snu, kada vidis taj predmet, postanes svestan tj. da predjes u lucid, ali to je vec neka druga prica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bas sam rekao da se nekad setim sna, iznenada, zbog nekog predmeta koji ugledam a koji ima veze sa snom.

Moze se raditi i suprotno, da zapamtis neki predmet i nateras sebe da u snu, kada vidis taj predmet, postanes svestan tj. da predjes u lucid, ali to je vec neka druga prica :)

 

 

 

pa to se meni desilo....znam sta se desava iz stvarnosti i svjestan sam u snu necega....ali to je druga prica sto kazes

Share this post


Link to post
Share on other sites

da u istom?

je li to moguce?

Pa ja mislim da je u temi na snovima neka devojka napisala da su ona i njen ćale u istom trenutku sanjali njenu baku (koja je inače bila na samrti). I ta baka je ubrzo preminula.

Mislim da sam to pročitao ovde, pogledaj temu o snovima ako te ne mrzi.

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

da u istom?

je li to moguce?

 

Pa ako se desilo, moguce je. :) ali i to je druga prica pretpostavljam. Ovde pricamo o ''obicnim'' snovima :)

 

Meni se to nije desilo, mada ponekad devojka i ja sanjamo slicne snove, ali ne i potpuno iste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je ovo tema dodjavola zaboga?? "Koliko cesto koristite svoj mozak"!!:)

Ja ga koristim kad god moram, a i tad prvo razmislim da li je zaista neophodno! Kao na primer sad. Vidi li iko nelogicnosti u mojim recenicama? To je zato sto mi mozak ne treba! Ja sam bubasvaba! Ua! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se desilo, moguce je. :) ali i to je druga prica pretpostavljam. Ovde pricamo o ''obicnim'' snovima :)

 

Meni se to nije desilo, mada ponekad devojka i ja sanjamo slicne snove, ali ne i potpuno iste.

 

moram da odgovorim samom sebi :)

Jbt, tek sad vidim da je tema o mozgu, a ne o snovima..sorry za offtopic :D

 

Eto kako je, kad se ne koristi mozak.. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe,

nego jel se kome desilo da sanja isti san kao i dr osoba?

Moze, ali za tako nesto moras da odradis "plug-in". :mrgreen"

 

Ja sam bubasvaba!

Ne brini, doci ce i tebi iz dupeta u glavu.

 

Ovo o cemu se ovde prica je moglo komotno na temu o snovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol koristim ga dovoljno, mada nekad i previše, pa moram da legnem jer me glava zaboli. Nekad dobijem i temperaturu. Što se svesnog stanja tiče :) Za ono podsvesno, nisam sigurna, ali ako to nesvesno ima veze sa snovima, ni ono se ne zaustavlja jer svaku božju noć sanjam nešto i setim se 90% stvari, ako ne i 100% pa onda ujutru udavim onog ko mi je najbliži da sve to ispričam. (osiam ako je u pitanju neka erotika jelte :):):):) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha manjak sexa.pa dobro i to normalan proces.

nego pitate li sta je to sto nas odjednom kako da kazem nagoni na razmisljanje i dobijemo neku ideju ili resenje koje kad bi smo stali da razmislajmo i ubijamo se od razmisljanja ne bi mogli da rijesimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...