Jump to content

Da podelim novostečeno iskustvo sa vama


Tyler Durden

Recommended Posts

Дерсу, јеси ли упућен как'и су ови из Епифона? Ваљала би ми нова чивија пошто ми се једна поломила. Пластично ђубре. :no:

Додатак: Заправо она капица ми се сјебала, не цела чивија.

Епифоун? Пушење.

 

ПРС (или ПРЦ) прави серијске гитаре које су у ценовном рангу ''кастам шопа''. Треб'о је мајстор да дође, замени шрафове и попљуга овом колеги, Дрдену. Ју ес оф еј мадрфакр, У-С-А.

 

Епифоун је чип трик, корејански рабиш који се производи од дрвећа из парка. 1.000.000 комада на сат по приступачној цени. Пластична капица на једној чивији? Пушење тебра, пушење. Има да те пошаљу у Београђанку, знаш у ону продавничичичичичицу у приземљу што је некада била, тамо где су гитарски ентузијасти куповали Е жицу на комад кад им пукне.

 

Али да не мрачим, деда Дерсу је искусан реторичар и зна да напише пријатно неформално писмо, његов тхт има смисла. Ништа те не кошта да пробаш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Епифоун? Пушење.

 

ПРС (или ПРЦ) прави серијске гитаре које су у ценовном рангу ''кастам шопа''. Треб'о је мајстор да дође, замени шрафове и попљуга овом колеги, Дрдену. Ју ес оф еј мадрфакр, У-С-А.

 

Епифоун је чип трик, корејански рабиш који се производи од дрвећа из парка. 1.000.000 комада на сат по приступачној цени. Пластична капица на једној чивији? Пушење тебра, пушење. Има да те пошаљу у Београђанку, знаш у ону продавничичичичичицу у приземљу што је некада била, тамо где су гитарски ентузијасти куповали Е жицу на комад кад им пукне.

 

Али да не мрачим, деда Дерсу је искусан реторичар и зна да напише пријатно неформално писмо, његов тхт има смисла. Ништа те не кошта да пробаш.

 

 

 

Eeeeeeee,nekad se u toj beogradjanki kupovao Gibson Les Paul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па бих ја, чак сам и нашао исте такве чивије код Марића. Проблем је што је хардвер на мом SG позлаћен, глупо би било да метнем металне. Хвала у сваком случају на предлозима. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo nekad Gibsona u Beogradjanci, ziva istina.

 

Epiphone je jos starija firma od Gibsona ali ima jedno 50-tak godina kako ju je Gibson kupio.

 

Vecina PRS gitara danas u prodaji je (legalno) iz Koreje. Gde zivite vi bre? I ove sto su Made in USA su tragedija i protiv firme se sada vodi hajka kao i protiv Gibsona poslednjih dvadesetak i kusur godina. Negde posle '93 godine, a zavrsno sa '95 PRS su presli u Americi na kompletnu linijsku proizvodnju gitara, tu vise od rucnog rada nema 'r'. Ali ih zato naplacuju kao i pre 15 godina kad su bile vecinskim delom rucno pravljene. Poceli su da koriste (za americke modele) prosle godine neka ne daj Boze drva ali su napravili marketinski spin za decu i budale, tipa kao vidi sta imamo na lageru, to je ono pravo (to sto im je ostalo na lageru su otpaci drveta od starih gitara od pre 15-tak godina, kada se nisu usudjivali da izadju sa takvim necim u javnost). Generalno, PRS je nista drugo no Gibson The Paul/Les Paul sa fensi top-om. Gibson se jadan nikad nije dosetio da stavlja 5A maple top na svoje gitare (sem u custom shop-u) a onda su ovi carevi izmislili 10A za imbecile. Mislim, lopovi neopevani. Onda ispredaju legenede o tome kako oni gaje drvo, ovo ono (20 godina su narucivali drvo od istih nabavljaca ko i svi drugi custom shop-ovi, svi znamo te ljude) i onda su resili da i tu uzmu extra kintu, bilo im to skupo pa poceli da 'gaje' svoje, citaj nabavljaju od kompromitujucih dilera budzasto i posle ga tupe do neba. Strasno u sta se pretvorila ta kompanija od '93 naovamo. I zato je sad omrazena u Americi kod raje koja ima para da je kupi. Tih je doduse malo, pa su se kako rekoh nadali u stancovanje po Koreji.

 

 

Da rezimiram, komadi pre '95, tojest pre '93 (svi su sa 24 praga, PRS nije pravio djitre sa 22 praga) su ono pravo. Kostaju djavo i po pogotovu danas kad ih vise ne proizvode (rucno). Ovi noviji su sasvim ok, bilo americki bilo korejski, ALI NE ZA TE PARE. Americki ne vrede nista vise od bilo kog MusicMan-a ali kostaju 2-3 puta vise, a korejski su naravno puno jeftiniji ali i dalje preko soma dolarjev. Ili tu negde. Jednostavno se ne isplati, za te pare se uvek nadje bolji dil. Meni se licno svidjaju, meni su se uvek vise svidjale gitare bazirane na Gibson dizajnu. Fender dizajn nikad nisam voleo i to je to. Tako da, ko ih ima neka mu je alal, ko ih nema nista nije propustio. Kazem, oni najdobriji komadi su preskupi i mi ovde za 2000$-2500$ mozemo da od drugih proizvodjaca nabavimo djitre istog kvaliteta (ali rucno radjene) koje PRS valja za 4000-5000 (masinski radjene).

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одговорили ми из Гибсона:

 

Thank you for your interest in Gibson guitars.

 

 

 

We probably have one of these knobs available here, although I cannot promise you anything.

 

 

 

I will get back to you as soon as possible.

 

 

 

Kind regards

 

Ништа не може да ми обећа? Пфффф. Које срање. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki tenkre. Prvo, kakav "interest in Gibson guitars"? You fucking own one! Drugo, zvaka mu je na nivou deteta (ako je moja bila uvlakacka). Ako ne moze da ti obeca nista onda ne mora to ni da napise, samo kaze pogledacu sta mogu da uradim.

 

 

Svirao sam mnoge gitare koje su skuplje od mog PRS-a, i ni jedna mi nije odgovarala kao PRS niti imala ton kao on.....tako da, lepo je sve to sto pricas, ali isto tako ja mogu da kazem da se ne slazem sa tobom, i to je to.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirao sam mnoge gitare koje su skuplje od mog PRS-a, i ni jedna mi nije odgovarala kao PRS niti imala ton kao on.....tako da, lepo je sve to sto pricas, ali isto tako ja mogu da kazem da se ne slazem sa tobom, i to je to.....

 

It's all good. Meni je drago da si uopste imao prilike da probas takvo nesto a kamoli da posedujes komad. To su sjajne sviraljke. Mene muci poslovna strana novopecenih dilova.

 

 

 

 

 

 

P.S. Koje si to mnoge gitare svirao koje su skuplje od PRS-a?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki tenkre. Prvo, kakav "interest in Gibson guitars"? You fucking own one! Drugo, zvaka mu je na nivou deteta (ako je moja bila uvlakacka). Ako ne moze da ti obeca nista onda ne mora to ni da napise, samo kaze pogledacu sta mogu da uradim.

 

Verovatno su počeli masovno da zapošljavaju studente u support odeljku, kao ISP-evi ovde. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

It's all good. Meni je drago da si uopste imao prilike da probas takvo nesto a kamoli da posedujes komad. To su sjajne sviraljke. Mene muci poslovna strana novopecenih dilova.

 

 

 

 

 

 

P.S. Koje si to mnoge gitare svirao koje su skuplje od PRS-a?

 

 

Fender Custom shop, neki matori iz ne znam koje godine, 3 les paula, neko izdrkavanje, koje su moji ortaci poplacali skoro duplo vise od mog PRS-a, jednog sg-a sa zlatnim hardverom i sta ja znam, neko izdanje loodilo, ali u principu bezveze gitara, jednog music mana, koji je bio istog cenovnog ranga kao PRS. Ibanez onaj sto steve vai svira, slican cenovni rang kao PRS, i na kraju slicne po cenovnom rangu, ali totalno razlicite gitare, onaj 7-mozicani ibanez sto sviraju ovi iz korn-a, njega sam probao u austriji, i skroz je zanimljiva gitara. Ako se setim sta jos tacno, javicu ti

Edited by Tyler Durden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fender Custom shop, neki matori iz ne znam koje godine, 3 les paula, neko izdrkavanje, koje su moji ortaci poplacali skoro duplo vise od mog PRS-a, jednog sg-a sa zlatnim hardverom i sta ja znam, neko izdanje loodilo, ali u principu bezveze gitara, jednog music mana, koji je bio istog cenovnog ranga kao PRS. Ibanez onaj sto steve vai svira, slican cenovni rang kao PRS, i na kraju slicne po cenovnom rangu, ali totalno razlicite gitare, onaj 7-mozicani ibanez sto sviraju ovi iz korn-a, njega sam probao u austriji, i skroz je zanimljiva gitara. Ako se setim sta jos tacno, javicu ti

 

Bogami, sve su to jako fine sprave. Ali nikako nisu skuplje od PRS-a. Ne znam cene tu, u Amerigi je obican solidan PRS (recimo CE-22 ili CE-24) od 3500$ pa navise. Ima sad i jeftinijih koji ne koriste 5A ili 10A kvalitet drveta, te su oko 2000$, give or take. Znaci jedino Custom Shop Fender moze biti u tom nekom rangu ili malo skuplji. Les Paul novi je oko 1800$-2500$. Ima onih starih, raritetnih, koriscenih ti su djavo i po. Uglavnom, zato sam te i pitao, posto su jako retke gitare cija je minimalna cena jednaka ili veca minimalnim cenama ovih standardnih PRS-a, koji kazem startuju od nekih 3500$ (u stvari 4500$ je retail iliti list price, ali diler spusti malo cenu kako se nagodis).

 

Meni je najneverovatnija gitara MM Petrucci, najobicniji, samo kad se ugodi kako treba. NIsta specijalno, samo podesih visinu zica, tenziju i intonaciju. Neverovatno je natempirana gitara za sviranje. Sama svira jeb-la ona mater svo-ju. Sad su se dosetili mangupi da joj mesto farbe nabace one 5A (ili 10A sto bi rekao Paul :rockdevil:) i naplacuju extra 'iljadarku. Carevi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, sve su to jako fine sprave. Ali nikako nisu skuplje od PRS-a. Ne znam cene tu, u Amerigi je obican solidan PRS (recimo CE-22 ili CE-24) od 3500$ pa navise. Ima sad i jeftinijih koji ne koriste 5A ili 10A kvalitet drveta, te su oko 2000$, give or take. Znaci jedino Custom Shop Fender moze biti u tom nekom rangu ili malo skuplji. Les Paul novi je oko 1800$-2500$. Ima onih starih, raritetnih, koriscenih ti su djavo i po. Uglavnom, zato sam te i pitao, posto su jako retke gitare cija je minimalna cena jednaka ili veca minimalnim cenama ovih standardnih PRS-a, koji kazem startuju od nekih 3500$ (u stvari 4500$ je retail iliti list price, ali diler spusti malo cenu kako se nagodis).

 

Meni je najneverovatnija gitara MM Petrucci, najobicniji, samo kad se ugodi kako treba. NIsta specijalno, samo podesih visinu zica, tenziju i intonaciju. Neverovatno je natempirana gitara za sviranje. Sama svira jeb-la ona mater svo-ju. Sad su se dosetili mangupi da joj mesto farbe nabace one 5A (ili 10A sto bi rekao Paul :rockdevil:) i naplacuju extra 'iljadarku. Carevi.

 

 

Ne, ovo su bili neki matori les paulovi, nadrkani, skupi ko crna zemlja. Ne razumem se u les paulove, znam da ih imas vise modela, necu da lupim koji je, posto ne znam, znam samo da su bili dosta skuplji (svi su kupljeni polovni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najneverovatnija gitara MM Petrucci, najobicniji, samo kad se ugodi kako treba. NIsta specijalno, samo podesih visinu zica, tenziju i intonaciju. Neverovatno je natempirana gitara za sviranje. Sama svira jeb-la ona mater svo-ju. Sad su se dosetili mangupi da joj mesto farbe nabace one 5A (ili 10A sto bi rekao Paul :rockdevil:) i naplacuju extra 'iljadarku. Carevi.

 

 

Znači zato on tako dobro svira... :):) Onaj novi BFR jebe keve koliko je skupa tambura. Ali verovatno i razbija koliko je dobra.

 

A za ovo za besplatno slanje delova iz PRS-a. Sasvim je logično da će da pošalju delove, pošto imaš malo ozbiljniju gitaru i njima je u interesu da nastaviš da sviraš njihov instrument pošto je gitara plaćena ko kajgana sv. petra. Ali svaki rispekt za njihov odgovor i support. Međutim, sve je to masno plaćeno. Ko bi im kupovao gitare kad ne bi izlazili mušterijama u susret?

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...