Jump to content

Da podelim novostečeno iskustvo sa vama


Tyler Durden

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Sjajno!! (odgovaram na prvi post!) mislim da cu ozbiljno razmisliti o PRS gitarama! :D stvarno, meni taj support bas znaci... pre izvesnog vremena imao sam problem sa Gibson-om, pisao sam support centru ali sam naisao na mnogo mnogo manje razumevanja... inace, mislim da tu situaciju razumem malo bolje jer studiram menadzment... i volim strategije kao sto je PRS-ova, dok me elitisticki pristupi poput Gibson-ovog naprosto izludjuju! Ima i to logike ali ja zivim u Srbiji... :D

 

:pivpije:

 

edit:

 

peti put vec pishem :pivpije: :) :) :)

 

:pivopije:

Edited by Uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj samo na osnovu toga, ali ja PRS gitare obozavam. Probaj, verujem da ce ti se svideti. Najbolje od gibsona i fendera, u jednoj gitari. (za nijansu je gibons masniji), ali svirljivost, kontrola tona, a i sam izgled su na najvisem nivou, daleko iza svih po meni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Gibsonu se nakotila bagra poodavno. Vlasnici su skotovi lesinari. Orvil se prevrce u grobu. Oni su moja prva i velika ljubav, i nadam se da cu ponovo jednog dana imati neke djitre koje sam imao davno ili koje su moji ortaci imali. Ali nista posle '75 ne kupujem, nek si jebu mater hohstaplersku. Ove druge cu ovog puta da postedim, da ne ljutim Tyler-a :pivopije:. Barem se javljaju na poslovni telefon i daju podrsku (it's fucking called 'customer support') svojim korisnicima. It's the 'American way'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je neka internet varijanta gde su zaposleni prijavljivali ocene firmi u kojima rade. Naravno generalno u industriji, od Google-a do Boing-a. Gibson je bio peti od nazad, zaposleni ono u fazonu "Nemojte se nikad zaposliti u Gibsonu"... priča se da je CEO Psihopata najgori, bilo je par fascinantih anegdota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Gibsonu se nakotila bagra poodavno. Vlasnici su skotovi lesinari. Orvil se prevrce u grobu. Oni su moja prva i velika ljubav, i nadam se da cu ponovo jednog dana imati neke djitre koje sam imao davno ili koje su moji ortaci imali. Ali nista posle '75 ne kupujem, nek si jebu mater hohstaplersku. Ove druge cu ovog puta da postedim, da ne ljutim Tyler-a :pivopije:. Barem se javljaju na poslovni telefon i daju podrsku (it's fucking called 'customer support') svojim korisnicima. It's the 'American way'.

 

 

Jes vala i to onaj nagori sljam,kvalitet im je odavno u drugom planu.Ja doduse mogu da ih svarim do neke 1982 kada su poceli da eksperimentisu sa olaksavanjem tezine pretvaranjem tela u svajcarski sir i pravljenjem komora na novim standardima...posle toga nisam lud da ga placam toliko koliko je sad,da ocekujem nekakav mahagoni prve klase, a da dobijem ovo

 

Chamber_BFG_2007.jpg

 

 

ili ovo

 

120538509.jpg

 

paulchamberedcustomsupreme.jpg

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam da je jedino bitno debelim tezgarosima sto sviraju 5+h na svadbama, za ostale stvarno kontam da seru ako kazu da im je tezina bitna.

 

 

 

Tezina je jedan od razloga krivljenja kicme,sjebavanja vrata i ramena i ostalih zdravstvenih problema(to ces osetiti kad dodjes u ozbiljnije godine),ali te redukcije nisu pocele zbog debelih tezgarosa iz Srbije.i da su mene pitali,kao sto nisu(sala mala,naravski),pravila bi se opcija za one tradicionaliste koji su navikli i zele puno drvo i punu tezinu(nezavisno od elektronike) i za one koji hoce ove svajcarce ili s komorama(ako cu vec s komorom da uzimam,cu lepo d'uzmem nesto iz L ili ESxxx serije).Krenulo je sa dobrom namerom,jebiga razumem ja i jedne i druge,ali onda je djavo uz'o maha.Na stranu to.

Problem je u tome sto se redukuju maltene svi modeli les pola sem nekih signature i takozvanih VOS modela(kojima su cene paprene,bas zbog cele daske).I onda se pozdravi sa onim starim zvukom i osecajem.Onda se prica nastavlja u zakidanju na kvalitetu(koji je ispod legendarnih Gibsona s kraja pedesetih,sezdesetih i sredine sedamdesetih) i pumpanju cena od strane gospode koja je dosla na celo Gibsona(nesto slicno poput CBS-a dok je drzao Fendera 20 godina) Poslednji put kad sam probavao te nove komade,nijedan mi se nije svideo.

Doduse ne znam kakva im je servisna sluzba da li izlaze u susret poput PRS-a (da li su ljubazni il su na principu jebi si mater sto si kupovao) a verujem da je odnos prema zaposlenima u fazonu zucni koju i imigraciono te vraca odakle si dosao.Jbt kako sam krenuo pljujem,ima da pocnem s teroristickim napadima na Nesvil.Ua Gibsoni,a za ljubitelje istog ako vec imate para za istog jurite prepotopske komade! ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tezina je jedan od razloga krivljenja kicme,sjebavanja vrata i ramena i ostalih zdravstvenih problema

 

ne. nikako. zajebavas me - kakvo krivljenje kicme? ako se pravilno tj. normalno drzi gitara i ako je svirac u barem toliko dobroj formi da moze uspravno da stoji i dobro drzanje da ima dok svira (znaci, ako nije sidas, sifiliticar u poodmakloj fazi, invalid, kvazimodo) i dok vezba (ionako izuzetno mali broj gitarista vjezba stojeci duze vrijeme, znaci duze od 1 - 1.5 h ako i vjezbaju stojeci, da bi pozirali pred ogledalom sigurno vjezbaju i sjedeci pride.) ne moze da se iskrivi pa da svira 76 godina.

 

a sta je sa basistima? neki basevi su bezmalo trostruko tezi od nekih gitara? jesu li oni neminovno osudjeni na taj vid "profesionalne deformacije"? pa da je tako odmah bih prestao da sviram. uzeo bih drugi instrument u ruke momentalno

 

ako se pravilno svira ne moze da se pojavi nikakav zdravstveni problem s tim u vezi sa 2 izuzetka - moze se dobiti tzv hidrom(nisam 100% siguran ali ja mislim da se tako zove, uglavnom znam par ljudi s tim problemom), sto su neki poremecaji hrskavice kod zglobova na prstima i eventualno na clanku ali to samo ako si genetski predisponiran da dobijes to i eventualno tendonitis (kod basista pogotovo) i obe stvari su prilicno bezazlene

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne. nikako. zajebavas me - kakvo krivljenje kicme? ako se pravilno tj. normalno drzi gitara i ako je svirac u barem toliko dobroj formi da moze uspravno da stoji i dobro drzanje da ima dok svira (znaci, ako nije sidas, sifiliticar u poodmakloj fazi, invalid, kvazimodo) i dok vezba (ionako izuzetno mali broj gitarista vjezba stojeci duze vrijeme, znaci duze od 1 - 1.5 h ako i vjezbaju stojeci, da bi pozirali pred ogledalom sigurno vjezbaju i sjedeci pride.) ne moze da se iskrivi pa da svira 76 godina.

 

a sta je sa basistima? neki basevi su bezmalo trostruko tezi od nekih gitara? jesu li oni neminovno osudjeni na taj vid "profesionalne deformacije"? pa da je tako odmah bih prestao da sviram. uzeo bih drugi instrument u ruke momentalno

 

ako se pravilno svira ne moze da se pojavi nikakav zdravstveni problem s tim u vezi sa 2 izuzetka - moze se dobiti tzv hidrom(nisam 100% siguran ali ja mislim da se tako zove, uglavnom znam par ljudi s tim problemom), sto su neki poremecaji hrskavice kod zglobova na prstima i eventualno na clanku ali to samo ako si genetski predisponiran da dobijes to i eventualno tendonitis (kod basista pogotovo) i obe stvari su prilicno bezazlene

 

 

Pitao bih te da li moze, da si svirao sa gibsonom, 4 dana nedeljno tezge, po 5, 6 sati po veceri...... ne lupaj.....moze i te kako da se pojavi problem......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne. nikako. zajebavas me - kakvo krivljenje kicme? ako se pravilno tj. normalno drzi gitara i ako je svirac u barem toliko dobroj formi da moze uspravno da stoji i dobro drzanje da ima dok svira (znaci, ako nije sidas, sifiliticar u poodmakloj fazi, invalid, kvazimodo) i dok vezba (ionako izuzetno mali broj gitarista vjezba stojeci duze vrijeme, znaci duze od 1 - 1.5 h ako i vjezbaju stojeci, da bi pozirali pred ogledalom sigurno vjezbaju i sjedeci pride.) ne moze da se iskrivi pa da svira 76 godina.

 

a sta je sa basistima? neki basevi su bezmalo trostruko tezi od nekih gitara? jesu li oni neminovno osudjeni na taj vid "profesionalne deformacije"? pa da je tako odmah bih prestao da sviram. uzeo bih drugi instrument u ruke momentalno

 

ako se pravilno svira ne moze da se pojavi nikakav zdravstveni problem s tim u vezi sa 2 izuzetka - moze se dobiti tzv hidrom(nisam 100% siguran ali ja mislim da se tako zove, uglavnom znam par ljudi s tim problemom), sto su neki poremecaji hrskavice kod zglobova na prstima i eventualno na clanku ali to samo ako si genetski predisponiran da dobijes to i eventualno tendonitis (kod basista pogotovo) i obe stvari su prilicno bezazlene

 

 

Nimalo se ne zajebavam.Tridesetak godina onakav tempo kao u Tylerovom postu(sa starim gibsoncetom od jedno 4,5 5 kila il malo jace),pa da vidis.Mozes ti da se uspravljas i budes u formi i pravilan koliko god hoces,to te uz sjeban sluh,ceka kad kad ti godine predju broj cipela,ako si muzicar,. :D

Obrati samo paznju kod starijih gitarista na malo pognuto levo rame i povijena ledja(Pejdz,Dzordz Harison,klepton,Gilmur,Robert Krej,Malkolm Jang,Erik Dzonson,Satriani..ma koga god hoces) a evo ti i par basista(Markus Miler,Nejtan Ist,Dzek Brus,Stiv Heris)

Ali ako,za staru LePosavu,vredi svaki gram.

 

Elem,u Gibsonu sve govna i mahovina!Od mene vala,Dejv Berimen,ako je jos glavni sef u preduzece,nece zaraditi za novu felnu na Escalade-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...