Jump to content

Norwegian vs. Swedish Black Metal


Ranis

Recommended Posts

Veoma lako, Norveska. Mozda zbog toga sto meni lezi upravo taj rani norveski pokret, koji ima vise dodirnih tacaka sa extremnim punkom i direktnim utjecajem Celtic Frost/Venom skole. Iako je sve pocelo u Svedskoj. Generalno Svedska nije nikad 'izbacila' kao onaj zlatni period 90-94 u susjedstvu, da ne grijesim dusu, ipak su imali jedan Bathory. S druge strane, bendovi na koje svi kidaju a koji dolaze iz Svedske su meni teski smor: etc. Dissection, Marduk, Dark Funeral. Ne volim teatralnost, atmosferu koja nema crne korijene, upravo za sve ono za sto je Svedska broj 1 :mrgreen: Istina, i danas imaju bendova koji nastavljaju tamo gdje su Darkthrone i ekipa stali 95: Arckanum, Shining, Funeral Mist, Ofermod, Malign, Abruptum, Craft, The Black . . .

 

Ali, ni Norveska ne blista danas, Gorgoroth, Satyricon, Mayhem, Enslaved su vec odavno otisli u kurac, nit' su evoluirali na pravi nacin. Kad malo bolje skontam, svi zajedno u zadnjih 5 godina nisu napisali ni toliko dobrih riffova, ali srecom Koldbrann i Krypt nastavljaju tradiciju. Norveska elita nikad nije imala vise nastupa na Wackenu, bogatih kurvi i skupocjene droge na raspolaganju, a scena iz godine u godinu ide u provaliju. S obzirom na okolnosti, oprasta im se, ipak je Norveska u 3 godine izvozila dovoljno BM-a za cijeli zivot. Na kraju, Svedska nema ni Bergen ni Kolbotn :mrgreen:

Edited by Sadomator

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad...finska... :)

sem nazarena u ovom momentu ne mogu da se setim ni jednog drugog benda...

preporuchi neshto dobro iz finske...

 

Gloomy Grim,Shade Empire

A realno,ruska bm scena je neistrazena kao i sibir.treba obratiti paznju na njih jer imaju odlicne bendove

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledacu...

 

http://rapidshare.com/files/143515571/Gloo...ht-2008-ViC.rar

 

mada danas nema pravila,svaka zemlja ima po neki dobar bm.amerikanci imaju po meni bolju scenu od norveske

slusajte samo abigail williams,ceremonial castings,martriden je nesto mesano ali odlicno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"@Sadomator - Dissection nije black metal. "

nemoj biti bash takvo picajzlo! :)

 

http://rapidshare.com/files/143515571/Gloo...ht-2008-ViC.rar

 

mada danas nema pravila,svaka zemlja ima po neki dobar bm.amerikanci imaju po meni bolju scenu od norveske

slusajte samo abigail williams,ceremonial castings,martriden je nesto mesano ali odlicno.

 

hvala brate...evo skida se... :pivopije:

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes samo da se smejes.3 norveska benda ne cine svetsku bm scenu.

Jbg,sa pravom ti se smeje.Stvarno si lupio glupost,mada ona njegova izjava,da danas Arckanum i Abruptum nastavljaju tamo gde su Dark Throne 94.stali,zasluzuje jos veci smeh. :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg,sa pravom ti se smeje.Stvarno si lupio glupost,mada ona njegova izjava,da danas Arckanum i Abruptum nastavljaju tamo gde su Dark Throne 94.stali,zasluzuje jos veci smeh. :lol::lol::lol:

 

neka se smeje,ali zato neka procita moj potpis uokviren zutim pravouganikom da ne bi ponavljao po ko zna koji put.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...