Jump to content

Gojira


Anоnymous

Recommended Posts

Evo posle dosta slusanja zakljucujem da album nije bolji od From Mars to Sirius , ali daleko da je ovo losh ili dosadan album. Mozde se nesvidi onim ljudima koji nevole Panteru iz Groove perioda ili mozda od ono malo pravih old-school death metal momenata sto ima pa im to dosadno, jel neslusaju isti.

 

Inache prva pesma je fenomenalna mnogo lep uvod, i cela pesma je prava onako Gojirska sa nekim malo cudnijim zavrsetkom ali na ovo j pesmi Joe najbolje peva.I ostale dve su fenomenlane samim tim da Toxic ima odlicne rifove a Sight ima fenomenalan bass work(veoma dobar momenat 2:44 -3:06). Mozda ona njihova tematika o prirodi dolazi najvishe do izrazaja na toj trecoj pesmi. Yama's Messenger mi je medju slabijim pesmama , nije losha ali nekako jednolichna. Silver je zanimljiva pesma , mada ponovo najloshija pesma na albumu je All The Tears( EH DA postoji greshka Adoration for the None je ustvari All the Tears ,a All the Tears je Adoration for None). Na Adoration for None Randy peva ko sa perioda New American Gospel , ono sto sma se strahovao nije se dogodilo jer su se fino njegovi vokali uklopili i nje losha pesmica, a od 3:46 postaje sve bolja i bolja.

 

Art of Dying je moja omiljena pesma sa ovog albuma, ima zajebane rifove Joe peva nikad bolje, i mnogo interesantne preseke. Esoteric Surgery je isto fenomenalan pesma. Vacutiy i Wolf Down the Earth su mi isto super mozda malo sporije ali meni veoma interesantne, pogotovo besni bolesni vokali Joeovi na Vacuity. Obe te pesme odishu Gojira duhom.

 

The Way of All flash mi je jedina pesma koja mi je srusila ocekivaja. Nije losha pesma ali od polsedjne pesme koja je najduza ocekivao sam mnogo vishe. Kao prvo Joeov robotizovan glas mi se nesvidja ovde, a i pesma je previshe obicna, i traje svega 6 minuta nema tu neke posebne riforijade koje sma ocekivao zbog duge pesme vec do 15 minuta u pesmi je tishina. Jes interesantno ali krajnje nepotrebno i kraj je dosta cudan . Jedino pozitivno je sto pesma ima tja osecaj ko da Joe umire.

 

Sve u svemu odlichan album , koji zbog par loshih momenata nemoze da se pari sa FMTS. Mada ovakav sam album otprilike i ocekivao i ako je Joe rekao da ce ovaj novi album biti dosta melodichniji daleko je od toga, cak je meni po mom misljenju cvrsci. Pozitivna stvar je to sto je Gojira napravila sada veoma autentichan zvuk prema kojim ga svi prepoznajemo , i veoma unikatan za sebe. Ajde zivi bili pa videli Gojiru jednom uzivo u Srbiji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

GOJIRA "VACUITY" VIDEO SOON AVAILABLE !!!

GOJIRA are currently finishing the mixes on their first video for the track ' Vacuity' which album song 
was recently made available as an audio version on the band myspace site.

Vocalist Joseph Duplantier recently spoke to METAL HAMMER(UK) about the theme of the song :
"Vacuity. Absence of matter, emptiness, but full of light. Ultimate presence beyond the notions of our world. Vacuity is the source and not just 'nothingness.' We live in a world that goes faster every day and it seems there's a lack of time for each one of us.
This song is about taking the time and being closer to the heart." 

The video was made by French directors Julien Mokrani and Samuel Bodin and produced 
by Six Pieds Sous Terre Productions / Gabriel Editions.

It took place in the Basque country where GOJIRA live.

Main actress Claire Theodoly has studied theatre for many years and is currently rehearsing a main role in a play called
"Le Jeu de l'Amour et du Hasard" (Marivaux) at the Centre Dramatique in Tours (France).
"Vacuity" was shot with a RED video camera , the same one as used in Peter Jacksons 's the Lord of the rings movie.

 

 

 

vacuipics.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao je album da ide:

 

"Oroborus" - 5:21

"Toxic Garbage Island" - 4:06

"The Silver Cord" - 2:32

"The Art of Dying" - 9:53

"Esoteric Surgery" - 5:44

"Vacuity" - 4:51

"Wolf Down the Earth" - 6:25

 

39 minuta i vozi.

kenjas br'te

fali ti bar sight to behold, a i adoration je keva...

ne znam zasto al i meni su najslabije yama, tears i way of all flesh...

art of dying keva, vacuity takodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobar spot i lepo se slaze uz lyrics. Mislim gledajuci Gojiru koja ima 3 spota i sva su fenomenalna i bolja mozda od 80% metal spotova.

 

Inache meni sve vishe i vishe zadivljuje Joeovo pevanje , ja neznam kako ce on ovo sve izvuci uzivo da peva ovako i svira, ali ako uspe valjano sve to da odradi svaka mu cast. I album me josh vozi i sa svakim slusanjem sve mi je bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...