Jump to content

Gojira


Anоnymous

Recommended Posts

ovo je trebalo objaviti kao LES leftovers

malo je bolji utisak posle nekoliko slušanja, prva polovina albuma još i đene-đene, ali ostale pesme su baš teško đubre

 

a oni su baš bedni, eno na Fejsbuku šeruju postove likova koji hvale album

jebo mater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i sa prošlim albumom, Gojira sa Magmom ima situaciju da je neumitno poređenje sa Metalikom i to negativno.

Što se mene tiče, očekivao sam nazad u dan da Infant Sausage bude konačni proboj Gojire na sam vrh današnjeg metala, imali su idealnu poziciju: fenomenalne albume iza sebe, buzz po celom undergroundu, mainstream mediji su bili okrenuti ka njima... i u momentu kad im je trebao samo još jedan sjajan album dobilo se 'samo' vrlo dobro Gojira izdanje.

Ista situacija i sa Magma, ono što je Metallica savršeno odradila na Crnom albumu Gojira je failovala. Kapiram da su na papiru hteli izdanje sa jasnim i konkretnim pesama koje biju direkt u mozak, ovde jedan gigantski LOL za hejt što više nemaju blastove u pesmama i komplikovane aranžmane... koga boli kurac, samo da se izvelo kako treba.

 

Ono što reče Angelizator gore, sjajno i pametno je što prave lepe pauze između izdanja ali je meni frapantno glavno obeležje Magme koje je obrnuto proporcionalno tome - nedorečenost izdanja i nekakva kurcobolja koja provejava većim delom materijala. U suštini su mi i najbolji momenti izdanja Stranded i Silvera, naslovnica je takođe tu negde sa dosta starijih momenata, odmah iza nje The Cell ali već se tu primećuju minusi. Bukvalno se u pesmama smenjuju delovi koji jebu kevu i koji su totalna Gojira i neki segmenti koji mi zvuče baš otaljano i kilavo. Joe-ovi cleanovi bi takođe mogli biti malo inspirisaniji (jpš jedna lenja strana izdanja) i tu se slažem s Lelekom, daj mi hitove bezumne, nije nikakav problem samo ih napravi kako treba - znači da su catchy a ne half assed. Plus jeste što se čuje da je to Gojira, ima tih rifova (mada kapiram da je teško primetiti kad se presluša album jednom sa tjuba dok se otvara pasijans, a bolje je odmah reći da je sranje, popularno je mišljenje) ali jebeš ga kad je sve tako sklepano. Bottom end negativan Magme su sigurno Yellow Stone i Liberation koji su nedovršene crtice a ne instrumentali, ne mogu da verujem da je nekom palo na pamet da ovo stavi na album što zaokružuje moje mišljenje da se nije baš najpravilnije razmišljalo o celokupnoj slici.

 

Da je kompletno govno za jedinicu, nije nikako.

Ocena negde 5-6 max što jes' za bend koji u svom arsenalu ima From Mars to Sirius i Way of all Flesh tuga.

Tako da, da je razočarenje na kraju krajeva, jeste.

  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Је л' био ко у Будимпешти на концерту? Ја сам се реално саср'о од целокупног догађаја, а дотукли су ме баш са Oroborous-ом и са Shooting Star (светла су била надреална).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...