Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

Da ali tek sada sa ovakvom jasnocom,tek preko ovih filtera ti vidis te sfere i to ovako jasno.mnogo je vece uvecanje nego ona koja su koriscena ranije(ono neces uociti s uvecanjem od lupam 2 miliona puta al oces sa uvecanjem od 3-4 miliona) ....ovakvih snimaka do sada nije bilo.barem ne da je dostupno javnosti.erupcije i pege su bile vecih dimenzija i lekse uocljive na povrsini sunca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opet, velicina Zemlje, to su ogromne kugle. Kako je onda Merkur otkriven pre 300 godina? :D E da, ljudi obicno ne znaju, ali NASA je veoma darezljiva sto se slika sa njenih misija tice, samo treba biti u toku. Sajt im je odlicno uradjen, i na netu mozes naci hiljade fotografija sa svih misija. Ja sam npr. pratio jedno vreme misiju Cassini koja je istrazivala Saturn i njegove mesece, javnosti su bile dostupne hiljade prelepih slika visoke rezolucije. Ista je situacija sa misijama satlova, lansiranja i popravki raznih satelita, hiljade sati video materijala dostupne za download preko satelita i gledanje, bez ikakve cenzure, live. Time su zadali glavobolje verovatno "ljudima u crnom" jer su zahvaljujuci tim live snimcima otkrivene gomile neobicnih "pojava" oko Zemlje, ukljucujuci onaj lud NLO koji u sekundi skrece pod uglom od 90 stepeni i ubrzava do nekih 50 hiljada na sat (lupio sam brzinu, ali secam se da je lik rekao nekoliko desetina hiljada km/h).

 

Ovaj SOHO (to im dodje Solar and Heliospheric Observatory) je lansiran jos 1995.! Kaze ovako: nalazi se na 0.99 astronomskih jedinica od Sunca, a 0.01 astronomske jedinice od Zemlje. Astronomska jedinica je udaljenost od Zemlje do Sunca. Eto u sustini ova letelica je veoma blizu Zemlje, verujem da je lansirana kako bi se eliminisao uticaj atmosfere na snimanje pojava na Suncu. Ali da za 15 godina nisu skontali ove objekte, e to je nemoguce. Stvarno se nadam da su to neke novine u nasem sistemu. 'Ajmo ljudi, dajte neke sveze informacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nemoguce,pa tehnologija je nebrojeno puta uznapredovala od te '95 do danas...kao i vojadzeri i ostali sateliti,oni su mozda lansirani tamo 1977,ali oni i dalje salju slike i podatke,koje se na Zemlji obradjuju,ali sigurno nece koristiti opremu iz '77,nego onu koja je danas aktuelna,i tako dobijes slike koje danas vidis.

 

 

e ovakva slicna crta se vidi i na fotki usnimljenoj danas u 11:06,znaci taj objekat se krece velikom brzinom zato se i vidi ta crta.

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astronomers Announce First Evidence Of Alien Universes

 

"Now, another group says they've found something else in the echo of the Big Bang: an inflationary model in which the the universe we see is merely a bubble among infinite bubbles, all of which are other universes where the laws of physics may be dramatically different to ours."

 

Sta je izmedju? The Great Old Ones? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astronomers Announce First Evidence Of Alien Universes

 

"Now, another group says they've found something else in the echo of the Big Bang: an inflationary model in which the the universe we see is merely a bubble among infinite bubbles, all of which are other universes where the laws of physics may be dramatically different to ours."

 

Sta je izmedju? The Great Old Ones? :haha:

 

Prejako!I dobro pitanje sta je izmedju,mislim da opet dolaze do toga da ne mogu da objasne "nothingness",super su nove teorije ali se opet nekako vrtimo u krug,zato sto to ne mozemo da pojmimo nasim stanjem svesti.

Evo par zanimljivih kratkih objasnjenja sta je "nothingness" na koje sam nabasao,ali opet se nekako svodi na to koliko si svestan=toliko si sposoban da pojmis prostor i vreme.

 

1.

the state of being nothing.

2.

something that is nonexistent: a view of humanity as suspended between infinity and nothingness.

3.

lack of being; nonexistence: The sound faded into nothingness.

4.

unconsciousness or death: She remembered a dizzy feeling, then nothingness.

5.

utter insignificance, emptiness, or worthlessness; triviality: The days followed one another in an endless procession of nothingness.

6.

something insignificant or without value.

 

 

BTW,sinoc je u NOVOM SADU bilo jako oblacno tako da nismo imali prilike da gledamo light show :(((

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovde u Novom Sadu bi oblacno :) Ona najgadnija niska oblacnost sto skoro mozes da pipnes.

 

Sumnjivo mi malo - na koji nacin iz pretpostavke da je nas svemir mehur oni zakljucuju da postoji gomila drugih svemira? :) Mislim, na kraju je to opet samo pretpostavka. Ali dobro, otkrice cosmic background radiation je jedno od najvecih u astronomiji, kako idu godine bice tu novih teorija. Mene najvise fascinira nesimetricnost cele situacije. To pozadinsko zracenje je tako cudno, slika koja se dobija za vreme 300 000 godina posle Big Bang-a je jako nesimetricna. Pomislio bi covek da singularitet, kao tacku iz koje ce se razviti sve sto znamo, nije logicno gledati kao nesimetricnu. Mozda to potice od teznje ljudi da na stvaranje necega velicine svemira (huh) gledaju kao na savrseno, a nesimetricnost narusava tu savrsenost. Na kraju, posto se ne moze dalje od 300 000 godina posle Big Bang-a, izgleda da je prasak sam po sebi osudjen da vecno ostane teorija, sem ako ne postoji neki genijalni nacin da se on istrazi. Khm, putovati kroz vreme 15 milijardi godina i posmatrati singularitet iz nistavila, haha, ali je to nistavilo pa u njemu nista ne postoji, pa ga ne mozes ni pojmiti, a tek videti i tamo se naci... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino za to prihvatam "visu silu", te svakoga ko poteze visu silu za bilo sta drugo sem samog stvaranja smatram manje-vise debilom koga mrzi da razmislja pa se hvata za "misljenje" mase, tj. za najlakse resenje, koje uopste nije resenje pivopije.gif

 

Verovatno bas zbog tog "nista" i pretpostavljaju postojanje drugih mehurova, kako bi se popunio prostor izmedju. Ali ako uzmes gomilu lopti, nema te sile kojom ces ih sabiti jednu do druge da izmedju njih ne bude prostora a da sve ostanu lopte :) Btw pretpostavka da je svemir mehur deluje sasvim logicno. Na Big Bang se uvek gleda kao na kolosalnu eksploziju, a eksplozija je prilicno loptast dogadjaj, materijal se rasprsti u krug ako nema nikakvih prepreka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema posebne buke oko ovih "stvari" oko Sunca. To je jedna od stvari koja me nervira kod javnih medija. Kazu "otkrivene zanimljive pojave oko Sunca" i onda potpuno na to zaborave, cak i ako se nesto desi kasnije na tu temu, ako slucajno otkriju o cemu se radi, mediji jebeno zaborave. Time su samo popunili program. Smesno je to, kako nauka u medijima prolazi kao neka "zabava", uvek te vesti trpaju u neke "zanimljivosti" a nauka nam je dala skoro sve sto imamo, a s njom se sprdaju. Danas si gubitnik ako te interesuje nauka, potpuni promasaj ako studiras nauku, itd. Eh, sve se dublje tone u glupost, vise niko ne zeli da razmislja, zato se ljudima i moze manipulisati.

 

Evo bas sam pre par dana isao na neki test inteligencije prosireni za stipendiju. Ljudi moji ja sam bio odusevljen pitanjima, a ponajvise cinjenicom kako su pitanja takva da pokrecu mozak i da se mozak vrlo tesko kasnije zaustavlja. Bio sam i prosle godine na istom testu, mozak mi je radio 300 na sat cak par meseci, a test traje samo dva sata. Inace sam covek koji mnogo razmislja i voli probleme koji se resavaju razmisljanjem. A dok mene fascinira kako se mozak zacas aktivira, debili komentarisu "kakve su ovo gluposti, nista nema smisla, nista ne znam, ne da mi se da mislim" ili "sto mi jednostavno ne daju pare zato sto sam lepa" ili "sto mi ne daju pare jer se ceskam po jajima dok drugi rade test" pivopije.gif Ali dobro, sto je vise debila, lepse je upoznati ljude koji to nisu. Samo se malo bojim za buducnost, bice sve teze takve ljude pronaci jbt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali dobro, sto je vise debila, lepse je upoznati ljude koji to nisu. Samo se malo bojim za buducnost, bice sve teze takve ljude pronaci jbt.

 

Drago mi je! :pivopije:

 

Elem i ja sam zesce zapaljen za nauku, svemir o ostale misterije i naucne stvari :) Jbg nemas sa kim ni porazgovarati o tome (cesto sa caletom razglabam (fizicar)) a da te ne gledaju kao nekog geek-a ili pomisle da nisi sa ove planete xD Propast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

y13_00151588.jpg

On February 13, 2010 NASA's Cassini spacecraft approached close to Saturn's moon Mimas, approximately 70,000 km away, and created this image of the icy satellite. Saturn's limb and upper atmosphere are visible in the background. (NASA/JPL/SSI)

Share this post


Link to post
Share on other sites

y22_00000007.jpg

NASA's Mars rover Opportunity looks back at its tracks in the Martian soil on Sol 2321. Originally planned to operate for 90 days, after landing on Mars in January of 2004, Opportunity continues to function well over 2,500 days later, and has now driven more than 26 km (16 mi) across the planet's surface, sending back data and images nearly every day. (NASA/JPL)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O smrti jurija gagarina mini dokumentarac od 23 min,zalosno je da prvi covek u svemiru pogine na zemlji iz nepoznatih razloga. :(

http://www.youtube.com/watch?v=cV32c-yw2Wk

 

A evo kakvu opremu je imao njegov brod kojim je izasao u svemir Vostok 1.Dakle,nije imao nikakvu kontrolu.Mozda bi i rusi sleteli na mesec da je on ostao ziv s obzirom na njegovu moc da propagira istrazivanje svemira :confused:

 

 

 

Vostokpanel.JPG

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neceg za zaludjenike kao sto sam ja,dokumentarac od 28 min koji diskutuje o vanzemaljcima,iz 1975 godine je,a narator je niko drugo do Orson Vels glavom i bradom!!Tu je neki i neki nobelovac,antroplog,karl sejgan i svestenik koji je skroz kul u vezi vanzemaljaca!

http://www.youtube.com/watch?v=CPkg_sJn2rU&feature=channel

 

A ovde je samo simpozijum bez naracije i ostalog

http://www.youtube.com/watch?v=cQeOp7a8QMI&feature=channel

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...