Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

To je zanimljivo u vezi svemira, pustite jebene vanzemaljce da nas nadju, posle cemo razglabati o njima!

Pa šta te tu čudi?

Vanzemaljci i jesu najinteresantnija pojava kada se govori o svemiru. Šta me se tiče gomila čestica, antimaterija, meteora, zvezda i asteroida koji se okreću poput mehanizma u dosadnom ritmu od početka vremena?

A kod vanzemaljaca me zanima ko su, odakle su, koliko im je trajao razvoj, kakvo im je uređenje (u smislu sistema), kako se razmnožavaju, kakva im je uopšte genetika i priroda, da li poput naše ili drugačija, kako komuniciraju međusobno i još mnogo, mnogo toga...

 

@ Varg

Ajd reci pošteno, zar nisu Srbi najjači narod? :)

Imamo li mi neki vaš gen? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta te tu čudi?

Vanzemaljci i jesu najinteresantnija pojava kada se govori o svemiru. Šta me se tiče gomila čestica, antimaterija, meteora, zvezda i asteroida koji se okreću poput mehanizma u dosadnom ritmu od početka vremena?

A kod vanzemaljaca me zanima ko su, odakle su, koliko im je trajao razvoj, kakvo im je uređenje (u smislu sistema), kako se razmnožavaju, kakva im je uopšte genetika i priroda, da li poput naše ili drugačija, kako komuniciraju međusobno i još mnogo, mnogo toga...

 

@ Varg

Ajd reci pošteno, zar nisu Srbi najjači narod? :)

Imamo li mi neki vaš gen? :)

 

Polako, strpi se malo, obicni decace. Vreme kada cemo vam se prikazati stize uskoro, cim vam se svest dovoljno razvije.

U sustini, zivota ima svuda, ceo Kosmos je Zivot, ceo Kosmos je Svetlost.

 

Vase ljudsko poimanje zivota je ograniceno vasim telesnim culima. Zivota ima na Suncu, Mesecu, svuda! Ali u drugacijoj formi od vase, telesne.

 

EDIT: Sto se tice gena, to je duga prica, imate malo i nasih, svakako, ali Srbima preovladjuje (Slovenima uopste) jedan drugi gen, poreklo mu je u drugom sistemu..

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta me se tiče gomila čestica, antimaterija, meteora, zvezda i asteroida koji se okreću poput mehanizma u dosadnom ritmu od početka vremena?

 

Dosadnom ritmu? Pa ti si lud, covece! Putovanje jednog nebeskog tela uvek zavisi od drugih tela koja su mu u blizini (uslovno receno). Gledaj na to kao kad se zaglavis u 95 kad bakute idu u Delta siti, pa ako silazis pre i neki namcor okupirao vrata, vrlo verovatno da ces da produzis par stanica. Znaci, nema pravila, ponekad se stvari odvijaju malo cudno, u svemiru pogotovo. Nepredvidivost, dragi moj, to je zanimljivo. Cekaj prvo da ljude dobro upoznas, mali zeleni su maciji kasalj! :)

 

 

Vase ljudsko poimanje zivota je ograniceno vasim telesnim culima. Zivota ima na Suncu, Mesecu, svuda! Ali u drugacijoj formi od vase, telesne.

 

Sta fali telesnom? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da imate bar malo sliku u glavi koje je velicine

 

W Cephei; VV Cephei: 3,676,200,000 km (ie, 288194 x Earth)

My Cephei: 3,481,250,000 kim

Antares: 1,108,430,000 km

Beteigeuze: 905,125,000 km

Rigel: 86,335,000 km

Arcturus: 4,177,500 km

Pollux: 6,962,500 km

Sirius: 2,506,500 km

Sun: 1,392,500 km

Jupiter: 142,984 km

Saturn: 108,728 km

Neptune: 49,532 km

Earth: 12,756 km

Venus: 12,104 km

Mars: 6,794 km

Mercury: 4880 km

 

To je zvezda u sazvezdju Cepheus,udaljena 3000 svetlosnih godina od Zemlje.575,000 je svetlija od Sunca,solarni vetrovi tamo duvaju brzinom od 25 km u sekundi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosadnom ritmu? Pa ti si lud, covece! Putovanje jednog nebeskog tela uvek zavisi od drugih tela koja su mu u blizini (uslovno receno). Gledaj na to kao kad se zaglavis u 95 kad bakute idu u Delta siti, pa ako silazis pre i neki namcor okupirao vrata, vrlo verovatno da ces da produzis par stanica

Woow. Silne mi filosofije.

Ako je to tako kao što kažeš, prosečni programer može isprogramirati nešto slično za jedno popodne (uticaj jednog entiteta na drugi, te (ne)predvidivost njihovih daljih kretanja na osnovu uticaja drugih entiteta koji su takođe pod uticajem). Slažem se jedino da su nebule prelepe.

 

Vase ljudsko poimanje zivota je ograniceno vasim telesnim culima.

E pa cool.

Mi smo do sada provalili alkohol i drogu.

Ima li još nešto od tih telesnih? Da probamo čisto. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno,ja sam postavio u brojkama.

Inace zamislite Jupiter koliki je,koliko je udaljen od Sunca.Onda zamislite kolika je njegova orbita.VV Cephei je veci od njegove orbite...

 

A ima verovatno i vecih zvezda..i pitanje je koja je granica? :)

 

Ima to je sigurno,ova je najveca poznata

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace zamislite Jupiter koliki je,koliko je udaljen od Sunca.Onda zamislite kolika je njegova orbita.

 

Mene više fascinira kako bi izgledao život na tolikoj planeti, obzirom na gravitaciju koja je ko zna koliko jača od Zemljine gravitacije. Čovek u kosmonautskom odelu sigurno ne bi mogao da ga istražuje pošto bi za jednu sekundu bio spljoskan u samoga sebe zbog sopstvene težine.

 

Laički zaključujem da bi bića na sličnoj planeti bila mnogo sitnija nego ova na zemlji, ali stostruko jača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gravitacija,i to da dan na njemu traje oko 9 sati.Toliko brza rotacija izaziva turbulencije i jako brze vetrove.

Zamisli koliko bi trajao put avionom sa jednog kraja zemlje(jupitera) na drugi :)

Na Jupiteru besni oluja u trajanju od 300 godina koja je velika kao 3 Zemlje.Tu vetrovi duvaju brzinom oko 1000 km/h.

Za neupucene to je ona mrlja u atmosferi

 

jupiter.gif

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal ste upuceni kad je '77 iz pravca sazvezdja Orion stigao signal koji se na kraju preveo kao WOW?

 

Nisam cuo za to..jel znas nesto vise o tome?

Posebno me interesuje jer je Orion u pitanju..moje omiljeno sazvezdje.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...