Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

po rifovima malo vuce na starije albume ali i dalje je to taj noviji marduk,no meni nesmeta volim i tu njihovu fazu.pesma je onako,na prvo slusanje ok.sad kako ce biti kasnije nemam pojma ali to je samo jedna pesma ko zna kakav je ceo album.na par trenutaka mi se cak ucinilo kao da slusam neku pesmu sa plague angela no sta znam nisam nesto preterano odusevljen,a ni razocaran...

i da bane izbaci to w sta bi ti morgan rekao da vidi kako kucas :)

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi zvuči vrlo pretenciozno sa tvoje strane. Odbaciti nešto što ne razumeš kao "kvazi" je prilično prepotentno.

Oni prvi ne razumeju ono protiv cega pevaju, kao ni gomila ovaca koja ih vorsipuje, pa nikom nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, a mi koji volimo NED bendove smo te ovce? Tako bih mogao da protumacim tvoj post. Ako grijesim, ispravi me.

Ne znam sta je NED, ali svako ko misli da je satanista kad cuje u tekstu "Hail Satan master" je ovca. I svako ko ne misli svojom glavom, vec to radi zbog neceg drugog.

 

Kada sam rekao "vorsipuje" nisam mislio na muziku, vec na ideju, ideologiju ili kako god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta li je pravi marduk u ovome,pitam se..bas smara pjesma

 

mislim,shvatam ja subjektivni pogled na sve to kao i dozivljaj muzike,ali doza objektivnosti,bolje reci realnosti treba postojati.

Mislila sam na Mardukov zvuk poslednjih godina,jer je većina ljudi ovde očekivala novu Maranathu, a sudeći po ovoj pesmi - nije. Mada videćemo kakve su ostale pesme, da ne trčim pred rudu.

 

@Sisus - mislim da je ipak bolje da preslušaš malo NED (www.noevdia.com) izdanja i pročitaš tekstove pre nego što doneseš ishitrene zaključke.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, koji je to Marduk 'pravi' il 'krivi'. Standardna krljacina u njihovom stilu.. meni je ovo sasvim ok, ima neke elemente sa starijih albuma. Vokal je samo nekako losiji, slabiji, potisnut u miksu? Ne znam koji je kurac Mortuusu, prije je mnogo bolje zvucao. Sad se sve nesto napreze, a hvali mu ona jacina i oporost koju je imao na Salvation(i ROM512 je odradio mnogo dobro). Nista bez Legiona, pa neka prica ko sto hoce. Ocigledno ce album imati dobar zvuk, pa da vidimo. Ne skacem od srece, ali znam da Marduk do sad nije razocarao.

 

@Sisus

Jel postoji neko takav na ovom forumu? Mislim, ko to vjeruje da je satanista kad cuje 'hail satan' :) A neka poenta teoloskog satanizma pociva upravo na individualnosti, razmisljanju sopstvenom glavom, odbacivanju vrhovnog autoriteta.. ne moze se ulaziti plitko u neku materiju i onda na osnovu nje donositi dubokoumne zakljucke. Nikako.

 

edit: Brunhilda, nece ovo bit marakanapt2. Ipak je Morgan glavno mudo u Marduku, nece on dozvolit da mu se Mortuus il neko puno mjesa u posao.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li takvih ima na forumu, ali znam da ih ima. Pa posle procitaju usput i koju knjigu, cisto da imaju cime da se prave pametni.

 

Individualizam, odbacivanje autoriteta i razmisljanje sopstvenom glavom su stvari koje ne moraju biti satanizam. Sve to moze i drugacije da se nazove.

 

Ovo je jedna od onih tema o kojoj ne zelim da se raspravljam po forumima, samo sam je se dotakao, cisto da bih izneo svoj stav o tome i necu dublje da zalazim u to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li takvih ima na forumu, ali znam da ih ima. Pa posle procitaju usput i koju knjigu, cisto da imaju cime da se prave pametni.

 

Individualizam, odbacivanje autoriteta i razmisljanje sopstvenom glavom su stvari koje ne moraju biti satanizam. Sve to moze i drugacije da se nazove.

 

Ovo je jedna od onih tema o kojoj ne zelim da se raspravljam po forumima, samo sam je se dotakao, cisto da bih izneo svoj stav o tome i necu dublje da zalazim u to.

Hah, izbacis stav i odlucis da ne zelis o tome dublje raspravljati. Ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, koji je to Marduk 'pravi' il 'krivi'. Standardna krljacina u njihovom stilu.. meni je ovo sasvim ok, ima neke elemente sa starijih albuma. Vokal je samo nekako losiji, slabiji, potisnut u miksu? Ne znam koji je kurac Mortuusu, prije je mnogo bolje zvucao. Sad se sve nesto napreze, a hvali mu ona jacina i oporost koju je imao na Salvation(i ROM512 je odradio mnogo dobro). Nista bez Legiona, pa neka prica ko sto hoce. Ocigledno ce album imati dobar zvuk, pa da vidimo. Ne skacem od srece, ali znam da Marduk do sad nije razocarao.

 

@Sisus

Jel postoji neko takav na ovom forumu? Mislim, ko to vjeruje da je satanista kad cuje 'hail satan' :) A neka poenta teoloskog satanizma pociva upravo na individualnosti, razmisljanju sopstvenom glavom, odbacivanju vrhovnog autoriteta.. ne moze se ulaziti plitko u neku materiju i onda na osnovu nje donositi dubokoumne zakljucke. Nikako.

 

edit: Brunhilda, nece ovo bit marakanapt2. Ipak je Morgan glavno mudo u Marduku, nece on dozvolit da mu se Mortuus il neko puno mjesa u posao.

To sam i pokušala da kažem, ali me neki ljudi pogrešno shvatiše. A i u prvoj verziji mog posta nije stojao taj izraz, ne znam zašto promenih. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni prvi ne razumeju ono protiv cega pevaju, kao ni gomila ovaca koja ih vorsipuje, pa nikom nista.

 

Došlo je do nesporazuma - Lunar je pod kvaziteološkim bendovima mislio na orthodox black metal bendove, ne na black metal uopšte, a oni jako dobro znaju o čemu pričaju, pa mi je to zasmetalo u momentu. Naravno da su "hail Satan master" bendovi ala Dark Funeral smešni u tom pogledu.

 

Pesma izuva, btw.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi zvuči vrlo pretenciozno sa tvoje strane. Odbaciti nešto što ne razumeš kao "kvazi" je prilično prepotentno.

 

Hahaha, ja sam to kvazi namerno zbog tebe stavio da te malo pecnem. Ja volim kod par grupa teoloske tekstove, ali kod vecine je to prenategnuto i u neku meru postaje klihse. Nije da ne razumem ali ja lichno vishe volim one anti-hriscanske tekstove koje su ispisani sa puno argumenata zashto su anti-hriscanski, naspurot metafore i simbolike Religious BM bendova.

 

Sviđa mi se pesma na prvu, klasičan Marduk.

 

@Abigail: odličan avatar ;)

 

E da Grobe, da sam znao da slushash Cathedral, rekao bi ti za jedno mesto u Italiji gde su svi njihovi albumi 3 evra. Evo idem sada da proverim, to sam video pre 3-4 meseca.

 

Evo pogledah, ostao im je samo Garden of Unearthly delight za 3 evra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da Grobe, da sam znao da slushash Cathedral, rekao bi ti za jedno mesto u Italiji gde su svi njihovi albumi 3 evra.

 

Pa naravno da slušam Cathedral, nisam ja neka religious BM pozerska pičkica.

 

 

Marduk - Phosphorous Redeemer 256 kbpsKvalitet i nije nešto (ripovano sa myspace-a preko netbook-a :)), ali najbolje što sam mogao u datom trenutku :da:

 

Taman da se iskupiš za zajeb od večeras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...