Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Jebote, jedem, jebao me Marduk i citanje rasprave o njihovom novom albumu. xD

 

Sto se iskazivanja odredjenih stvari tice, ok je iskazivanje zeljenog stava, pravljenje zeljene atmosfere, ali ne ako nasminkani pajser uzme gitaru pa ostruze nesto sto podseca na melodiju, bubnjar mu centrifugira ispod, a vokal pravi zajebane face i vristi po bini, i onda im se klanja gluva publika sto su poslali pravu poruku i zive blek metal nacinom zivota, u takvoj situaciji sminka i sve sto ide uz nju samo izgleda jos pateticnije.

 

Ono sto razlikuje muzicara (umetnika, je li), i nasminkanog mediokriteta koji glumi neko mudo na bini i jeste kvalitet muzike i kvalitet izvodjenja te muzike.

 

Tako onaj ko smatra da je pejnt sam po sebi idiotska stvar prezali taj pejnt i voli bend ako je muzika dobra, a ako je muzika osrednja, onda sve te stvari koje ucestvuju u slanju poruke i pravljenju atmosfere izgledaju komicno i idiotski.

"Imidz", scenski nastup, ili sta vec, ne moze da nadoknadi manjak kvaliteta muzike, moze samo da doprinese celom dozivljaju ako je muzika kvalitetna.

 

Ma jebo pejnt, Emperor je bez pejnta i svirao bolje i izgledao monumentalnije na bini i proizveo vise muzike (i to kakve) na manje albuma nego bilo koji bm bend (ajd nek bude nego vecina, posto nisam svaki bm bend cuo, al ko velim, ne bi mi promaklo nesto toliko kvalitetno, svejedno, ogradih se).

 

Ko ima "subjektivan utisak" da nisam u pravu, ocigledno je nekim manje kvalitetnim stvarima posvetio vise paznje.

 

 

Za ljubitelje prave stvari, koja iskazuje ono sto pravi bm treba da iskaze, imate 22.11. (gle kulta sa brojevima) pravi hateful and misanthropic black metal, pa uzivajte.

 

 

Nazalost, novi Marduk nisam preslusao, pa je ovo malo offtopic, a pola nije, posto komentarisem sliku Marduka sa photosessiona. Na kraju krajeva, posle ovolikog sranja, greota bi bila da i ja da dokenjam.

 

Ova slika je simpaticna, uglavnom zbog prazne skrinje iza benda.

 

 

 

C4.jpg

 

Sto se mene tice, Mortuus uzasno zvuci uzivo i trunku harizme nema. A na slikama, da ne pricam, potezi koje izvodi su fenomenalni, kad analiziras pozu na ovoj slici ispod, da se upisas od smeha, ne zna ni on sta je hteo, ako je vec razmisljao samo o tome kako ce njegova kultna faca da ispadne, mogao je lepo da isece facu pa da je negde tako iskoristi, a ne da se pojavljuje u ovoj "je l' sam poš'o, il' sam doš'o, čekaj, stani, mogu li opet?" pozi.

 

Namrstena pozerska faca mu je mix faca "kenja mi se" i "place mi se".

 

 

Nadam se da se niko nije uvredio.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican ceo post,ali ovo je zlata vredno,ismejao sam se za desetku,pogotovo na ovaj boldovani deo :)

 

 

Sto se iskazivanja odredjenih stvari tice, ok je iskazivanje zeljenog stava, pravljenje zeljene atmosfere, ali ne ako nasminkani pajser uzme gitaru pa ostruze nesto sto podseca na melodiju, bubnjar mu centrifugira ispod, a vokal pravi zajebane face i vristi po bini, i onda im se klanja gluva publika sto su poslali pravu poruku i zive blek metal nacinom zivota, u takvoj situaciji sminka i sve sto ide uz nju samo izgleda jos pateticnije.

 

 

 

I slazem se za emperor,njihovi clanove clanove mogu da nazovem umetnicima,pogotovo ihsahna koji je sjajan kompozitor,i cela bm scena moze samo da im se sagne i da sanja da napravi bar jedan priblizno dobar album kao sto su oni to radili.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican ceo post,ali ovo je zlata vredno,ismejao sam se za desetku,pogotovo na ovaj boldovani deo :)

 

 

 

I slazem se za emperor,njihovi clanove clanove mogu da nazovem umetnicima,pogotovo ihsahna koji je sjajan kompozitor,i cela bm scena moze samo da im se sagne i da sanja da napravi bar jedan priblizno dobar album kao sto su oni to radili.

 

sad si vec rigorozan,ima tu jos legendi poput snorre-a ako niko drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drzim zato sto je najjaci.sve cega se dofatio se pozlatilo.steta sto je ovako lijen inace bi se davili u dobroj muzici.ja jos nijesam cuo rifa da je prosjecan,a da je on imao veze sa njim.

 

sad kad se smirila situacija,koliko davate novom albumu na skali od 1 do 10?kod mene se zategla 6 sa tedencijom na 7,i to samo radi zvucnih efekata koji su stvarno sjajno odradjeni.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MARDUK's founding guitarist Morgan Steinmeyer Håkansson recently spoke to Zero Tolerance magazine about the band's new album, "Wormwood", and his hobby of collecting militaria. When asked if he worried that his collection might lead some into making incorrect assumptions about his politics, Håkansson said, "I really don't care what people think — I don't give a flying fuck. I have my interests and I don't care what other people think about it. That's their problem."

 

Of his collection, the guitarist said it comprised "mostly WWII militaria, but I've got some older things, as well, more related to Swedish history. I've met people over the years who have the strangest things you could ever imagine when it comes to collecting militaria; it's always fascinating to see what people have in their collection. Mine is quite modest, but I collect things I like — uniforms, medals, daggers, bayonets, things like that."

 

Turning his attention to MARDUK's new album, "Wormwood", and his writing partnership with vocalist Mortuus, Håkansson commented, "We share a lot of views and ideas, so we very much throw ideas at each other and work on the songs together. It's not like one guy writes it all; we share a lot of ideas and we really build it as a band. Also, I don't know if it's been my band – I formed the band, but it's always very much been a group that works together...What I like is that when you get a new member in a band, you want him to participate, to become a part of the unit and work together. That's why you have a band; otherwise, you would have a solo project. It's very much a band, even more than ever before, on this album everybody participates — even our new drummer has actually written music for this album :haha: :haha: :haha:. I'd say we're more of a unit on this album than we've ever been before."

 

For more information, visit www.ztmag.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam opet slusao Wormwood, ostajem pri mnogim iznijetim stavovima. Doduse, impresije su se malo popravile, al opet stoji razocarenje zbog najlosijeg izdanja Marduka u ovih 20 godina. Druga numera smara za medalju, ostaje kao neshvatljivi kiks. Bolje da su ubacili 2 brze numere i tako se rjesili bijede...

 

Objektivno gledajuci, konacna ocjena 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...