Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nisam imao velika ocekivanja za ovaj album, a posle prvog slusanja sam prekinuo na Marching Bones jer dalje mi se nije ni slusalo, a to dolazi od nekog ko voli skoro svaki album ovog benda (sem Wormwood-a).
Sve pesme koje sam do sada cuo zvuce kao neki otpadi prethodnih albuma od 2012-2018 koje je Morgan ostavio po strani jer mu nisu bili dovoljno dobri da ih objavi. Gomila recikliranih Marduk rifova sa Simonom koji poliva bubnjeve u pozadini.
Obrtace se jos i ovo je neki prvi utisak ali jako tesko da ce mi se isti svideti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ваистину срање албум.  Заправо, није баш ни толко срање али ово чак није мардук. За нијансу можда бољи од оне прошле распале викторије али ту су негде руку под руку. Тешко да ћу ово икада више пустити у животу. Онај фронтшвајн испаде ремек дело за ово сад што раде. Опуштено могу да ставе катанац на радњу и да ником не буде жао (осим Боби можда :wink:).

Edited by Сале

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 9/2/2023 at 4:46 AM, dimmu1 said:


Sve pesme koje sam do sada cuo zvuce kao neki otpadi prethodnih albuma od 2012-2018 koje je Morgan ostavio po strani jer mu nisu bili dovoljno dobri da ih objavi.
 

Pada ti teorija u vodu jer je Mortuus napisao skoro ceo album, zato ti se vrv i ne svidja jer je Wormwood fazon - po meni bolje izveden.

Izgleda je Morgan zaduzen za ratne a Mortuus za religiozne albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

22 hours ago, Grobodan said:

zato ti se vrv i ne svidja jer je Wormwood fazon - po meni bolje izveden.

Не пратим ко шта ствара на албумима али по менио овај нови не може ни да присмрди Wormwood албуму.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 9/15/2023 at 10:40 PM, Сале said:

да ником не буде жао (осим Боби можда :wink:).

Najveci black metal bend ikada, samo neka rokaju jos 50 godina.

Ima par pesama koje su mi jako dobre ali ovako u celini, Memento Mori mi je mozda najslabije njihovo izdanje do sada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni za nijansu bolji od Viktorie. Znači dobar, ali ništa spektakularno. 7,5/10 otprilike. Prvo što sam primetio je da uopšte nema onih vokalnih akrobacija. Osim početka četvrte pesme, gde je malo drugačiji glas, ceo album je otpevan prilično jednolično. Da l' je to dobro ili loše, nemam pojma.

Ona prva pesma što su izbacili mi je i dalje najbolja, još par mi se baš sviđaju, ostale onako... Par delova mi zvuče poznato, kao da su sami sebe pokrali, ona dies irae, dies illa melodija na kraju prve pesme je toliko traljavo odsvirana da je nisam ni prepoznao dok mi drug nije rekao. Album zvuči pomalo zbrzano, iako nikad ovoliku pauzu nisu napravili.

Ovih zadnjih par albuma su mi najslabiji period u diskografiji. La Grande i World Funeral, koji kao važe za najslabije, su za klasu iznad ovoga što sada rade. Ali sve u svemu, oni i kad malo podbace, bolji su od maltene svega ostalog što izađe te godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Meni je Viktoria znatno bolje izdanje nego Memento Mori.
Bolje napisan album, klasicne Marduk deonice na gitari, prati odlicno Frontschwein i kao da je nastavak istog albuma.
Memento Mori sam preslusavao opet i dalje mi je misljenje isto. Definitivno pored Wormwood-a najslabije izdanje u Marduk diskografiji.

On 9/15/2023 at 11:05 PM, Grobodan said:

Pada ti teorija u vodu jer je Mortuus napisao skoro ceo album, zato ti se vrv i ne svidja jer je Wormwood fazon - po meni bolje izveden.

Izgleda je Morgan zaduzen za ratne a Mortuus za religiozne albume.

Moguce da je i to u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...