Jump to content

2009.04.11. *SKC, Beograd* H A M M E R F A L L


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Sad kad malo bolje pogledam, set lista je blagi uzas. A i nesto mi je kratka. Nadam se da ce nesto izmeniti do SKCa.

 

boze gde nadjose hallowed be my name. nisu mogli da smisle isfuraniji naziv. maiden > edguy(parodija) > hammerfall(e ovi su ozbiljni) :)

 

Kolibri, ne zezaj. :P Cuti tu i shtrebaj pesme Sabatona bolje. :)

Edited by Blast beat

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 934
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daj ljudi, pa vi niste normalni. Setlista je dobra. :da:

 

E sad, to sto bi jedan od vas ubacio to, to, to i to, a drugi nesto drugo, to je druga stvar. Kazem lepo, nije se rodio onaj koji je svima udovoljio.

 

Bas su finu setlistu kreirali.

Mis'im, naravno da postoji jos x pesama koje bih htela da cujem, al' ne moze to sto mi hocemo.

 

Najbolje da svako kreira setlistu po svojoj zelji (od jedno 30-40 pesama i vise), pa nek' zove HF da mu svira celo vece. :)

 

A sto se tice 'The Dragon Lies Bleeding', stvarno mi nije jasno zasto toliko obozavate tu pesmu. :)

Jeste dobra pesma (daleko od toga da nije), al' otkud da je svi tako obozavate? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Daj ljudi, pa vi niste normalni. Setlista je dobra. :da:

 

2)A sto se tice 'The Dragon Lies Bleeding', stvarno mi nije jasno zasto toliko obozavate tu pesmu. :)

Jeste dobra pesma (daleko od toga da nije), al' otkud da je svi tako obozavate? :)

1)ne

2)zato sto je kvlt :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg kad sam ja albume posle Crimson Thunder preslušao ukupno 5 puta, toliko su mi bili interesantni. :)

 

A to za Dragon je neki neobjašnjiv sindrom, kao za Alexander the Great kod Maidena. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada kad videh ovu setlistu HammerFall poceo sam da razmisljam o tome da li da dodjem na ovo ili da tu kintu prebacim na Turisas. Bas je slaba lista!! Bas!

Brate, nemoj da zbog setliste (koja je, relano gledano, dobra) propustis koncert!

Ma bice odlicno, ne sumnjajte u to!

 

Samo ti dodji na HF i ekipu. :bigblue::rockdevil:

 

Jbg kad sam ja albume posle Crimson Thunder preslušao ukupno 5 puta, toliko su mi bili interesantni. :)

 

A to za Dragon je neki neobjašnjiv sindrom, kao za Alexander the Great kod Maidena. ;)

'Chapter V' je sjajan, al' ja to ne mogu vise ljudima da govorim kad niko ne shvata (cast izuzecima - recimo, Prince).

'Threshold' slabiji od gore navedenog, al' i dalje dobar.

'No Sacrifice, No Victory' na prvo slusanje bas i ne ide, al' zato kad ga cujes vise puta, super legne (bar meni jeste). Ona stvar 'One Of A Kind' je super pesma (neko je vec ovde spomenuo da mu ta valja sa novog albuma)! :rockdevil: 'Hallowed Be My Name' je cool, 'Any Means Necessary' cool, 'Between Two Worlds' je jedna od najlepsih balada koje sam ja cula. :da:

 

Meni ovih dana najvise lezi da slusam upravo taj novi album.

No dobro, nekom se ne svidja.

Aj necemo vise o tome (mada znam da ce biti jos x postova na tu temu). :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad malo bolje pogledam, ubacili su sve one lozacke pesme tipa Hearts of fire i Bloodbound, nista dubokoumno (mada je pitanje da li uopste postoji neka njihova dubokoumna pesma).

 

I hocu No sacrifice No victory, jedina pesma sa novog albuma koja mi se stvarno svidja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice 'The Dragon Lies Bleeding', stvarno mi nije jasno zasto toliko obozavate tu pesmu. :)

Jeste dobra pesma (daleko od toga da nije), al' otkud da je svi tako obozavate? :)

pa kako da ne obozaavamo? to ti dodje ko majesty od gardijana :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo celih lista iz Tilburga

 

SABATON's setlist was as follows:

 

01. Ghost Division

02. 40:1

03. Panzer Battalion

04. Cliffs Of Gallipoli

05. Attero Dominatus

06. The Price Of A Mile

07. Primo Victoria

08. Metal Machine / Metal Crue

 

HAMMERFALL's setlist was as follows:

 

01. Punish & Enslave

02. Crimson Thunder

03. Legion

04. Blood Bound

05. Renegade

06. Hallowed Be My Name

07. The Abyss

08. Last Man Standing

09. Heading The Call

10. Glory To The Brave

11. Something For The Ages

12. Any Means Necessary

13. Natural High

14. The Way Of The Warrior

15. Between Two Worlds

16. Riders Of The Storm

-----------------------------------

17. Trailblazers

18. Let the Hammer Fall

----------------------------------

19. Hearts On Fire

 

 

HFall lista mi je jadna i slaba. Bas slaba. A final nail in the already buried coffin.

Prva stvar - Heeding The Call, sa dva e, a ne Heading The Call (btw, znam da nisi ti pisao ovo, nego si skinuo sa neta, tako da se, naravno, ne odnosi na tebe).

 

Druga stvar - zasto mi se cini da je ona lista koju sam ja ostavila mnogo bolja?

Razlike - na toj mojoj ima 16 pesama, a ovde 19. Ovde ima 6 pesama sa novog albuma, a kod mene 4. No, dobro, moguce da je original ova iznad, posto na onoj mojoj pise da je Glory prva, a to nije garant bila prva pesma (al' nisam ni bila sigurna da je ta moja napisana od prve do poslednje kako je bilo).

 

Ne znam, manje mi se svidja ova iznad.

Ja bih izbacila 'Riders Of The Storm', a ubacila 'At The End Of The Rainbow'.

 

Legion bih zamenila za 'Life Is Now', a 'Punish & Enslave' sa 'One Of A Kind'. Tako nesto.

Koncert bih pocela sa 'Last Man Standing'. Ta je jako dobra kao pocetak koncerta! :rockdevil:

Moze da se zavrsi sa 'Hearts Of Fire'. To im ne zameram.

 

Al' dobro, promocija novog albuma je, zato i ima tih 6 pesama (sto mi, iskreno receno, uopste ne smeta), samo sto bih malo izmenila to, kao sto sam gore navela.

 

 

Nego, odakle vam to da menjaju listu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Principima matematicke indukcije i tautologije smo uocili razlike u setlisti koju si ti postavila i ove sto si citirala ... i na osnovu toga smo zakljucili da je menjaju !! :P

 

Jbg-a, obozavam i ja HF...ali ovaj izbor pesama je teski promasaj, za moj ukus (a koliko i vidim i vecine ljudi koja je ovde nesto piskarala) !! P

 

 

Sada znam zasto su pobegli Stefan i Magnus...nisu hteli da ucestvuju u propadanju ovog benda :P:) :)

 

 

EDIT:

Je li neko iskopao Bladbaundovu setlistu ?

 

EDIT2:

Za statisticare...uz'o sam danas kartu :rockdevil::) :)

Edited by RaVeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Principima matematicke indukcije i tautologije smo uocili razlike u setlisti koju si ti postavila i ove sto si citirala ... i na osnovu toga smo zakljucili da je menjaju !! :P
:):)

Da, al' izgleda da na mojoj fali par pesama, a da je ona druga skroz tacna jer su obe iz Tilburga. :da:

 

Jbg-a, obozavam i ja HF...ali ovaj izbor pesama je teski promasaj, za moj ukus (a koliko i vidim i vecine ljudi koja je ovde nesto piskarala) !! P

A pazi, nije bas sjajna, al' ima dobrih stvari. :da:

 

Sada znam zasto su pobegli Stefan i Magnus...nisu hteli da ucestvuju u propadanju ovog benda :P:):)

Joj, kad bi se njih dvojica vratili...

Srecom, pa se Magnus i dalje bavi time, al' Stefan, nazalost, vise ne.

Magnus je sjajan basista i stvarno ga obozavam, al' nije ni ovaj Fredrik za baciti (mladji, lepsi). :bigblue:

A i cool mi je sto nisu izabrali nekog novog, nego su vratili starog. :rockdevil:

Sto se tice Stefana, bio je bas dugo sa njima, i steta sto je otisao, al' dobro, nije los ni ovaj Pontus. Mada mi je jako tesko da se priviknem na njega.

 

 

Btw, ja bih 'Fury of The Wild' ubacila u setlistu, definitivno. :da::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kolko vidim oni menjaju liste ... tako da nista ne znate sta ce biti na nasem koncertu ;)heheh... a ko zna mozda im dam neku radzu pa popricam s'njima oko tog kako dragoni krvare...

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

to Frubi molim te ako treba ja cu da prilozim neku rakiju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma je skroz bezveze...

Nope.

Dobro, bar meni nije bezveze. :bigblue:

 

Bas je lepa pesma, samo mozda malko smara posto ponavljaju refren milion puta.

Onaj deo pri kraju je prelep, stvarno.

Eto, kazem, da su izbacili toliko ponavljanje refrena i ubacili nesto drugo pored toga, mozda bi bilo bolje, al' dobro je i ovako. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...