Jump to content

2009.04.11. *SKC, Beograd* H A M M E R F A L L


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Guest DisturebdOne

Koncert me je odusevio!!!

Bloodbound - Bili su dobri, ona pesma sa novog albuma, valjda Take one je stvarno odlicna, naravno i Book of the dead i Nosferatu...

 

Sabaton je bend veceri, jako mi je zao sto nisu svirali panzerkampf, panzer battalion, master of the world itd. Mogao da bi njihov solo koncert :rockdevil: Ljudi stvarno znaju da naprave atmosferu. :rockdevil:

 

HammerFall - ocekivao sam vise, Any means i Legion su super pesme, ali ove ostale sa novog su malo smorile. Nisu svirali way of the warrior, sto bas i nije jasno zasto, ali ok, svirali su crimson thunder, blood bound i renegade :muzicar:

Uglavnom, vece za pamcenje!!!

Edited by DisturebdOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 934
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malo me iznenadilo ovo da se to koje bendove treba dovoditi gleda po tome koje se majice prodaju u Felixu... znam dosta ljudi koji se majicama snabdevaju isključivo na certovima ili pak naruče sa sajta nešto, kad i gde to može tako, jel... uostalom, juče je na koncertu bilo brdo ljudi koji su bili u majicama bendova koji nisu sinoć svirali, ako neko kupi majicu Maiden-a, ne znači da neće doći na kocert nekog drugog benda koji sluša, jel... možda grešim, ali mislim da ta prodaja nije relevantan parametar baš...

al sam ja negde rekao da je to jedan i jedini pokazatelj? citajte malo sta pisem pre nego sto komentarisete bilo sta...

 

rekoh da je jedan pokazatelj ( i nisam hteo da otkrivam druge, jer znam da ce neko to zloupotrebiti ) ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

al sam ja negde rekao da je to jedan i jedini pokazatelj? citajte malo sta pisem pre nego sto komentarisete bilo sta...

 

rekoh da je jedan pokazatelj ( i nisam hteo da otkrivam druge, jer znam da ce neko to zloupotrebiti ) ...

Hehe, što se ljutiš odma... ne naravno, nisam ja to ni shvatio kao da je jedini parametar, samo kažem da mislim da nije baš relevantan iz razloga koje sam već naveo, to je sve...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar koncert, sva tri benda su bila odlicna, HammerFall je po mom misljenju bas dobro odsvirao i demantovao price da su im svirke na ovoj turneji raspad. Barem takav utisak sam bio stekao nakon komentara o onom koncertu iz Hamburga. Sinoc je bas bilo dobro.

Setlista za mene sasvim solidna, sa novog albuma meni je nedostajala “Life is Now”, dok me je “Trailblazers” bas u dusu pogodila. Nisam unaprijed znao sta ce svirati, tako da me je ta pjesma obradovala, jer je mnogo gotivim.

Bloodbound i Sabaton – ovi drugi su mi sinoc definitivno bili bolji, a ujedno su mi bolji i kada se porede studijska ostvarenja ova dva benda.

 

Pohvale za organizatora zbog ispostovane satnice oko ulaska u SKC i u veliku salu.

 

Slogan veceri: Oskare Srbine! :):pivopije:

 

Pozdrav svima koje sam sreo!

 

P.S.

Jos samo da neko kaze ko je bila ona poluobnazena plavusa sto je tokom nastupa HammerFall-a stajala kod lijevog stuba uz samu binu. :meshuggah: Da dodam da sam primjetio da je znala sve njihove pjesme. :wink2:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabaton 2010 , druga polovina godine , eto ih u maloj sali skc-a ;).

 

 

TOOOO :D:rockdevil: mala sala mozda bude mala za njih :) ozbiljno, juce je skoro cela VELIKA sala divljala uz Sabaton!

Bilo bi lepo i da Bloodbound dodju opet... :da:

 

Koncert je bio fenomenalan zaista, svaki bend ooodlican, sve kako treba... ali onoliko guranje i cupanje nisam videla ni na jednom koncertu.. xD uzas, jedva izdrzah.. al' sve je to metal xD

 

Po meni, HammerFall je stvarno dobro odsvirao, ali publika nesto nije bila kao prosli put... ili mi se samo cini? Novi album mi se jako svidja, tako da mi je i setlista bila super!!! :da:

 

Imam slike sa Urbanom iz Bloodbound-a, i Oskarom ( :wub: ) i Joakimom iz Sabaton-a :D Mnogo su dobri svi, opusteni, rekli su da ce sigurno doci ponovo :D

 

I naravno, hvala organizatorima sto su nam omogucili ovaj koncert :D

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno da ne svrstavate Sabaton kao power. Nemam ja prava tu nešto mnogo da komentarišem, nisam ih preterano slušao pre koncerta, ali mi se i samo na osnovu onog što sam čuo čini sigurnim da su elementi powera i te kako prisutni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim moderatore da ne izbrisu ovo :)

 

Zelim da posebno pozdravim debelog cmara iz prvog reda kojem je ostalo 4 dlake na glavi vezane u rep koji se latentno, na sasvim pederski nacin gurao i naslanjao na mene, a zatim se i prebacivao preko mene, mogao je slobodno i za tuki da me uhvati da je hteo jer je vatao sipku ispred istog. Takodje zelim da pozdravim osisane klince iz prvog reda koji su pricali "sta, da cekam 2 sata da se zavrse ove smorne predgrupe koje nikad nisam ni cuo????" a sledeca recenica "da, imamo bend sviramo nirvanu i metaliku" dok su mu laktovi bili naslonjeni na dve njemu nepoznate persone. Hvala sto ste mi unistili savrsen pocetak koncerta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh...bilo je pakleno !!! :rockdevil:

 

Bloodbound ... fantasticna svirka, Urban kida kao lud !! Bio sam napred tokom njihovog nastupa i definitivno je u velikoj sali losiji zvuk u prvih 2-3 metra nego pozati !! Steta sto su svirali samo 5 pesama...ali i to je dovoljno da sjajno zagreju publiku. Kome god da budu predgrupa...100% sam na tom dogadjaju. Inace, pazario sam njihovu majicu !! :D

 

Sabaton ... ne gotivim bas njihovu muziku (stalno neki tupa-tapa ritam ... tokom cele svirke se nisam pomerio :) ), ali ljudi su otkinuli. Kapa dole. Energican nastup, masa ko s' lanca pustena !! Pevac im je nevidjeni kralj !! Inace...pesme Attero Dominatus i Cliffs Of Gallipoli su me stvarno zasenile :pivopije:

 

HammerFall ... mnooooogo vise nego sto sam ocekivao. Zaista perfektna svirka, fino prenesena energija na publiku i sjajno raspolozeni tokom cele svirke (secam se da je Oscar tokom Trailblazer u cudu ... valjda od odusevljenja ... rekao "fuck yea" klimajici glavom). Set lista...kud i kamo...mada mi je drago sto su umesto Natural High i The Way Of A Warrior odsvirali Threshold i Keep The Flame Burning :rockdevil: !! Vrat me razbija, grlo mi se raspada ... dobio sam, sto rece Joacim, "slayer neck" od headbang-a :) :) ...bilo stvarno sjajno. Ne znam...ali ovaj put su mi delovali mnogo ubedljivije nego pre 2 godine.

 

 

Sve u svemu...sjajno vece...bilo i ponovilo se jos mnogo puta !! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte, je l' bila sinoc 'Natural HIgh'? K'o da se secam da jeste, al' nisam bas najsigurnija.

 

 

E da, hocemo BloodBound opet, obavezno! :rockdevil:

Mozda bi bilo cool da krenu sa Sonatom na turneju. :bigblue:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je bilo. Vise nego sto sam ocekivao. BloodBound odlicni, Sabaton fenomenalni, a Hammerfall 2 puta bolji nego 2007, sa dosta gorom setlistom, ali sta da se radi. A ove prognoze o propastima i jadima, ja ih bas i ne shvatam ako je prodato vise karata nego prvi put, a, inace, to je isto uradio i Kamelot, maltene 100 karata vise nego prvi put. Ako uzmemo predobro prodatu Tarju, ako uzmemo da je prodaja za Sonatu 6 ipo mjeseci pred koncert 2 puta bolja od In Flames (a jeste), ako uzmemo da je Destruction iz velike sisao u malu salu, a Flames iznevjerio sva ocekivanja prodaje, ako uzmemo, u sta sumnjam, da ne znam hoce li Slipknot dostici 2000 prodatih karata, sve sa Killswitch-om, onda ne znam sta je tacno u ekspanziji. Metal generalno nije, a najizvikaniji modern/metalcore/neznamnijasta, ocigledno i nisu u tolikoj ekspanziji kao sto izgleda na prvi pogled. Ako jos uzmemo u obzir da je na odlicno prodanom Kreatoru bila vecina starijih likova, sa bar preko 20-30 godina, a na Hammerfall-u juce sam se ja sa 25 osjecao k'o matora drtina, onda bi ipak rekao da je buducnost power koncerata u Srbiji sasvim solidna, nista spektakularno, ali za sada power ili bendovi sa primjesama istoga drze primat u posjeti. Ja se iskreno nadam da cu ih gledati opet u Srbiji, u bilo cijoj organizaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došao sam najviše zbog HF i oni su me najviše oduševili. Odlična svirka i jako dobar zvuk... Slazem se sa svima što se tiče liste, mogli su više starih pesama da ubace, a manje sa novog albuma, mada su meni jako dobro legle "Punish and Enslave", "Any Means Necessary" i "Between Two Worlds" mada je i "Legion" ok... Falila mi je "The Way Of The Warrior" nju sam očekivao jer su je svirali na prethodnim nastupima, al ko što neko reče tu su "Crimson Thunder","Renegade", "Blood Bound"... a i "Glory..."i "Riders...". Meni je atmosvera bila super, ne znam što se ljudi žale na atmosveru, bilo je par šutki ali ništa preterano, što mi i odgovara i ne smatrama masovne šutke pokazateljem dobre atmosvere... Svirka je bila odlična, zvuk dobar, Cans je baš fino pevao...

 

 

Sabaton: Jako dobar utisak su ostavili na mene, odlična svirka, baš su podigli masu, a pevač im je odličan show man, dobar kontakt sa publikom i vidi se da je bio zadovoljan prijemom publike... Neverovatno kako svi stranci primete kako su naše devojke u Srbiji lepe, pa je i on skrenu pažnju na to... :mrgreen:

 

Bloodbound: meni draži bend od sabatona, ali ovoga puta su ostali u njihovoj sence, prvo svirali su kraće, zakasnio sam na prvu pesmu, a i moram da priznam da mi je zvuk bio lošiji na početku pa je vokal bio malo narazumlji, ali u svakom slučaju, odlično su svirali... voleo bih da ih gledam solo...kao i sabaton.

 

Sve u svemo odlične svirke, i sjajan provod, za pamćenje nema šta.... :rockdevil:

 

P.S. pozdrav za Dok-a i Vegetu njih sam sreo, mislim da sam video princa u masi i Runnera pozdrav ljudi.... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ga vec spominjes. :)

 

Jel sam ja corav il niko nije spominjao ono njegovo objasnjavanje zasto mu ne radi slic? :)

Hahaha, da, niko se nije setio to da pomene. :)

Koji lik. :)

 

 

Btw, i meni je zao sto su BloodBound ostali u senci, mogli bi doci opet (moraju), i makar opet bili predgrupa (sto kod nas samo i mogu da budu, za sad), neka sviraju duze!

Meni su oni drazi od Sabatona.

 

ako uzmemo da je prodaja za Sonatu 6 ipo mjeseci pred koncert 2 puta bolja od In Flames (a jeste)

Oh yeah! :rockdevil::rockdevil:

 

Dobro je bilo. Vise nego sto sam ocekivao. BloodBound odlicni, Sabaton fenomenalni, a Hammerfall 2 puta bolji nego 2007, sa dosta gorom setlistom, ali sta da se radi. A ove prognoze o propastima i jadima, ja ih bas i ne shvatam ako je prodato vise karata nego prvi put, a, inace, to je isto uradio i Kamelot, maltene 100 karata vise nego prvi put. Ako uzmemo predobro prodatu Tarju, ako uzmemo da je prodaja za Sonatu 6 ipo mjeseci pred koncert 2 puta bolja od In Flames (a jeste), ako uzmemo da je Destruction iz velike sisao u malu salu, a Flames iznevjerio sva ocekivanja prodaje, ako uzmemo, u sta sumnjam, da ne znam hoce li Slipknot dostici 2000 prodatih karata, sve sa Killswitch-om, onda ne znam sta je tacno u ekspanziji. Metal generalno nije, a najizvikaniji modern/metalcore/neznamnijasta, ocigledno i nisu u tolikoj ekspanziji kao sto izgleda na prvi pogled. Ako jos uzmemo u obzir da je na odlicno prodanom Kreatoru bila vecina starijih likova, sa bar preko 20-30 godina, a na Hammerfall-u juce sam se ja sa 25 osjecao k'o matora drtina, onda bi ipak rekao da je buducnost power koncerata u Srbiji sasvim solidna, nista spektakularno, ali za sada power ili bendovi sa primjesama istoga drze primat u posjeti. Ja se iskreno nadam da cu ih gledati opet u Srbiji, u bilo cijoj organizaciji.

Slazem se sa citavim postom.

:pivopije:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...