Jump to content

Repetitor


VoivodBG

Recommended Posts

Koliko je internet obezvredio cenu muzike i da li misliš da će autorska prava ikada biti ono što su nekad bila?

Nadam se da neće, jer bi to značilo rigoroznu kontrolu tokova informacija na internetu što verujem da niko zdrav ne želi. Za našu generaciju sa kraja osamdesetih i početka devedesetih je ova situacija sa autorskim pravima jedino što znamo. Muziku smo i pre brzog neta kupovali kod pirata ispred SKC-a, posle počeli da skidamo. Nama je logično da plaćaš za muziku tek ako ti se svidi pa želiš da imaš album, ili uživo, za ulaz na koncert. U tom smislu, državna kuća za zaštitu autorskih prava SOKOJ, učinila je mnogo više lošeg za naša autorska prava i novčanik, nego internet.

 

http://pcpress.rs/boris-vlastelica-repetitor-o-muzici-i-racunarima/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Na turneji koja počinje čim za koji dan izdamo album, sviramo na Le Guess Who? festivalu u Utrehtu sa Dinosaur Jr, Swans, Wilco, Deerhoof, Lee Ronaldo, Jonny Greenwood, SUUNS, Wooden Shjips, The Ex, Savages,Black Mountain, UFOMAMMUT, Cloud Nothings i odličnim manje poznatim bendovima poput Girl Band, Preoccupations, Die Nerven...

Tour dates:

20.10. - Ljubljana, Repetitor + Nikki Louder at Kino Šiška, (Slovenija)

21.10. - Rijeka, Repetitor u Pogonu kulture, (Hrvatska)

29.10. - Sarajevo, Cinemas Sloga Sarajevo, (BiH)

02.11. - Trenčin, Klub Lúč (Slovakia)

03.11. - Brno, Kabinet MÚZ (Czech Republic)

04.11. - Bratislava, TBA (Slovakia)

05.11. - Rožnov, T klub - kulturní agentura (Czech Republic)

06.11. - Prague, KLUB FAMU (Czech Republic)

09.11. - Amsterdam, OT301, (Netherlands)

10.11. - Utrecht, Le Guess Who? 2016, (Netherlands)

18.11. - Krško, Klub MC Krško-Bar, (Slovenija)

02.12. - Zagreb, Tvornica Kulture, (Hrvatska)

03.12. - Beograd, Dom omladine Beograda, (Srbija)

15.12. - Linz, Stwst Stadtwerkstatt, (Austrija)

16.12. - Nova Gorica, Mostovna (SIovenija)

17.12. - Kranj, TrainStation SubArt, (SIovenija)

23.12. - Skopje, MKC, (Makedonija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Novi Crack Snackle Pop!

Grupa repetitor je 18. oktobra konačno izdala dugo očekivani treći album "Gde ćeš".

U goste nam je svratio Boris Vlastelica koji je bio zahvalan sagovornik.

 

Iako smo prvobitno pričali o novom albumu i koncertnoj promociji istog, ubrzo su se uplele razne teme koje napuštaju sfere muzike: Fidel Castro, Meme, košarka, serije.

Repetitor će imati nekoliko bitnih događaja ovih dana:

29. novembar, Beograd, Elektropionir Repetitor - Premijera spota, najava koncerta i promocija albuma

2. decembar, Zagreb, Tvornica Kulture Repetitor - promocija albuma

3. decembar, Beograd, Dom omladine Beograda Repetitor + Auf Wiedersehen / 3.12.

Hvala Moonlee Records na ustupljenom disku.

 

emisija dostupna putem mixcloud profila:

https://goo.gl/oERCCL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prejeben koncert.

 

Auf Wiedersehen ostavio mnogo bolji utisak nego li na pređašnjem koncertu. Jeste zvuk bio glasan i bilo mi je prijatnije da ih gledam iz hodnika, ali sam se uhvatio u par navrata da đuskam-cupkam u mestu. To je ok.

 

Repetitori. Nema prenemaganja, lažiranja, samo muda (da imaju ih i članice) i iskrenost! Gušt je gledati ih kako cepaju te svoje pesme, a i još veći kada masa totalno razalurena od euforije i divljanja zakloni bend sa bine sa koje se jedva nazire.

Imali su i pristojno osvetljenje sa par animacija koje su više bile poput šara u nekoliko boja i nešto što je izgledalo na more ili mehur vode.

 

Tačno i one matore pesme sa prvenca sada zvuče kao alt rock evergreen, znaju se tekstovi i ljudi generalno odlično reaguju na iste, isto važi i za ostala izdanja. Nije bilo stajanja tokom celog koncerta, a napetost je rasla i pride se mnogo piva lilo iz publike sa svih strana su letele plastične čaše.

U prvim redovima je bilo mnogo stejdždajvovanja i kraudsurfinga, čak je i neki matorac (ili barem tako izgleda, proćelav sa bradurinom) penjao na binu i ljudi ga dizali, nečije su se patike našle u rukama ljudi koji su ih radosno kroz dve, tri pesme uzdizali dok se nije pojavio vlasnik.

 

Boris i ekipa su bili skromni i prijatno iznenađenji reakcijama publike, najmomenat je kada se prodere Beograde, a svi dižu ruke kao da su na najboljim cajkama. Repetitor je nova Ceca. default_punk.gif

 

Čudnom pesmom su zatvorili koncert, oktobarski salon, ta mi je oduvek bila "filler" pesma na drugom albumu.

 

Ja sam prezadovoljan, što pregolemim odazivom ljudi, zasigurno je bilo oko 600, možda 700. Bilo je i silnih muzičara sa scene, ali mi se čini da su ovaj put bili u manjini.

Koga zanima setlista evo je ova o kojoj sam vodio računa, jer me mrzelo da idem u prvi red da se gužvam i čekam papirnu:

http://www.setlist.fm/setlist/repetitor/2016/dom-omladine-belgrade-serbia-1bfb85f0.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Bilo jedno stotinjak ljudi u Roterdamu, mesto odlicno, kao i bend.

Ovo je treci put da ih gledam i nikada do sada nisu zvucali ovako dobro uzivo. Mnogo bolje od poslednjeg puta kada sam ih gledao u Novom Sadu.

Naravno, bila je tona gastosa koji su planirali da startuju basistkinju :D.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Haos, zato što imaju odlične koncerte i najpribližnije se mogu opisati kao profesionalni rok bendu na našim prostorima. Uspeh su svakako stekli opravdano. Eh, Simone, nemoj biti tako malodušan, odlično sviraju svoje instrumente, što se ne može reći za većinu kvazi bendova u kojima su muškarci. :obrv:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...