Jump to content

HARDCORE


Recommended Posts

Tebi ovaj 'rapcore' pravo osvezenje :haha:

 

Takva su vremena došla...

 

Kako tačno neko tebi nameće to?

 

Nameće industrija i protura dosta smeća, prosečnih i dosadnih bendova kao HC. Retko koji bend danas ima energiju u tu pravu HC atmosferu na koju sam navikao.

 

Više mi je muka od vegana, zaštite životne sredine, Tobi Dalaj Lame Morsa, frizurica na stranu, skini džinsa i sl. gluposti. Hoću krljanje, prženje, energiju.... To je HC, ne treba mnogo pametovati oko toga.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nameće industrija i protura dosta smeća, prosečnih i dosadnih bendova kao HC. Retko koji bend danas ima energiju u tu pravu HC atmosferu na koju sam navikao.

 

Više mi je muka od vegana, zaštite životne sredine, Tobi Dalaj Lame Morsa, frizurica na stranu, skini džinsa i sl. gluposti. Hoću krljanje, prženje, energiju.... To je HC, ne treba mnogo pametovati oko toga.

U 2014-oj industrija nešto nameće? Ne budi smešan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisu li recimo budizam i vegetarijanstvo/veganstvo bili poprilično čest element hc-a još od najranijih dana?

 

Jesu, pa šta? Ne toliko čest element...

 

 

U 2014-oj industrija nešto nameće? Ne budi smešan.

 

Da, šta je tu čudno? Osim ako ne misliš da su CBK, Rise Against, ili pokojni Your Demise vrhunac HC muzike, i da su isti zaslužili da se o njima više priča nego o npr. Sick Of It All- u ili Agnostic Front-u.

 

Izadji iz sela, skokni malo na neki festival napolju i vidi na koga se klinci po Zapadnoj Evropi najviše lože.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mozes da poredis pionire sa relativno sirovim zvukom i ispeglanije novije bendove. normalno je da se klinci loze na ispeglanije, melodicnije, generalno modernije bendove.

 

to nema veze s tim sta industrija namece nego sa "sta vole mladi"

 

agnostic front ionako nije radio sto je radio da bi danas bili megapopularni i da bi ih slusali ljudi koji se nisu ni rodili kad su ovi vec odradili glavno. to ti je neki pristup preterano rokerski koji nema veze sa hc idejom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tag Hoya: Totalno mašiš moju poentu. Niko tebi ne može nešto da nameće u vreme kada je zahvaljujući internetu i socijalnim mrežama dostupnost najrazličitije muzike na najvišem nivou u istoriji.

Vidi, dobro znam šta je aktuelno i na šta se klinci u svetu lože, uostalom i sam slušam neke od pomenutih bendova iako odavno nisam klinac. Volim da čujem sve bendove koje si pomenuo, očigledno se tu razmimoilazimo. Ti smatraš da ovi novi bendovi nisu hardkor, a ja hardkor ne ograničavam na samo jedan fazon. Meni su hardkor s jedne strane i SOIA i AF, s druge strane npr. Defeater, Touche Amore i slični bendovi, pa ajde da pomenem i Nasty npr. koji su totalno drugačiji fazon od prethodno navedenih. To je valjda poenta i draž hardkora, neograničavanje nekim "pravilima".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tag Hoya: Totalno mašiš moju poentu. Niko tebi ne može nešto da nameće u vreme kada je zahvaljujući internetu i socijalnim mrežama dostupnost najrazličitije muzike na najvišem nivou u istoriji.

 

moze da se hajpuje nesto i putem interneta i da se upumpava novac u nesto. nije bas takva utopija kako si ti opisao. radi industra itekako i danas.

 

ali svejedno, ne moze se bas reci da se bilo sta namece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prvi ne volim pristup "sve što je staro valja, a nove stvari su djubre", i prvi ću podržati dobar novi bend, ali jednostavno mi se ne dopada to što rade danas i šta klinci danas podrazumevaju pod hardkorom.

 

Eto, nije nametanje, već hype. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko jebe klince. tako je sa svakim žanrom. neki pod repom podrazumevaju kanje vesta, pod metalom avenged sevenfold ili slipknot, pod pankom green day ili šta ti ja znam. neki klinci prihvate ono što čuju negde ili pročitaju na internetu, a drugi će se više zainteresovati i sam shvatiti i prosuditi. hc je širok pojam i ti imaš svoj stav o tome šta se pod tim podrazumeva, ja verovatno imam nešto drugačiji. šta te briga šta neki klinac misli pod tim. etikete nisu bitne koliko kvalitet muzike, a kvalitetnih bendova ima i među tim čiji se "fazon" tebi gadi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da se hajpuje nesto i putem interneta i da se upumpava novac u nesto. nije bas takva utopija kako si ti opisao. radi industra itekako i danas.

 

ali svejedno, ne moze se bas reci da se bilo sta namece

Naravno da nije utopija i naravno da radi industrija ali je to totalno nešto drugačije od ranijeg sistema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije losa stvar,vise zbog ove pevaljke (Walls of Jericho),mada vec nekoliko poslednjih albuma oni vrte iste rifove.Henderson je davno ispucao sve svoje adute!Jos od Agnostic-One voice albuma,pa sve do npr Madball-Look my way,sve je genijalno i cinilo mi se da on ne moze da omane,ali svemu dodje kraj!U svakom slucaju i dalje mnogo bolje zvuce nego 90% danasnjih takozvanih hardcore bendova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...