Jump to content

Machine Head


Recommended Posts

A daj, "Supercharger" ima sjajnih pesama, samo je pitanje toga koliko je Flynn bio pod uticajem onoga shto se deshava u muzici. Taj album se, inache, razlikuje od ostalih (pored NU metal prizvuka koji svi mrzite) po tome shto je umesto na 5150 snimao na Marshallu. To je, po meni, veci greh nego Brown Acid ili repetitivno ponavljanje harmonika na 5. i 4. zici.

 

Sada ne zeli da ide niz kurac svima jer je MH napokon izgradio ime (pored reputacije, koja nije bila dovoljna da se stavi hleb na sto pre TAOE), pa se igra.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na cemu god da je snimao,album bi bio tesko smece.Supercharger nema sjajnih pesama,tamo donekle valja samo Bulldozer sve ostalo je ljigavo smece.Logican nastavak The Burning Red (na kojem jos i ima dobrih pesama),samo u neuporedivo gorem izdanju.Najbolji moguci potez Flynn-a je bio sto je sutnuo onu budaletinu Plafonjera Nocna lampa Lustera,i sto je doveo odlicnog gitaristu kao sto je Demel,koji je i sa kreativne i sa sviracke strane za onog ciganina bog otac.

Kada se samo setim koliko sam se razocarao kada je izasao The Burning Red.Kada sam cuo ono repovanje na Desire To Fire,disk je momentalno odleteo u kantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff... men je Burning red omiljen album.

 

A opet - Logan Mader je identifikovao MH zvuk, a nema ga vec celu MH karijeru xD

 

Demmell je odlichan gitarista, lik koji je donekle uticao i na mene kao sviracha, ali nikada nece imati status pravog (prvog) MH gitarosha kao Mader iako je svetlosnim godinama ispred istog (da ne prichamo o Lusteru), ali nije uticao na identitet benda u toj meri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAMO DYNAMO 95 NIKAD ROCK AM RING 2004

 

edit: http://www.youtube.com/watch?v=wPGmx7pg4vA

 

jbg, poslednji put sam ih gledao kad su promovisali The Blackening i jebali su. No, kao shto rekoh, Flynn je rodjeni showman, muzichar. Profesionalac. Jednostavno ume.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta, jedno je sigurno, album je daleko od loseg, ne primecujem nikakva ponavljanja u zvuku u smislu da bih mogao neku pesmu sa ovog albuma da zamislim na Blackening-u a jos manje na Through the ashes. Nije MH blizu kraja svoje kreativnosti definitivno.

 

E sad, po mom ukusu, pesme su preterano melodicne, poceci pesama i rifovi koji ih prate kasnije u strofi su previse "usitnjeni" po mom ukusu (nrp. Be still and know, This is the end). Ali razumem Flynn-a pre svega, mislim da je covek jednostavno hteo da napravi nesto sto ce biti komplikovanije na prvo slusanje pre svega od Blackening-a, a da je pritom njima veci izazov za sviranje. Ipak je Flynn jedan od mesija modernog metala, pa nekako kontam da nije hteo da kreativno podbaci sa nekim manje progresivnim albumom.

 

A kad smo vec kod legendarnog Dinama

 

http://www.youtube.com/watch?v=bo0Nz5CmX-w&feature=results_video&playnext=1&list=PL89BC69D1963AD23E

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas bio rezigniran do leta novim izdanjima. Sve je nekako bilo bledunjavo i neubedljivo. Sad slusam naizmenicno MH, Anthrax i Kittie, bendove koji su bili duboko u modern zvuku koji ne volim previse, ali su sada izbacili jako dobre metal albume, i to me veoma raduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar album. Što reče Soli, metal bez jumpdafuckup fora i sličnih trendi sranja (mada sad je metal trendi). Jbg kad je bilo moderno nosile su se široke pantalone i skakalo se po secni, sad crni džins i headbangovanje ali nema veze, mada mi je Flynn u globalu odbojna pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...opet, po milioniti put sam shvatio zasto je ovo jedan od najboljih Metal bendova svih vremena, i zasto su mi medju mojih Top 10 najomiljenijih bendova. Jebeno nisu normalni!

 

Ovaj album potvrdjuje - OPET!

 

Bas kao sto Darko kaze - fantastican album, zaista jedan od retkih bendova koji nema los album! svaka im dala!. Sta vise reci?!

 

Sad mi je samo ostalo da blejim kod postanskog sanduceta, sticice mi uskoro original iz Engleske, pa da krene pravo uzivanje! :)

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista odličan album.

Ima komleksnosti i šarenila taman koliko treba i sve to je savršeno uklopljeno, pa i pored podužih pesama album teče baš fino.

Ima i masti dovoljno, jedino je nepatvoreni bes ovog puta izostao, ali meni to ne smeta previše.

 

Jedina slabiji momenat je poslednja pesma i to ne zbog pominjane dečurlije (skroz mi je to kul), već mi uši para bezmalo manowar refren. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...