Jump to content

Machine Head


Recommended Posts

Pazi, zvuci meni naziv poznato, ali nemogu sad da kazem "ma znam ja za njih OK su...ovo-ono", a nisam cuo ni jednu jedinu njihovu pesmu...mada mozda sam i cuo, a nisam znao ko svira :?

 

Anyway, jel' ih predlazez za slusanje (pretpostavljam da da) i u kom su fazonu, tj. kakav tacno Thrash sviraju?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno ih predlažem za slušanje, posebno prva dva albuma "Eternal Nightmare" i "Oppressing The Masses". Ne znam šta si slušao, ali oni mene podsećaju na Forbidden sa prva dva albuma, kasnije radove Exodusa (recimo "Fabulous Disaster", "Impact Is Imminent")... ma, tipičan Bay Area thrash!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa videcu da ih uzmem od ortaka Thrash-era(izmedju sotalog (pretpostavljam da ih ima)), pa kad ih poslusam, iznecu svoje utiske i misljenja...

 

Inace, na ovaj forum svracam, zato sto je Thrash pravac koji najvise gotivim i slusam od svih ostalih metal pravaca. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda treba to malo više i malo dublje da proučiš. Sada ću otovoriti temu o Vio-lence, pa ti kad čćuješ iznesi mišljenje. trebalo bi čuti njihovu muziku, jer lično mislim da je njihova muzika daleko potcenjena u odnosu na Machine Head koji nisu ništa radili do pratili aktuelne trendove u žestokoj metalurgiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, tu žestoko grešiš, sinko. Mogu da ti dam gomilu novih thrash bendova koji još uvek prave thrash metal ona kako on treba da se pravi: sirovo, ne loše producirano niti preproducirano, brzo i jebitačno. Ja mrzim one likove koji se povijaju k'o vrbe na vetru za potrebama tržišta i samo jure da prodaju što više diskova kako bi im džepovi bili puni, a da guzice slučajno ne oskudevaju u bilo čemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja da ih ima, ali kad se uporede sa brojem, onih drugih, oni su (bar po mom misljenju) u velikoj manjini :x

 

I ajde bas me interesuje, koje su to novije grupe, koje se tebi svidjaju i kategorisi mi sta (od kad oformljena) je za tebe neka grupa NOVIJA GRUPA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su u velikoj manjini.

 

Evo ti nekoliko primera:

Tonka - čudan thrash a la Coroner, postoje od 1998. ili 1999, prvi album 2002.

Solitaire - sjajan power/speed bend, oformljen 1995., prvi album izašao prošle godine

Delirious - bay area thrash metal, postoje od 1990, skoro su počeli da se više eksponiraju

Tortura - relativno nepoznat španski thrash bend koji postoji od 1992.

Witchburner - nemački thrash bend, postoji od 1992, ali su tek skoro počeli da izdaju albume, dotle su imali uglavnom demo izdanja

Audiopain - bend postoji od 1998, odličan Slayer speed metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, ja nisam cuo ni za jedan od tih bendova sad.gif

I pitanje je koliko uopste i znaju ljudi za sve njih....ja ipak smatram da znam mnogo malo o Thrash-u, ali malo po malo pa cu kroz koju godinu, moci i ja (nadam se) da kazem nesto vise...

Ako slucajno naletim na neki od ovih bendova poslusacu, ali pitanje je dal' ce i kad ce to biti.

Thanks biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno nije toliko poznata koliko bih ja voleo da jeste, ali jebiga. I ne bih voleo da ostanu upamćeni samo kao bend u kojem je jednom svirao Rob Flin, kao što se desilo sa Flotsam And Jetsam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Vidim da je tema o ovom bendu pala u totalni zaborav :ne:

Sto se mene tice Hell Alive je ODLICAN, pesme uzivo mnogo mocno zvuce, a Rob Flynn je jedan od najboljih metal vokala (za karakter ne mogu da sudim ) svidelo se to vama ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sere Maniac, a onda jos vise zasere boni. a nisu jeli babinu sarmu.

maniac sta ti znaci ono " svidjelo se to vama ili ne". kao ti tako kazes pa mora da bude tako... :roll: volio bi da mi kazes zbog cega je Rob tako poseban vokal, pa jos "jedan od najboljih".

 

a Boni jesi li ti uopste slusala zadnji album (UUUBIIIIJAAAA), a ti kazes da su sranje. ?!sranje!? ili mozda tvoj prefinjeni ukus ne dozvoljava greske cak ni najboljima, pa ih odmah tako degradiras. ccc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sere Maniac, a onda jos vise zasere boni. a nisu jeli babinu sarmu.

maniac sta ti znaci ono \" svidjelo se to vama ili ne\". kao ti tako kazes pa mora da bude tako...  :roll:  volio bi da mi kazes zbog cega je Rob tako poseban vokal, pa jos \"jedan od najboljih\".

 

a Boni jesi li ti uopste slusala zadnji album (UUUBIIIIJAAAA), a ti kazes da su sranje. ?!sranje!? ili mozda tvoj prefinjeni ukus ne dozvoljava greske cak ni najboljima, pa ih odmah tako degradiras. ccc.

Daj covece Flynn ima sjajan hrapavi rezeci stil pevanja, gotovo indentican kao Phil Anselmov (ako si cuo uopste za njega) :roll:

Citaj postove na prethodnim stranama i pozdravi babu koja ti pravi tako ukusne sarmice smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, meni su mnooooogo gotivni! Textovi su im manje-vise ok, ali one gitare - mnogo gotivno! Ubedljivo najbolja pesma: Ten Ton Hammer! A da... dobra je i ona The Blood, The Sweat, The Tears...

 

 

It's all about the blood, the sweat, the tears

Atribute to the strenghth built trough the years...

 

 

Ovo mi se cele nedelje mota po glavi smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...