Jump to content

Machine Head


Recommended Posts

Ocekivano ocajan album. Polovina albuma neki genericni nu metal kome je istekao rok trajanja pre 15 godina, a druga polovina ili neke tralala pizdarije ili opet neko besmisleno lupanje po instrumentima. Bas tesko govno od albuma. Na kraju ona Kaleidoscope ispade najbolja pesma, sto dovoljno govori. Razorblade Smile je muzicki odlicna, ali su pevanje i tekst katastrofa. Sve ostale smece prvoklasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod punom moralnom, materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljujem da album i nije toliko loš na prvo slušanje.

 

daću mu šansu još koji put iz poštovanja prema bendu, ali iskreno, ispadoše singlovi (doduše ja sam čuo četiri pesme ukupno pre izlaska) najgore pesme.

lično, prija mi da nema previše predugačkih pesama i solaža koje idu u nedogled. i priželjkivao sam da vrate malo nu metal zvuka, ali ga ne čujem, msm, nije to to kao ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еј па није ово толко лоше колко сте га испљували. Мислим,ја сам први очекивао неко тешко говно али искрено овај ми је можда и бољи од оног претходно. Далеко је ово од неког ремек дела али опет и није баш дно дна. Има 2-3 баш глупаве песме (као рецимо задња) ал опет албум као целина и није тако огаван (изузев омота). Чак и оне крш песме што избацише спотове сад ми звуче боље (вероватно зато што их не прати ужасан видео :haha:). Има ту доста оних иритантних Робових напевавања у том неком ну фазону али изузев тога албум као целина и може да прође.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album bi bio pristojan da je izasao pre nekih 15 godina i vise. Ovako je jednostavo los, ali nije bas dno dna, slazem se. Pre svega, jebeno je predugacak, ionako skroman kvalitet se dodatno razvodni. Ima nekoliko korektnih pesama, kao sto su Screaming at the sun, Behind a mask, rekoh ni da Kaleidoscope nije losa. Ali zato ima pun kufer losih, a neke su jednostavno smrtonosno ocajne poput California Bleeding, Triple beam ili Beyond the pale. Ono kad ga Robb cedi kroz zube je zesce izlizana fora. Muzika iako bezveze je jos suvo zlato naspram lirike, tesko mi je da poverujem da tip od 50 godina napise ovakve tekstove, mnogo neprijatno. Overall, nekih 3,5/10 i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni album uopste nije toliko los. Tacnije, nista losiji i nista bolji od mnogih koje su izdali nakon Burning reda (koji je meni sasvim ok). Skoro svaki album nakon treceg mi ima samo par dobrih stvari (Supercharger je neprevazidjeno glup), ostalo mi je bilo naporono, dosadno, predugo... meni cak ni Blackeninig nije legao. Ovo je samo nastavilo niz: par dobrih stvari, par podnosljivih i par blamova. Slusacu one koje mi se dopadaju i to je to. A da je Rob pateticna picka, pacenik i smrad, stoji i dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Los, ali ne i katastrofalan album. Mislim da ce mi se na kraju svideti vise od Superchargera.

Nije mi jasno sto basista ne peva malo vise (posto peva duplo bolje od Roba), ako su vec pucali na melodicnost.

Neverovatno je da su na ovom albumu uspeli da ukradu rifove i od Chimaire (prva pesma) i od Devina i od sebe (Screaming at the Sun zvuci skoro isto kao i najbolji deo Catharsisa).

Koliko vidim po netu, velik broj ljudi album pljuje zbog politickih stavova i "zaokreta" ka nu metalu (a nije da toga nije bilo na prethodna dva albuma), umesto da pljuju album zbog losih pesama.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сасвим солидан албум, радује повратак коренима, тј. nu-metalu. Одувек сам њихове ране почетке сматрао више повољним околностима као и чињеници да је тамо свирао Logan тада (Robb је и тада био у nu-metal фазону, гледали сте ваљда сви наступ Dynamo 1995), тек када је он отишао је кренула права ствар. Са тиме што је Imperium врхунски албум, мени се "The Blackening" свидео до пола, брзо су ми те солаже досадиле. Supercharger је врхунски nu-metal албум али то се у Србији никада није слушало, код нас су и дан-данас закон Iron Maiden и прва четири албума Metallice. Могу да се кладим да клинци и дан-данас праве tribute бендове и свирају "Seek`n`Destory" без да их је срамота.

 

Што се Роба и политике тиче, мада генерално Роба Флина, он и Кори Тејлор су старлете метал света, имају мишљење о свему (и то погрешно).

 

Једино ми се допало када је оног јадника, Фила Анселма, назвао расистичком сељачином (а то су и генерално сви фанови бенда Pantera).

 

За оне који нису гледали:

 

 

Роб као да је испао из Deftonesa или Limp Bizkita! А гле ову другу двојицу, Mader фура Dimebag фазон а Adam грува Sepulturu!

  • Like 1
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da je David Silveria gostovao, ih ljepote :haha:

 

Supercharger je govno i za nu metal standarde, dok je recimo The Burning Red odlican nu metal album. Ali tu im svakako nisu koreni.

 

A Deftones i Limp Bizkit imaju slicnosti taman kao dupe i oko, mozda jedino po stilu oblacenja kasnih 90ih.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

радује повратак коренима, тј. nu-metalu.

 

Са тиме што је Imperium врхунски албум,

 

Supercharger је врхунски nu-metal албум

 

код нас су и дан-данас закон Iron Maiden и прва четири албума Metallice. Могу да се кладим да клинци и дан-данас праве tribute бендове и свирају "Seek`n`Destory" без да их је срамота.

 

tenor.gif?itemid=8802938

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjalo bi ponovo postaviti Hejla na poziciju moderatora nu metal podforuma. Da zakuca i poslednji ekser u mrtvački kovčeg te degenerastije.

Baš kao u slavnim danima njegove prošlosti.

 

A mogli bi i mene malo na toj avangardi. Evo, unapred da vam saopštim spisak bendova koje bih zadržao ili pak premestio na druge podforume.

Pa, kaže: Dilindžeri, Tool, Opeth, Mastodon, Godflesh, Neurosis, FNM, ULVER, Pelican i Buckethead legenda. Sve ostalo bi išlo na smetlište istorije, (skoro) sve.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...