Jump to content

Amenra


VoivodBG

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ako ste se ikada pitali kako bi u izvedbi pevača Amenra zvučao šizoidni spoj nu metala, repovanja i haotičnog hardcore, dobili ste priliku da budete silovani po ušima pošteno. Na momente se vidi genijalna žiška, ali onda mi svi ti silni tekstovi o silovanju od strane rodbine, postaju pa parodični i ne mogu ovo da shvatim ozbiljno. 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Bio sinoć na lepoj belgijskoj večeri koji su priredili Wiegedood i Amenra (oprosti Slow Crush, nisam stigao), i iako sam primarno išao zbog Wiegedooda, koji mi je jedno od većih otkrića iz prošle godine, oba benda mi drago da videh u solo gig varijanti, i otvorili slomivrat sezonu za ovu godinu.

Rasprodat Paradiso, već za Wiegedood jedva moglo da se pomera. Super prostor, baš sinematična sala, rekao bih da ne mogu da zamislim da gledam loš gig tamo, pa se onda setim da sam gledao mrtvi Sisters of Mercy tu sa jednom gitarom. Elem, Wiegedood 45 minuta prošlo kao 5, jedva stajanje, malo radi vrat, malo se samo ubaciš uz repetitivni riff u agresivni headnodding i prođe čas posla. Vrlo slična lista kao na Brutalu od letos, maltene samo Blood sviran. Jedva čekam opet.

Amenra ispratio sa malo gore pozicije jer sam se zaebao između bendova da tražim Wdood merch, ali sam upao u neke dobre krugove publike, tokom nastupa headbang takmičenje oko mene, nabadali me glavom u rame više puta. Mimo toga, retka pohvala za video projekcije. Ogromna zavesa, veća od stejdža, i ne znam jel su puštali spotove pesama ili samo videosi za gigove, ali nikad bolje projekcije nisam video na metal gigu, da tako dobro prati muziku i pravi atmosferu, i da ne odvraća previše pažnje od svirke.

U principu, Amenra mi je bend koji upada u kategoriju "ok/ništa spec kod kuće, fenomenalno uživo". Prvi put sam ih video na Alcatrazu pre dve god, potpuno na slepo (bili su headliner šatora, u istom terminu veče pre bio Emperor npr.), i tad me je kupilo i stavio sam mental note da nekad overim live "intimnije", i nisam zažalio. Nisam imao ni pojam da je ovako popularan bend iskreno, doduše nije ni da mnogo pratim alt metal krugove toliko.

A sledeće, Living Gate u februaru.

Edited by Angelystor
  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pa standardno razvaljivanje kao i na svim ovim skorijim snimcima, zvuk vrhunski, bend bez greške, ništa komunikacija sa publikom nego samo nabadanje i to je to

Colin sad ima neku regularnu kratku kosu i obrijao bradu, izgleda dosta mlađe haha. basista mi je zvezda benda kakve prateće vokale kolje čovek, a i zvuk basa je vrhunski

cert inače bio u okviru tattoo konvencije, prostor tipa BG sajam i bina u sredini, dosta jak event haha, večeras su Hangman's Chair ali sam izabrao samo petak da idem

lista: https://www.setlist.fm/setlist/amenra/2024/grande-halle-de-la-villette-paris-france-6bac1a96.html

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...