Jump to content

Siouxsie & The Banshees


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Eto, čuo sam juče na 202-ci o ovom sajtu, došao na ovu temu, i ugledah mog dobrog i starog prijatelja Gwydiona icon_smile.gif Naravno, kada je forum gothic, a još pride tema moja izuzetno omiljena grupa, koja mi je bila jedna od top 3 tamo osamdesetih.

 

Gada se već piše o Siouxie, meni je već dugo vremena njihova najbolja pesma "Overground", verzija sa Peel Sessions mini albuma. Znaće Gwydion o kome se radi kada kažem da sam mu dao ovaj CD da snimi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

A ja se pitala da li ova tema postoji. Hvala sto si je iskopao! icon_smile.gif

 

Meni se veoma dopadaju.. Lagana muzika, tecna, osecajna. Iako generalno ne volim zenske vokale, celokupni utisak je odlican.

..Mada mi ponekad smeta da slusam prve albume,zbog produkcije... Hehehehhe, profesionalna deformacija icon_smile.gif

 

U svakom slucaju - preporucujem....

 

Ima li neko tekstove???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se bash svidja ta shit produkcija,kao i kod vecine post-punk bendova.... icon_smile.gif

 

nekako bi mi bilo glupavo sa jakom produkcijom....

 

A sto se tice same grupe,jako ih cenim i prilicno volem..... icon_mrgreen.gif

user posted image

 

... Suzie and the Banshees (onda su jos tako pisali) su prvi put nastupili u septembru 1976 u klubu 100's u Londonu... U tom sastavu su bili Suzie, Severin na basu, Sid na bubnjevima i Marco Perroni (kasnije gitarista Adam and the Ants-a) na gitari... na tom nastupu su odsvirali samo jednu pesmu, ali ta je trajala 20 minuta... kasnije ta je pesma usla na album Join Hands pod nazivom Lords Prayer... mogu misliti kako je to zvucilo na koncertu i to 20 minuta, kad je i na albumu strasno, a traje tek desetak minuta... no, Sid u to vreme jos nije bio Pistol, ali je otisao uskoro... kako i gitarista... ni otad nisu imali nikad stalnog gitaristu... najduze je svirao s njima John McKay, ali potrosili su nekoliko Johna, pa i Roberta Smitha za svoje vreme postojanja... na pocetku bubnjeve je svirao izvesni Kenny Morris, ali ga je zamenio Budgie, koji je i ostao s njima do kraja... "Hong Kong Garden" njihov prvi singl i "The Scream" njihov prvi album

Edited by Zaznojni Vozac FAP-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

obozavam obozavam obozavam sijuksi wub.gif

cekajte, je l njoj budgie muz? sa njim ima bend creatures? ili sa nekim drugim tipom?

 

btw vidite kako je dobra fotka:

user posted image

 

wub.gif

a ovo je isti taj fotograf (ne secam se imena:( ), samo joy division - http://img.photobucket.com/albums/v693/the...-1103705173.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...