Jump to content

Siouxsie & The Banshees


Recommended Posts

Definitivno jedni od osnivaca gothic zanra, sta god oni mislili o tome smile.gif Meni je Siouxsie jedna od najomiljenijih pevacica, da i ne spominjem njen perfektan stil. Na moju veliku zalost, izdali su nekih desetak albuma, tako da za sad imam samo singlove, od kojih mi se najvise svidjaju Israel, Spellbound (klasika!), Fireworks i predivna Last Beat of My Heart.

 

Jel slusao neko albume? Odakle da pocnem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Siouxsie je zakon smile.gif Bas sam pre par minuta gledao dokumentarac o njima na hrvatskoj televiziji i odusevio se. Ako zelis mogu da ti snimim ceo jedan mp3 disk sa Siouxsie plus jedan album od Creatures? Tu ti je sve od njih samo nedostaje onaj zivi, plusgomila Creatures albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da....ovo bas volim da slusam, ali imam samo jedan album i to Through The Looking Glass koji me i nije bas nesto odusevio, ali opet i nije toliko los.....Inace my favorite songs are: Cities in Dust, Cry,Spellbound, Christine Strawberry Girl,Christine Banana Split Ladyyyy biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siouxsie je zakon smile.gif Bas sam pre par minuta gledao dokumentarac o njima na hrvatskoj televiziji i odusevio se. Ako zelis mogu da ti snimim ceo jedan mp3 disk sa Siouxsie plus jedan album od Creatures? Tu ti je sve od njih samo nedostaje onaj zivi, plusgomila Creatures albuma.

 

To je dobra ideja - mada ih verovatno nikad necu preslusati sve (sudeci po ostalim mp3 kolekcijama koje imam) sad.gif Od Creaturesa bas *nista* nisam cula a deluju mi interesantno.

 

Inace, potpuno sam zaboravila da ipak imam plocu Superstition, i nije los album ali malo previse pop. A cula sam i Through the Looking Glass, ali njega nekako i ne racunam jer su sve obrade (doduse You're Lost Little Girl je fenomenalna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, standardne pjesme su omiljene i meni, Cry, Cities In Dust, Kiss Them For Me.... iako ih nisam nesto pretjerano slusao...

Doduse ima albuma da se uzme u ips-u, pa se mozda i svrnem ovih dana, iako imam nesto sto ipak moram uzeti prije Siouxsie.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superstition je, ak osedobro secam, svojevremeno izdao PGP kao licencni CD smile.gif

Sanguina, tebi i onako dugujem private poruku tako da cu ti to napisati danas pa cerm ose dogovoriti.

Arsene, ne kupuj vec se prvo konsultuj sa mnom posto ja imam nekoliko audio CD-ova od Siouxsie pa cu ti narezati, a omote imas na cdcovesu ili i ja mogu skenirati pa da ostampas, tak oda ne bacas pare u IPS-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavila sam famoznu rusku mp3 kolekciju i polako preslusavam albume - 'The Scream' (prvi) je neverovatno dobar, dok vec 'Join Hands' malo posustaje; Kaleidoscope mi se takodje svidja... dotle sam stigla smile.gif

U svakom slucaju dosta ozbiljnije nego na vecini singlova.

Disk je inace prilicno fino uradjen, braca Rusi su se cak potrudili da stave i kraci ali dosta detaljan istorijat benda (naravno, na ruskom smile.gif), doduse, iz nepoznatih razloga misle da je bubnjar Budgie zensko... laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sanguinia, gdje si nabavila tu kolekciju?

Ima li jos slicnih gothic kolekcija?

 

Ja sam je nasla u Knez Mihajlovoj, 200 din ali bio je to impulse shopping smile.gif

Verujem da ima i ispred SKCa da se nadje jeftinije, ili na neki jos jeftiniji nacin smile.gif

 

Od stvari iole bliskih gothicu ja sam videla The Cure, Cocteau Twins + This Mortal Coil, Dead Can Dance + Qntal, Nick Cave i Laibach. To je od onog sto svugde moze da se nadje, verovatno ima i opskurnijih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, Arsene pa zar si zaboravi oda ja znam coveka koji je prva ruka za te Ruse smile.gif

Mogu ti ja snimiti Siouxsie. Ako ti treba imam i ruske mp3 Coil na 3 diska, Die Form na dva, Current 93 na tri, Leather Strip, Enduru, Backworld...Ja nisam uzeo ali znam ko ima ruske mp3 diskove sa Das Ich, Einsturzende, Front 242, Apoptigmu, Daine Lakaien, Inkubus Sukkubus, Terminal Choice, Diamandu Galas...

Sve su to Rusi lepo i fino odradili. Sol Invictus su nedavno izasli na dva diska ali to jos nisam dobio.

Da, samo jos nesto. cena od 200 dinara je prevelika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam The Creatures, ali na zalost samo jedan album. Taj spisak koji ti imas je zastareo. A cucem ose i ako ces ici u ZG pa da tamo on nekih ljudio narezes neke diskove. Sve cu ja to organizovati, ti samo treba da se pojavis kod ljudi sa diskovima koje cu ja njima poslati, narezes od njih i popijes nesto, nadam se, na njihov racun smile.gif

Sve bi to utradili u onim slim kutijama da ne vuces one vece kutije. I ne bi bilo puno diskova, par samo, no ako se ti tamo pomamis pa ti nasnimaju ko zna sta se sto se ovde ne moze naci a tebi se jako svidi onda ja sa tim nemam veze i nemoj mene onda kriviti ako toga bude vise smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Banshees bi trebalo da izdaju novi album tokom ove godine, prosle godine su izdali singl 'Dizzy' - tekst i MP3 (izuzetno krljav, ali informativan) mogu da se pokupe odavde:

 

http://home.freeuk.com/stellasioux/dizzy/DIZZY.htm

 

btw. skoro sam videla Siouxsie na nekom od onih kolaza Jools Hollandovih emisija sto pustaju na B92... matora je ali se jos relativno dobro drzi, sa njom su bili jos i Budgie i neka totalno nepoznata basistkinja, i izvodili su cini mi se neku pesmu Bansheesa (samo prilicno ogoljenu do neprepoznatljivosti)... zna li neko o cemu se tu radi? Mozda su to ipak bili Creatures?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ce pjevati na tom albumu? Nisam bas najupoznatiji sa istorijatom S&TB, ali koliko znam Siouxsie se zestoko trudila da je ljudi prestanu posmtrati kao neku gothic kraljicu, pa me prosto interesuje. Oce li to biti The Banshees ili The Creatures?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem da do sada nisam videla ovu temu. Oni su mi u poslednje vreme postali jedan od omiljenih bendova. Imam "A Kiss In The Dreamhouse", "Juju" i "Kaleidoscope". Najvise mi se svidja"A Kiss...".

Najbolje pesme su Cascade, She's a carnival....

Sjajan bend, obozavam ih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ce pjevati na tom albumu? Nisam bas najupoznatiji sa istorijatom S&TB, ali koliko znam Siouxsie se zestoko trudila da je ljudi prestanu posmtrati kao neku gothic kraljicu, pa me prosto interesuje. Oce li to biti The Banshees ili The Creatures?

 

Pa pise na tom sajtu da novi album Bansheesa treba da izadje ove godine, a za Creatures spominju 2002. godinu... sto bi znacilo da je vec trebao da se pojavi, ali ja nemam pojma...

Kako to mislis, ko ce da peva? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...