Jump to content

Rimokatolicizam


Recommended Posts

Zar egoizam nije sto se Jare paganin proziva jer veruje u Peruna i nosi helanke i slusa folk?

Potreba da se istakne pravoslavno kao prava vera.

elem Bogdane odgovori na neko od pitanja iz prethodnog mog posta... postavila sam ti ih sa razlogom ako vec diskutujemo o onome staje pravo a sta krivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

140 x 1 slab sam sa benchom samo se ponavljas , jeste moja religija i jeste Pravoslavna PRAVO SLAVNA istinita , NIkoga ja ne koljem sem prasica i jagnjica u pecenjari . To sto to neko radi nema nikakve veze sa mojom malenkoscu ?

Pa ne koljem ni ja amera, al ga gledam s visine, kao sto ti kao pripadnik jedne vere gledas npr jednog indijca.Svoju smatras pravom, a njegovu ne.Isto tako i on na tebe moze da gleda.I da smatra njegovu religiju jedinom pravom, istinitom, sta vise i duplo starijom od hriscanstva, a da isto ne kolje.Al ce takav isto biti religijski sovinista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale koga ja prisivljavam , maltretiram ili tome slicno ? To kaci i pripisuj nekom ko to stvarno radi , mene iskljuci iz te price . Ne postujem Jeretike . Kazes da su narodi nasilno pokrstavani ? Neki svakako jesu . Jel se setis da pomenes obrede zrtvovanja ljudi koji su bili standardni u vecini paganskih religija tj obozavanju demona ? Te obicaje je hriscanstvo iskorenilo .

 

Da li slavis slavu? Da li iznosis hranu i pice na grob kada su zadusnice?

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

140kg? Ja toliko zakacim na noge i odradim 15 zgibova.

Sirokih.

 

Salu na stranu. Dobra je to kilaza. To je kao da benchpressujes Axeanosilasa.

ko je taj :D

Zar egoizam nije sto se Jare paganin proziva jer veruje u Peruna i nosi helanke i slusa folk?

Potreba da se istakne pravoslavno kao prava vera.

elem Bogdane odgovori na neko od pitanja iz prethodnog mog posta... postavila sam ti ih sa razlogom ako vec diskutujemo o onome staje pravo a sta krivo...

Nema potreba da se istice , kad je to Istina . Sama sebi je dovoljna . Koje pitanje konkretno ?

 

Da li slavis slavu? Da li iznosis hranu i pice na grob kada su zadusnice?

Da , Ne samo palim svecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I zar Bog ne uci da je on jedan jedini i da nemamo drugih bogova osim njega (a taj Bog opet ima tri lica->sv.trojstvo), tj.ako je bog svuda oko nas... nije li to onda panteizam?

Koristis jake i rogobatne reci koje su definitivne a u religiji nista nije u definitvu nego u infinitivu. Prouci razvoj filozofije i pogledaj radove Sv. avgustina i Tome Akvinskog za pocetak. Oni su toliko napora ulozili da bi hriscansko ucenje prilagodili antickim filozofima (mozda su ultimativni sofisti,ko bi ga znao?) -> cemu potreba da se prehriscanske ideje pretope i dobiju ruho hriscanskih, ergo da li razmisljao o tome?

Pitanja su indirektnog tipa bila nadam se da su sada direktnija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci odrzavas jedan paganski obicaj.

da je to usvojeni paganski obicaj kasnije prebacen u Hriscanstvo je samo jedno od tumacenja Slavljenja Slave u Srba

 

Pitanja su indirektnog tipa bila nadam se da su sada direktnija...

od Tome Akvinskog drazi su mi Serafim Rouz i Sveti Justin Celijski

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti dva odgovora ne smatram da je Pravoslalje panteizam tj ne izjednacavam Gospoda se Prirodom , on je ipak na stepeniku vise , a sto se tice ovoga drugog objasnio sam da je vera u Gospoda od vremana Stvaranja tako da je starija od svih ostalih vera , filozofija i religija tako da se ona ne crpi iz njih vec one iz nje , najvise iz krivih ucenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ce sve veci broj hriscana preci u Islam, zbog ekstremizma, a zbog zaglupljivanja i ne razumevanja ce se religijski sistem obesmisliti i unistiti sam sebe, samo zbog toga jer postoje "kriva" ucenja iz kojih ti je crkva servirala " pravo" ucenje.

 

No, ok. Radoznalost me je naterala da vidim da li si u stanju da izdjes iz svoje zone komfora. Da si izasao iz tog kruga sagledao bi sustinu iza mojih pitanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar egoizam nije sto se Jare paganin proziva jer veruje u Peruna i nosi helanke i slusa folk?

jare nije paganin, već seljak.

 

ne mogu sve da čitam, ali da, crkva je odavno trebala da prizna evoluciju i veliki prasak, prosto kaže da su to bogom pokrenuti/ispalnirani procesi, popišaju se po svim glupim ateistima, ćaozdrao.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti dva odgovora ne smatram da je Pravoslalje panteizam tj ne izjednacavam Gospoda se Prirodom , on je ipak na stepeniku vise , a sto se tice ovoga drugog objasnio sam da je vera u Gospoda od vremana Stvaranja tako da je starija od svih ostalih vera , filozofija i religija tako da se ona ne crpi iz njih vec one iz nje , najvise iz krivih ucenja

 

А и ти си нашао са ким да се расправљаш, ко да у задњих 5 година ниси прошао кроз оваква срања са сто напржених клинаца на фејсу. :haha:

Још ниси научио да је ово најгори начин губљења или попуњавања времена.

Скоро нико овде нема благе везе нит зна за неке курчеве валидне доказе, а сви мисле да су паметни и причају неке неповезане ствари, ко клинчадија од 12 година.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Скоро нико овде нема благе везе нит зна за неке курчеве валидне доказе, а сви мисле да су паметни и причају неке неповезане ствари, ко клинчадија од 12 година.

 

E al kako je to do jaja,to izigravanje elite,egoizma,nadmoci.

Svaka vam cast,znate da zivite u generalno miroljubivom drustvu,pljujete sve sto je verski,ismevate.

 

Da vas vidim u sred Sirije da opljujete po Alahu. :-D

 

 

 

140 x 1 slab sam sa benchom samo se ponavljas , jeste moja religija i jeste Pravoslavna PRAVO SLAVNA istinita ,

 

 

shockedface.gif

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...