Jump to content

Rimokatolicizam


Recommended Posts

Jebo te Kolumbo, Egipcani su dovozili zacine, tkanine, slonovacu i sta sve ne iz Indije pre 3000 godina minimum. Iz Indije i Kine. Odatle su i Grci i Rimljani culi za iste in the first place. Ali sad tebi odgovara da se pomeris na neki drugi period.

 

Povraticu od Spenglera, jebo te Kisindzer :lol: .

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

 

 

Da li su Evropljani u 10-11. vijeku nosili kvalitetnije tkanine? Odgovor je - ne! Jebo te Egipat! :)

 

Kkave veze ima to sa faraonskim Egiptom, tad je to bilo Alah ekber teritorija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su Evropljani u 10-11. vijeku nosili kvalitetnije tkanine? Odgovor je - ne! Jebo te Egipat! :)

 

Kkave veze ima to sa faraonskim Egiptom, tad je to bilo Alah ekber teritorija...

 

Ovde si me izgubio. O cemu uopste diskutujemo?

 

Sad si se, usudio bih se primetiti, dao na 10-11 vek. Ti to u sirokim namazina, te skacemo ovamo te onamo. Istorija je vrlo zajebata i lagan stvar. Godine prolaze, vreme tece. Sporo. Mnoge stvari se izdesavaju u jednoj godini. Onda kao i sada. Samo sto nismo svi znali sve sto se desilo. Polako sa tim vremeplovom, ne mogu da pratim, skodi mi akceleracija :opusteno:.

 

 

U prevodu, ubuduce 'pick your era (+- 1 vek) and stick to it, for the purpose of dialogue' (kazem, francuski djak).

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozhe da bude eventualno par poklapanja. ako i ima tih par, to je jer su ta uchenja, paganshtine, i filozofije izmishljali demoni, koji su znali shta Bog otkriva Jevrejskom narodu preko proroka, pa su kopirali.

 

Posle ovakvih poruka se zaista zapitam do kojih granica je ljudski um sposoban da se samoobmanjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ovakvih poruka se zaista zapitam do kojih granica je ljudski um sposoban da se samoobmanjuje.

neznam. ali pogledam vas bezbozhnike mogu da vidim do kojih granica je um sposoban da bude ispran..

 

Naravno, posle ce rogozub da prica o trazenju istine putem vjerovanja u tudja misljenja i pisanije.

ne, nego cju da pricham o trazhenju istine uspostavljajucji ispravnih orijentira istine. koga zanima koji su to orijentiri, evo objashnjeno

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_H...tiri_Istine.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ovde si me izgubio. O cemu uopste diskutujemo?

 

Sad si se, usudio bih se primetiti, dao na 10-11 vek. Ti to u sirokim namazina, te skacemo ovamo te onamo. Istorija je vrlo zajebata i lagan stvar. Godine prolaze, vreme tece. Sporo. Mnoge stvari se izdesavaju u jednoj godini. Onda kao i sada. Samo sto nismo svi znali sve sto se desilo. Polako sa tim vremeplovom, ne mogu da pratim, skodi mi akceleracija :opusteno:.

 

 

U prevodu, ubuduce 'pick your era (+- 1 vek) and stick to it, for the purpose of dialogue' (kazem, francuski djak).

 

 

pa ovo nije istorijski topik, govorimo o nečemu drugom

 

ne skačem ja mnogo, ipak si ti dogurao do faraona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa nemoj da piješ pa da dolaziš na forum. Zar nije kod tebe sad 4-5 ujutru? :)

 

brate, ti si zapeo na toj svili, ja sam je pomenuo samo usput... kao JEDAN OD razloga napada na Carigrad, koji je, zbog persijsko-arapske blokade puta svile, započeo višegodišnje istraživanje kako se uopšte svila proizvodi, i na kraju shvatili da je proizvode bube, koje su prokrijumčarili i više nisu imali potrebe za uvozom.

 

Dakle, čitavo vrijeme izbjegavaš činjenicu da je postojala BLOKADA, i da je nalaženje novog puta bio izvoran Kolumbov cilj. Mislim, nemoj da piješ, brate...

 

 

Vrati se na topik ako hoćeš, ali ne moram biti neki kurčevi istoričar da ne znam slona u toj istoriji - islamsku blokadu puta svile zbog čega je Kolumbo i započeo svoje putešestvije. Pa valjda znaš to bre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, nego cju da pricham o trazhenju istine uspostavljajucji ispravnih orijentira istine. koga zanima koji su to orijentiri, evo objashnjeno

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Crkva_H...tiri_Istine.htm

Jos jedan od tvojih tekstova. Procitao :rolleyes:

U sustini, logika je da Bog ne moze biti shvacen logicno. To ovdje i sam Rafail kaze na pocetku, iako onda tokom teksta hvata neke logicke zakljucke kako bi dokazao istog. Ma daj, ne mozes reci "to i to je neshvatljivo il nejasno, mora da je od Boga". I na kraju, da sve jeste bozanskog porijekla, gdje je veza izmedju njega i raznih religijskih trabunjanja. Kompilacija raznih spisa, kako da ne. Kazem, sto se mene tice, biblija je mogla biti nadahnuta i samim djavolom, kao i Isus.

 

Дакле, или је Његово сведочанство истинито и Он јесте Бог, или је Он лагао и варао људе, називајући Себе Богом, или је пак Христос психички болестан човек, параноик и визионар, који се представљао као Бог у дуготрајном бунилу. Али ви сами говорите да је морал Јеванђеља узвишени морал који није могао да створи обмањивач и лажов, или да напише човек са патолошком психом. Читајући Јеванђеље, неискварена душа не може да прихвати такву мисао. Ни у једном ретку ове велике књиге нећете наћи ни обману, ни било какву болесну опседнутост, она као да је прожета одмереном и јасном светлошћу. Дакле остаје једно: Христосје Бог који је сишао на земљу.

Naravno da u bibliji necete naci nikakvu bolesnu opsjednutost il obmanu, pa oni su je sami pisali i kompilirali.

A djavo je vrhunski obmanjivac. Mozemo mi da pricamo kako bibliju prozima jasna svjetlost i odmjerenost, moralne poruke i poruke ljubavi, ali ostaje fakt - ta ista biblija je bila povod za pokretanje ratova, pokolja i cega sve ne. Doduse, u starom zavjetu postoji citav 'how to perform holocaust of non-believers - aproved by jahve himself' prirucnik, pa i ne cudi. Jer put do pakla je poplocan dobrim namjerama, a gdje ce covjek boljeg primjera od toga nego biblije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

aha, znači tvoj predlog da posmatramo Bibliju kao proizvod bolesne opsjednutosti - to nije dobra namjera? Odlično, hvala na predlogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini, logika je da Bog ne moze biti shvacen logicno. To ovdje i sam Rafail kaze na pocetku, iako onda tokom teksta hvata neke logicke zakljucke kako bi dokazao istog.

што је логично.

 

Mozemo mi da pricamo kako bibliju prozima jasna svjetlost i odmjerenost, moralne poruke i poruke ljubavi, ali ostaje fakt - ta ista biblija je bila povod za pokretanje ratova, pokolja i cega sve ne.

повод, а не узрок. узрок су били материјализам, секуларизам, атеизам, и сл.

 

исто као што је повод за први светски рат био атентат на престолонаследника, а узрок је аустријска жеља за припајањем Босне.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Oni su zapravo hteli da osvoje Srbiju a Bosna je bila samo jedan korak u "Prodoru na istok" Austrougarske.Da nije pucano na Ferdinanda nesto bi drugo bilo povod

ratu koji je izbio zbog nove kolonijalne podele sveta i njegovih resursa

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

dok sam bio u vozu na izlasku iz voza me je spopala neka devojka sa pitanjem da li verujem u boga.Pocela je da me davi do krajnjih granica i da mi prica kako sam ja pravoslavac ali necu njoj katolkinji da kazem jer se kao ne podnose te dve religije???Inace bila je na putu za manastir da se zamonasi a imala je najvise 18-19 godina...Kad sam joj rekao da nemam misljenje o religiji jos vise me je napala.Cim je voz stao smugnuo sam joj.Prosto mi je neverovatno da ima religioznih fanatika i u madjarskoj :bang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

cuo sam da se sveti otac papak ritualno samobicevao... pisu danasnje novine o tome... a ionako mi je delovao nekako ubledelo... mislio sam da je bolovao... ili puno pio... kad ono djavo ne spava... samo udri dok ima... sahranise sizmatika sa svim pocastima na kraju... a i pitam se zasto se samobicevao ako je nepogresiv... mozda je bio mazohista jbg... i sto je najvaznije nisu naveli da li se bicevao sam ili u drustvu opatica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Ne verujem u Boga. Dobro,mozda je agnosticizam ok. Ima nesto u katolicanstvu. Umirujuce,uspavljujuce,sto pruza utehu i zaborav-kao prvo solo opijanje. Atmosfera katedrale,tisina-kao da svet napolju ne postoji,kao da ce i sami razlozi zeljenog zaborava biti zaboravljeni. Ne ulazim sad u pricu o ratovima ovim i onim;o Bibliji,raznim tumacenjima i glupostima. Govorim o lepoti koju nalazim u miru te veroispovesti.Ne postoje tu ni bes,ni depresija. Ne postoji nista zbog cega smo ovde. Spokoj samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...