Jump to content

Rimokatolicizam


Recommended Posts

Pitas ga da pojasni "dokaz", on pocne da vredja, posle smo mi grbavi :haha:

 

Cinjenica da univerzum postoji nije dokaz postojanja boga. Smatrati da stvari ne mogu da postoje samo da bi postojale, nego moraju da imaju tebi licno smislenu duboku poentu postojanja je vrlo egocentrican pristup, sto je u startu greska, jer ne pricamo o tebi, nego o kosmosu.

 

Pazi, teorija evolucije nastala u umu slobodnog coveka, a gde je onda Bog nastao i otkud on u umovima ljudi? Mogao bi da objasnis to i za bogove uopste, i za ovog naseg jedinoga pravog Gospoda.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ta vera i taj termin "gospod" su stari onoliko koliko koliko je staro hriscanstvo kao zvanicna religija.

A dotle su vec bili dobro poznati Siva, Jahve, Zevs i ekipa, Ra, Zaratustra, Buda i mnogi drugi bogovi ili nazivi za jednog boga...neki od njih mnogo stariji, iz doba kada hriscanstvo nije bilo ni u najavi.

svi ti lazni Bogovi su manifestacije demona , objasnio sam ti od kada postoji verovanje u Boga u koga ja verujem , nema potrebe da ponavljam

znaš kako, došao sam do zakuljučka da je pokušati nešto logično objasniti zagriženom verniku isto kao pokušati daltonistu da ubediš da je plava zapravo plava

 

koliko god ti to njemu objašnjavao, njemu plava nikada neće biti plava

 

Aca Lukas >>>>> tamo neki peščani crnac po imenu isus hrist

eto vidis ovo zadnje sto si napisao pokazuje koliki si ti intelektualac

 

Pitas ga da pojasni "dokaz", on pocne da vredja, posle smo mi grbavi :haha:

 

Cinjenica da univerzum postoji nije dokaz postojanja boga. Smatrati da stvari ne mogu da postoje samo da bi postojale, nego moraju da imaju tebi licno smislenu duboku poentu postojanja je vrlo egocentrican pristup, sto je u startu greska, jer ne pricamo o tebi, nego o kosmosu.

 

Pazi, teorija evolucije nastala u umu slobodnog coveka, a gde je onda Bog nastao i otkud on u umovima ljudi? Mogao bi da objasnis to i za bogove uopste, i za ovog naseg jedinoga pravog Gospoda.

koga vredjam ? sta je od onoga sto sam napisao neistina ? moj odgovor je sasvim jasan , Postanje Boga se ne tumaci na taj nacin , niti se tako objasnjava , Bog je u umu ljudi jer su ljudi imali direktan kontakt sa Bogom

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi ti lazni Bogovi su manifestacije demona , objasnio sam ti od kada postoji verovanje u Boga u koga ja verujem , nema potrebe da ponavljam eto vidis ovo zadnje sto si napisao pokazuje koliki si ti intelektualac

A jel smes mozda jednom indijcu, kinezu, tibetancu, jevreju, muslimanu ili bilo kom drugom to isto da kazes, da je tvoj bog pravi,i da je tvoje nazivanje boga ispravno, a njihovi da su lazni?Time sto negiras druge religije nisi nista bolji od jednog dzihadiste, inkvizitora ili bilo kog ko necijeg boga smatra laznim.Gde ti je tu onda intelektualna crta? :smile:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini jesam tebe pitao nesto ? Niti sam primetio da si ti bio ukljucen u diskusiju . Niti sam smarao bilo koga . I kakav si ti faktor ovde ?

 

NIsi.

Nisam, ali to ti valjda dovoljno govori kakve budalaštine pišeš kad si me isprovocirao da verovatno prvi put postujem ovde.

Nikakav.

Edited by M-16
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel smes mozda jednom indijcu, kinezu, tibetancu, jevreju, muslimanu ili bilo kom drugom to isto da kazes, da je tvoj bog pravi,i da je tvoje nazivanje boga ispravno, a njihovi da su lazni?Time sto negiras druge religije nisi nista bolji od jednog dzihadiste, inkvizitora ili bilo kog ko necijeg boga smatra laznim.Gde ti je tu onda intelektualna crta? :smile:

ZNaci to sto negiram druge religije i smatram svoju Jedino istinitom isti sam kao neko ko ubija druge ljude , muci ih ??? Poredjenje ti nije na mestu uopste

NIsi.

Nisam, ali to ti valjda dovoljno govori kakve budalaštine pišeš kad si me isprovocirao da verovatno prvi put postujem ovde.

Nikakav.

tvoj sud mi nije merodavan nimalo , tako da nema potreba da se upustam u dalju raspravu o tome sta ja pisem ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredjao si Jaroslava, nipodastavao si njegove zivotne navike!

 

A ocigledno da ti niciji sud nije merodavan, osim onih koji se slazu sa tvojim "misljenjem", nicije dokaze ni za sta ne prihvatas, dok svoje dokaze ne demonstriras, samo tvrdis da oni postoje.

 

Verujes li u pravopis? :P

Vidis da je Sale morao da redukuje razmake izmedju recenica da bi izbalansirao sa tvojim postovima...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blamiram se sto sam Pravoslavan ?

 

znači, Bogdane, ti si imao direktan kontakt sa bogom?

Ne , znas ti vrlo dobro na koga i na sta sam ja mislio , obrazovan si dovoljno .

Vredjao si Jaroslava, nipodastavao si njegove zivotne navike!

 

A ocigledno da ti niciji sud nije merodavan, osim onih koji se slazu sa tvojim "misljenjem", nicije dokaze ni za sta ne prihvatas, dok svoje dokaze ne demonstriras, samo tvrdis da oni postoje.

 

Verujes li u pravopis? :P

Vidis da je Sale morao da redukuje razmake izmedju recenica da bi izbalansirao sa tvojim postovima...

to je vise bilo saljivo , stari argument ateista kad nemaju argument o temi o kojoj se raspravljaju da pocnu da palamude o pravopisu
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZNaci to sto negiram druge religije i smatram svoju Jedino istinitom isti sam kao neko ko ubija druge ljude , muci ih ???

Naravno da je na mestu.To ti je sovinizam u religijskom smislu.

A kad se sovinizam oseti dovoljno jak, onda krene nasilje.

Inkvizicija je isto tako mislila da je njihovo jedino ispravno, kad su osetili da mogu i jace da deluju, krenuli su da spaljuju i sude.

Mnogi narodi su nasilno pokrstavani.

Dzihad je "sveti rat" rat protiv nemuslimana.Pa kad osete da su jaki krenu sa nasiljem.Medjutim taj "rat", ne mora da bude samo fizicki.

Ima ona stara-voli svoje, postuj tudje.To treba i na religije primeniti.

Nisi hiduista, ok, al postuj.Nisi budista, ok al postuj.Nisi jevrej, ok al postuj.Nisi musliman, ok al postuj, bar one nemilitantne. nisi vernik, ok al postuj vernike, one koji nisu zadrti, nisi nevernik, ok al postuj, barem one neagresivne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije stvar u pravoslavlju poznajem divne, ucene ljude koji su u toj veri i niko od njih nema potrebu da dokazuje, namece, cak stavise od njih mozes dosta i da naucis o evoluciji i nauci en generale. To su umovi koji se stalno pitaju, i za njih je sve nedoumica bozija dok on ne dozoli da nam se kroz nauku da resenje, zato postoje teorije i nauke.

Zato volim Dekartovu recenicu "na kraju svega je bog" kao izvor ultimativne spoznaje i saznanja a put do njega je tezak, a to je princip koji vidis u svim religijama a ne samo u pravoslavnoj.

I zar Bog ne uci da je on jedan jedini i da nemamo drugih bogova osim njega (a taj Bog opet ima tri lica->sv.trojstvo) nije li to onda panteizam?

Koristis jake i rogobatne reci koje su definitivne a u religiji nista nije u definitvunego u infinitivu. Prouci razvoj filozofije i pogledaj radove Sv. avgustina i Tome Akvinskog za pocetak. Oni su toliko napora ulozili da bi hriscansko ucenje prilagodili antickim filozofima (mozda su ultimativni sofisti,ko bi ga znao?)

Ono sto mi smeta je kada hoces da dokazes stav, koji je naucen i prihvacen a nisi zagrebao kako su ljudi dosli do tog stava kome su te naucili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale koga ja prisivljavam , maltretiram ili tome slicno ? To kaci i pripisuj nekom ko to stvarno radi , mene iskljuci iz te price . Ne postujem Jeretike . Kazes da su narodi nasilno pokrstavani ? Neki svakako jesu . Jel se setis da pomenes obrede zrtvovanja ljudi koji su bili standardni u vecini paganskih religija tj obozavanju demona ? Te obicaje je hriscanstvo iskorenilo .

Blamiras se jer postujes na temi o evoluciji kao pravoslavac u cijem potpisu stoji da pola ljudske populacije treba ubiti.

Vec sam objasnio taj segment svog potpisa ne mogu da se ponavljam u svakoj temi

Najjači si :haha: , Evo ti plus.

jesam radim mrtvo dizanje 180 kg all natural :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada kazes, citiram

svi ti lazni Bogovi su manifestacije demona
to sto negiram druge religije i smatram svoju Jedino istinitom

 

to je sovinisticko razmisljanje u religijskom smislu, svoju religiju smatras superiornom i jedinom istinitom a tudje obezvredjujes i negiras.Nema tu kacenja i pripisivanja.Samo sto ti nisi radikalan, to je samo takvo razmisljanje.Nesto slicno kao sto ja siptare smatram kerovima i amerikance evropskim skartom, al ne idem okolo da ih koljem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E al kako je to do jaja,to izigravanje elite,egoizma,nadmoci.

Svaka vam cast,znate da zivite u generalno miroljubivom drustvu,pljujete sve sto je verski,ismevate.

 

Da vas vidim u sred Sirije da opljujete po Alahu. :-D

 

Cuti Jaroslave i pokrij se usima. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko s bencha?

140 x 1 slab sam sa benchom

Pa kada kazes, citiram

 

 

 

to je sovinisticko razmisljanje u religijskom smislu, svoju religiju smatras superiornom i jedinom istinitom a tudje obezvredjujes i negiras.Nema tu kacenja i pripisivanja.Samo sto ti nisi radikalan, to je samo takvo razmisljanje.Nesto slicno kao sto ja siptare smatram kerovima i amerikance evropskim skartom, al ne idem okolo da ih koljem.

samo se ponavljas , jeste moja religija i jeste Pravoslavna PRAVO SLAVNA istinita , NIkoga ja ne koljem sem prasica i jagnjica u pecenjari . To sto to neko radi nema nikakve veze sa mojom malenkoscu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...