Jump to content

Najgluplji & najgori filmovi


Ranis

Recommended Posts

pričam o relaciji singer-xmen :D

 

šta znam, baš sam skoro gledao originalnu trilogiju, i x1 i 2 su mi i dalje veoma dobri.

 

x3 nije singer :P

 

dofp je meni najbolji xmen film, za time travel flick, vrlo malo je ostalo mesta paradoksima, a pritom je ispoštovao obe generacije. i vulverin je glavni lik, deal with it :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In The Flesh, osim što Tomica popije raku (plus!) i što ima pregršt netačnih istorijskih činjenica, nisam vazda bio oduševljen filmaćem, niti režijom, scenografijom. Mlako baš.

 

Bradilko, znam ko je režirao treći deo, ali ne bih da ga imenujemo. :no:

 

To je zato što si fan boj, i meni se to dešavalo pre kada sam obožavao te heroje, ali sa vremenom uvidiš šta ti paše i šta je dobro ostarilo. X-Men nažalost nisu. Dobar primer superherojskog stripa koji je dobro ostario je Spider-Man od Raimija. Jeste da su efekti pomalo sada smešni, ali se njemu mora skinuti kapa jer je uspešno preneo duh stripa. I ono što je najbitnije ne shvata se previše ozbiljno, a zbog toga pate noviji Spider-Man filmovi...

 

Primera radi ponovo sam pogledao Raimievog Spider-Man, kec je i dalje dobar film sa svim nedostacima, uhvatio je taj zabavnii duh stripa, i ne radi ono što rade svi ostali filmovi, ne shvata sebe previše ozbiljno. Zato su današnji Spider-man filmaći dosadni i bez imalo duše...

 

DOFP da si ti meni živ i zdrav prepun paradoksa na sve strane. :haha:

 

Znam da je Hugh Jackman popularan kao Wolverine, ali da li je moguće da se u 6-7 filmova vodi kao glavni lik i sve ostale karaktere stavljaju u pozadinu zbog njega? Zato se nadam da će u novijim delovima da ga kiksnu i porade na ostalim likovima. U Apocalypse nisam izdvojio nijednog novog lika/glumca jer nisu imali vremena da se razviju, pa nemam ni simpatije za buduće radove, osim ako se tu uplete iole kompetentan režiser (po mogućstvu da nije već u Holivudu dugo i da ima pregršt ideja, recimo Ilya Naishuller koji je radio Hardcore Henry mi deluje kao dobar izbog za film ovakve vrste) i boljeg scenaristu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bradilko, znam ko je režirao treći deo, ali ne bih da ga imenujemo. :no:

 

To je zato što si fan boj, i meni se to dešavalo pre kada sam obožavao te heroje, ali sa vremenom uvidiš šta ti paše i šta je dobro ostarilo. X-Men nažalost nisu. Dobar primer superherojskog stripa koji je dobro ostario je Spider-Man od Raimija. Jeste da su efekti pomalo sada smešni, ali se njemu mora skinuti kapa jer je uspešno preneo duh stripa. I ono što je najbitnije ne shvata se previše ozbiljno, a zbog toga pate noviji Spider-Man filmovi...

 

Primera radi ponovo sam pogledao Raimievog Spider-Man, kec je i dalje dobar film sa svim nedostacima, uhvatio je taj zabavnii duh stripa, i ne radi ono što rade svi ostali filmovi, ne shvata sebe previše ozbiljno. Zato su današnji Spider-man filmaći dosadni i bez imalo duše...

 

DOFP da si ti meni živ i zdrav prepun paradoksa na sve strane. :haha:

 

Znam da je Hugh Jackman popularan kao Wolverine, ali da li je moguće da se u 6-7 filmova vodi kao glavni lik i sve ostale karaktere stavljaju u pozadinu zbog njega? Zato se nadam da će u novijim delovima da ga kiksnu i porade na ostalim likovima. U Apocalypse nisam izdvojio nijednog novog lika/glumca jer nisu imali vremena da se razviju, pa nemam ni simpatije za buduće radove, osim ako se tu uplete iole kompetentan režiser (po mogućstvu da nije već u Holivudu dugo i da ima pregršt ideja, recimo Ilya Naishuller koji je radio Hardcore Henry mi deluje kao dobar izbog za film ovakve vrste) i boljeg scenaristu.

pa ako znaš ko je, zašto ga pominješ kad pričamo o singeru :D

 

nisam fanboy, kažem, odgledah pre mesec, dva na ženin predlog originalnu trilogiju i u prva dva dela zaista nisam mogao da nađem neke velike zamerke (možda sabretooth? :D), pogotovo sa kinematografske strane. uh, koliko je romijn-stamos bila bolja mistique od ove smaračice j-law.

 

slažem se za raimi spidermana, drugi deo mi je i dalje u top tri superhero filmova, ali u njima recimo itekako možeš primetiti obsolete cgi (nije da mi smeta).

 

voleo bih da mi navedeš jedan paradoks koji kvari dofp utisak.

 

brate, hardcore henry, c'mon... takav film ne sme da traje duže od 15 minuta :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sviđa mi se taj Singerov fetišistički pečat (crna kožna odela, gledao je Matrix pa je bio inspirisan) i to što na silu ubacuje patos (uvodna scena filma je predodredila ton ostalih filmova) i pored toliko šarenolikih karaktera uvek Wolverine ide u prvi plan, onda su ti filmovi trebali da se zovu Wolverine & The X-Men. Jednostavno maše postavku X-Men, ima ih u izobilju i dosta njih je interesantno da zaigra u spin-of filmovima ili u drugim X-timovima. Deadpool je čekao tolike godine da se pojavi i zasija. :wub:

 

Plus prvi deo ima jedan od najglupljih dijaloga ikada napisanih:

 

 

Zato što putovanje kroz ne može funkcionisati, uzmi Terminator ili Back To The Future filmove, sve je to sloj paradoksa nad paradoksima. (Rick & Morty imaju jednu simpa epizodu na tu temu, pogledaj)

 

Primera radi Wolverinove kljave su na kraju od adamantijuma, a u svojim solo filmovima i dalje ima kosti, ili kako mu (ne) funkcioniše um. I kao da nisu mogli da se vrate kroz vreme u određenoj instanci kada je Bolivar rođen i da ga tada spreče da postane zaludan sa Sentinel programom. A kako tek film bez pardona briše sećanja na prvobitne filmove bez problema, retkon al d vej, bejbe.. :haha:

 

Sa druge strane Mystique i Sentineli, stvarno momenat koji nema niđe veze, njene moći nisu te da kopira tuđe, već samo izgled, zato sam se nadao kada sam pogledao Rouge Cut filma da će se objasniti da su ekstraktovali njihove sposobnosti i na taj način stvorili Nimroda (napredniji Sentineli sa početka filma) ali i taj potencijal je protraćen.

 

Ima tu još gro stvari koje mi se ne sviđaju, ali ne mogu tu ništa da promenim, u najgorem slučaju, ponovo će rebootovati ceo serijal i ponovo sve pokvariti. U najboljem neće ih više štancovati u budućnosti. :bigblue:

 

Ne čitaš lepo, bio bi kompetentan režiser da napravi akciju za njihove borbe, zato sam i naveo da se uzme scenarista koji barata sa stripovima i istim likovima i da uspe da ih prebaci na veliko platno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su kostimi vrlo ok, mahom bolji nego tradicionalni. to da su fetišistički je baš subjektivan dojam, sorry.

ima baš priča za taj dijalog, postojala je izbrisana scena gde toad baca prozivku storm, na koju se ona kasnije nadovezuje ovim dijalogom. jbg... xD

 

daj molim te, pa šta to znači da ni jedan time travel film ne valja? time travel definitivno nije moguć u realnosti, pa se može samo pretpostavljati kako bi zaista funkcionisao, čime je apsolutno svaki koncept dozvoljen kada se koristi u filmovima.

 

yep, ostavili su misteriju šta se zaista dogodilo sa loganom u tom time skipu na kraju, ostaje da vidimo da li će to pokušavati da objasne u nekom od sledećih izdanja. opet, ne znači da su eto samo iskulirali taj detalj.

 

i ja bih voleo da sve akcije režira gareth evans, al jbg...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Life

 

 

Pokušaj da se b horor produkcije progura za sci film. Uz sve to ima dva solidna glumca (Ryan Reynolds, Jake Gylenhaall) koja podbacuju jer nemaju vremena da urade nešto po čemu bi se istakli. Oni su tu da vas upecaju da pogledate film.

Evidentno je da Life crpi inspiraciju iz originalnog Aliena, koji je isto trebao da bude običan slasher film u svemiru, ali uz malo razmišljanja postao je nešto drugačije. Life je imao sličnu priliku, ali je scenaristi i producenti nisu hteli da koriste mozak za gomilu stvari. Većina likova je sklop naučnika raznih vrsta, prave greške i lupetaju gluposti tokom većine filma (slično Prometheus situaciji) sa tim što su neki od njih dopadljivi na oko, a i kroz sitne detalje koje pokušavaju da ocrtaju ličnosti likova. Kardinalna greška je napravljena kada se stvorenje koje ih mori prikaže u celosti, na prvu loptu je to delovalo da će biti spoj Lovecraftovog kosmiškog užasa, ali onda se neko dosetio da bi stvorenje izgledalo zlokobnije ako dobije i lice...

Jebiga to ne ide u hororima, cela poenta je strah od nepoznatog i da se gradi tenzija, i žalosno je što se ovde koristio klasičan cgi, da su koristili klasične lutkarske efekte kao u The Thing, za nijansu bi delovalo gledljivije.

 

Jedino mogu da pohvalim fotografiju i mesto dešavanja, u svemirskoj stanici, to je jedino što mi je i držalo pažnju, ali sve ostalo mrka kapa, zaobići u širokom luku i pogledati Alien za doktorat o kosmičkoj stravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Blagi bože, želim svojih dva sata i osam minuta nazad. 0_derese00.gif

 

Terrence Malick je sebi još od Tree Of Life dozvolio kompletnu autorsku slobodu, bez producenata koji bi mu ukazali da ovakav vid umetničarenja ne doprinosi nikome, on sada bez pardona snima filmove koji ne sadrže scenario i uvek pridobija interesantne glumce, jer ko će njemu reći ne kada znaš kakav glas ga prati, a i lepo je imati u CV, Malick me režirao! I posle kada se sve to nasnimi kreće mučenje u sobi za montažu. Zamislite kada je imao troje montažera, a koristio je i najjeftinije kamere, ceo poduhvat izgleda kao pokušaj studenata da naprave celovečernji film od improvizovanih scena. 0_neznam00.gif

 

Zamislite film u kojem Ryan Gosling glumi sebe samog (ima i jedna bolesna scena gde ga filmska majka guta očima kao Rayana Goslinga, a on joj daje komentar da je mačkica! Ej, incest, ej!), a Fassbender je na pola puta njegove uloge iz Shame, a tu je i slatka indy cindy cica Rooney Mara koja na nula scenarija/teksta prikazuje širok spektar emocija. Sve je to u redu, ali ne kada se ovako onaniše. 0_icon8.gif

 

Uz sve to dodade pojavljivanje Patty Smith, Iggy Pop i John Lydona i živih nastupa raznih bendova, da su i oni inkorporirani u smislenijem narativu bilo bi donekle gledljivo.

 

Čak ima jedan segment sa Patty gde priča o svojem pokojnom mužu koji je oboleo od raka i zašto čuva njegov prsten i vazda mi je to bila najiskrenija scena koju bih gledao naspram ostatka ove praznine koju sam posmatrao u dva sata.

 

Gledanje farbe kako se suši na zidu je delotvornije naspram ovoga. 0_claire00.gif

 

Definitivno se Terrence i ja nećemo više gledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Hipster devojka iz nekog razloga je proterana iz US of A u zatvor u pustahijama Teksasa, gde vladaju dve struje, bodibilderi kanibali i naselje kojim vlada San (Keanu Reeves sa najgorim Pablo Escobar brcima!) i ona u svemu tome pokušava da se nađe u kordinatnom sistemu konfuzije.

 

Već sam komentarisao davno trejler da će film biti neviđeno đubre, i moja projekcija se ispostavila tačnom. i_wub.gif

 

Ova Ana je garant bila u fazonu hajde da vidim šta imam u dvd kolekciji pa da odatle crpim inspiracju, o pa vidi malo Jodorowsky, malo George Miller, te ću elemente posuditi i napisati scenario, samo što postoji jedan veliki problem, njega nema, jer kada god negde krene film sa određenom scenom i očekuješ, aha ovo će sada biti film osvete, jok, pa krene malo romantika, ma kakvi nije ni to.

 

Fotografija ume da bude lepa na momente, ali jebeš stil kada film nema mesa za kojeg možeš da ga ugrizeš i uživaš.

 

OST je dobar, ali ponovo ne ide mi uz ono što se dešava tokom filma.

 

O glumi ne bih puno jer Momoa recimo nema puno reči u filmu i više je tu iz estetskih razloga da bude eye candy za žene, dok sa druge pak ova mala hipsterica ništa novo ne donosi na sto, mislim jeste mi simpatična i slatka, ali ništa od toga. Keanu je bio jako čudan u filmu, ne znam ne leži mu ovakva uloga pogotovo otkako se ponovo establirao kao akciona zvezda. Ima tu još nekolko njuški u filmu i protraćeni su...

 

Slobodno preskočite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Deda Ridley nam je davno podario dva voljena sci-fi filmska klasika, Alien i Blade Runner.

 

Iz nekog neverovatnog razloga pod stare senilne dane je poludeo i počeo da piša po njihovim legatima. Prvo se desio Prometheus, koji je pokušao da nam objasni poreklo tuđina, što je bila prva greška. Smatram da je čar tuđina baš u tome što je nepoznat, došao je iz tog dubokog mračnog crnila svemira i u njega se vratio. Sa ostalim nastavcima iz tog serijala uspeli su sve više da ubiju tu čar, stvorenje je postajalo sve gluplje, a sve vreme prodajući ga pod etiketom savršenog organizma.

 

 

Pred nama je novi deo koji je trebao da se nastavi na Prometheusa i konačno podari odgovore ljudima koji su se razbesneli na prethodni film i mnoga pitanja koja je postavio. Odgovori su tu, ali uopšte nisu zadovoljavajući i kako bi ameri rekli samo mrcvare mrtvog konja!

 

Ukratko sinopsis: Na svemirskom brodu Kovenant, nalazi se posada od probranih 2000 ljudi i jedan android, desi se problem sa brodom i slučajno uhvate signal sa obližnje planete koja je gle čuda naseljiva. Planeta ima samo jednog stanovnika i to je android David. Znate već kuda sve ovo ide.

 

Najveći problemi ovog filma su scenario, efekti i režija, grozni su. Većina likova su jednodimenzionalni i ne možete se emotivno povezati, služe kao stereotipno topovsko meso u horor filmovima. Ali skidam kapu glumcima što su se potrudili da iznesu i najgore napisane replike sa emocijom, iako nemaju sa materijala da rade i nešto izgrade od tih "likova".

Problematično je što i sama priča deluje poput frankenštajnovog čudovišta, Ridley je pozajmio od svoja dva filma (Alien, Prometheus), pa malo od Aliens od Camerona i na kraju je dobio bućkuriš koji ima elemente horora i akcije, koji jednostavno ne funkcionišu...

 

Prometheus je bio daleko bogatiji film što se tiče enterijera, dizajna odela-kreatura-fotografije i efekata, Covenant deluje kao da su ga snimali ljudi koji su skupili novac putem kickstartera.

U neku ruku, ispašće da mi se Prometheus više dopao, iako sam i sa njim imao problema...

 

Definitivno jedno od većih razočarenja iz ove godine.

Sada još više strahujem za novi Blade Runner.

 

SPOILER

Fassbender me nije oduševio u ulozi oba androida, mnogi ljudi koji su gledali film su mi ovo potencirali kao najbolji aspekt filma. Sviranje frule i androidski homoerotski podtekst? Mogliu smo i bez toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

 

Znate onaj momenat kada recimo gotivite scenaristu, a u pitanju Max Landis, koji je zaista dobar "pitcher" ideja za scenarije( pogledajte njegov uptomyknees youtube kanal, ima tu generalno dobrih saveta za scenariste), ali mu se retko desi da film koji posle naprave po tom scenariju bude dobar. Ali sama premisa o pandurima koji žive sa natprirodnim bićima u našem svetu na papiru je delovala kao da ne može da omane, međutim ili su se ovde previše umešali David Ayer i Netflix i seckali i preuređivali, ili je sam Max podbacio, ko će ga znati...

 

Najveća greška je što su odabrali Will Smith-a za glavnu ulogu, ne sporim da je tokom 90-tih i 00-tih bio u većini blokbastera kojima mogu povremeno da se vratim i da uživam, pa je čak i kasnije glumio u nekim "ozbiljnim" filmovima, ali se ovde tačno vidi kako je njegova harizma isčilela i da je mator i premoren i jednostavno više nije za ovakve stvari. Sa druge strane pohvalio bih Joel Edgerton-a, večitog underdoga, koji ovde osim što mora da glumi "ha-ha" lika, i nosi kilo prostetike na licu, uspeva najviše da izvuče iz filma u ulozi Orka.

A onda ponovo imate i Noomi Rapace koja se tokom godina dokazala kao vešta glumica, sposobna da odglumi svašta, i ovde joj daju samo sjajan kostim i tek 6 rečenica i ništa! Jebeš to.

 

Fabula je poprilično izanđala forma buddy cop filmova, koji su skoro izumreli (dok je Shane Black živ, sve će biti u redu!) i traje predugo, moglo je to više da se krati i da bude kompaktnije.

 

Jedino što bih pohvalio je fotografija, montaža, osvetljenje i kostimografija. Ako je neko do sada gledao Ayer-ove filmove zna da preferira da mu sve izgleda sirovo i jeftino i da kamera bude totalno haotična, a montaža kokainska.

Barem je ostavilo nešto pozitivan utisak.

 

Preskočite. Bolje gledajte The Punisher seriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

^poslednja dobra romantična komedija je Annie Hall fazon xD

 

gledao sam ja skoro 50 nijansi sive, da se pohvalim, achievement unlocked

 

gluma je za par nijansi (xexe) bolja od The Room, dosta je zabavno glup film, najjači mi je momenat kad je kao pravi alfa-Crnogorac trećeg dana poznanstva pita telefonom ''Đe si? Neće kažeš, a? Ne mrdaj odatle, evo dolazim.'' i nađe je svojim metodama, uprti je na leđa i donese je u svoju pećinu.

 

To i na kraju filma kad je on tačno 6 (!) puta bičuje terajući je da broji, nakon čega se ona slomi i ode od njega, i onda ide srceparajuć kraj filma pun emotivnog naboja (tj. bar sredovečna teta u bioskopu tako doživi). Neveruem da treba se izvinim za spojler.

 

Da je barem do 10 izbrojala kao poštena beginner ponizna kučka sa kink.com, nego 6, de ga nađoše

 

 

Kaže Max Mosley legenda: ''I didn't see it, but from what I heard, it's very vanilla''

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw da se razumemo, nije ona izdrzala do 6, nego je on najavio tacno 6 iz nekog razloga :D

Racunao covek dosta za pocetak jbg a ona pocela da cmizdri i pobeze. Izgleda je tacno pogodio brojku, ne bi podnela ni jedan preko :(

 

Film je takva nenamerna parodija na zenska prava, genijalno je, kao moderno ovo ono, a u stvari svi zivi stereotipi cvetaju. Super je i kako ona pusta niz butinu kada vidi kako on "poseduje" svoje ljude, poslugu i to :D

 

Parodija je i na bdsm, narocito sto ofc on ima traumu iz detinjstva fazon jebo ga cale pa se lozi na bdsm, jer ne mos biti normalan i loziti se na to covece. :haha:

 

Urnebesno retardiran film :D

 

Dodje mi da pogledam jos jednom pa da analiziramo, svakih 10 min ima dobar fail

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...