Jump to content

Najgluplji & najgori filmovi

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nemas ti pojma.... film je blago receno perfekcija. Samo ignoratna budala vidika sirokih koliko i kocijaski konj moze tako nesto da izjavi.

Inglourious Basterds   Uzasno razvucen i dosadan film. Prva dva poglavlja su dobra i mislio sam da film ide u pravom pravcu, medjutim onda sledi nagli pad i postaje sve losije i losije i losije da s

3 Idiots

Hands down jedan od najgorih filmova koje sam ikada gledao. Neka bude i da je do nerazumevanja druge kulture, ali IMDB/RT ocenu nikako ne mogu da skapiram.

Jebena komedija od 3 sata, sa 90% tupavih fora, iritantnim muzičkim sekvencama, cringy overactingom (svaki Indijac izgleda mora da ima po 3 crying scene po filmu) i nekim vrlo bolesnim izborima koji se uopšte ne uklapaju niti u milje većine komedija, a posebno ne ovako jedne budalaste.

Pre bih gledao The Room dvaput za redom nego ovo opet.

• Upvote 1

• 3 months later...

Drznuo sam se po prvi put da pogledam The Guyver. Ukratko Guyver je poznata manga koja se bavi invazijom vanzemaljaca na zemlju i jedina naša zaštitat je živi oklop Guyver koji pada na jednog momka i da nas odbrani od invazije. U filmu je slična postavka sa time što je sve u Americi. Režija i gluma su loše, ima iritantan ost, ali ono što je mene kupilo su odlični kostimi čudovišta, pravila ih ekipa koja je realizovala Predatora. Plus pojavljivanje faca kao što su Jeffrey Combs (Re Animator, From Beyond, Star Trek Deep Space Nine) i Mark Hamilla koji nažalost nije Guyver već ogrezli detektiv.
Ima momente gde je toliko loš da je dobar film, da ovo samo nije bilo klasično odrađivanje za b film i da se posvetilo malo pažnje priči i režiji definitivno bi bio solidan b filmać.

Uzeo sam ga iz video kluba i gledao godinu-dve posle izlaska, kol'ko je mi je tad bio dobar i cudan. Hteo sam par puta da ga odgledam ponovo ali iskulirao sam da ne bih pokvario prvi klinacki utisak

Da sam ga i ja pronašao u doba VHS, kontam da bi mi bio među omiljenim filmovima, ali da bi se dobrano razočarao ponovnim gledanjem. 😄

Vidim da ima i drugi deo gde Guyvera glumi, glavom i bradom David Hayter (Solid Snake, Naked Snake iz Metal Gear Solid serijala) i čini se da su recenzije malo povoljnije i kažu da je ozbiljniji film, potražiće se na bespućima interneta,

• 4 weeks later...
  • 4 months later...

Tenet

Da li je vredelo otići u bioskop u doba Korone da se pogleda novi film Christopher Nolana?

Ne.

Ukratko dobro je što je uradio najbolju kampanju u kojoj se ništa nije znalo o radnji filma i ljudi su mogli samo da nagađaju.

Uprošćen sinopsis: Protagonista (sin Denzela Washington-a) da glavni lik se zaista tako zove, i na odjavnoj špici piše The Protagonist je CIA agent koji radi na suzbijanju terorističkog napada u Rusiji i spašavanju agenta koji je na zadatku. Misija ne uspeva i hvataju ga Rusi koji ga muče i čovek se odluči na smrt uzevši pilulu cijanida, međutim to je tek početak i biva primljen u tajnu grupu Tenet koja mu daje zadatak da zaustavi Ruskog oligarha koji ima mogućnost kontrole vremena i želi da započne Treći Svetski Rat.

Nolan je ozloglašen kako voli da pravi "komplikovane" radnje, i da onda to prepričava gledaocima, i to je najveća boljka ovog filma, konstantni dijalozi koji ne znače mnogo i samo vas guše sa količinama ekspozicije. Ovde je mogao sebi da učini uslugu i da uradi nemi film i bilo bi intrigantnije da se isprati na taj način film.

Na momente dok sam gledao način na koji glumci izgovaraju te silne rečenice sve deluje veštački i fabrikovano, kao da ni sami nisu znali kako da reaguju i kao da je neko stojao iza kamera i držao papire teksta.

Jedini čovek koji se tu snašao, bio je gle čuda Robert Pattinson, koji igra Nila, drugog agenta koji pomaže Protagonisti. Za Pattinsona tvrdim da je trenutno jedan od najboljih glumaca te mlađe generacije i drago mi je što se sa svakim filmom sve više udaljava od Twilight stigmate koja ga je pratila.

Što se Protagoniste tiče, ravan je, nema ni H od harizme koju mu je matori ćale imao, i čini se da se većinu vremena muči da prenese da je opasan operativac i agent u svom elementu.

Verovatno i najveći glumački greh je počinjen od strane Kenneth-a Branagh-e, u ulozi zlog Ruje, Andrei Satora. Ako ste želeli da vidite komičnog zlikovca ala Bond filmova, ali povećanu na 11, i sa predivnim preglumljivanjem i lošim naglaskom onda ste na pravom mestu.

Da je ovo recimo konvencionalan špijunski triler on bi svakako mogao bez problema da odglumi dendi agenta koji voli da pije, ali zna i da se snađe u situacijama koje zaguste. Kada se uzme u obzir sa kakvim je scenariom dobio da radi, ovo je svakako velika zasluga sa njegove strane da bude najsimpatičniji lik u filmu.

Da rezimiramo, najveći greh je načinjen sa pričam ti priču stilom koji me je oduvek gušio u pređašnjim filmovima (Inception, Interstellar), umesto da bude show and dont tell. Vratio bih se i na likove, i u većini filmova ovakvog tipa morate da imate kakva sidra od likova da sve to iznesu ma koliko da je koncept posvuda razbacan. Ovde toga nema, i postavićete sebi pitanje što bi mene bilo briga za bilo koga od njih?

Na momente filma biva dosadnjikav, iako ima zaista dobro osmišljenih i izvedenih akcionih smena (barem nešto što se mora odati Nolanu, da ima oko i dobrog direktora fotografije da nabuja scene akcijom i intenzitetom i eksplozijama) ali sve to pada u vodu zbog narativa koji se jedva drži na štakama i pokušava raznim sitnim tragovima u pozadini da nam pokaže skrivena značenja koja ćemo možda tobože otkriti kroz više gledanja.

Ovo treba nazvati Michael Bay sindromom sa prikrivenim tendencijama da se bude intelektualac. Tako da Nolane lepo postani novi Michael Bay, radi spektakularne scene akcije i eksplozija.

Najbolja stvar u vezi filma je OST koji je uradio Ludwig Goransson, tokom čitavog filma imate osećaj kao da ste na kakvom rejvu dok se agro bitovi mešaju sa klasičnom muzikom.

Car je go.

4 ni više ni manje.

• 2 weeks later...

Čekao sam da odgledam film pa da ti pročitam opis. U principu, dosta se slažem, s tim što mi je utisak da mi nešto bolje legao film nego tebi. Ako ništa drugo, za "vizuelno-audielni" spektakl načinjeni bih mu dao 6.

Protagonista jeste ravan do zla boga, Pattinsonom sam prestao da se iznenađujem, još jedna sjajna uloga, a Branagh mi je jebiga prijao, on mi je bukvalno neki comic sidekick celom ludilu koje se dešava :haha:

Moj možda i glavni problem sa filmom je što me je Dark izmorio celom vremensko-prostorni paradoks pričom, završio ga pre 5-6 dana, tako da me čak i ova holivudska verzija od 2.5h vrlo brzo u filmu umorila. Iskreno sam negde na pola bio u fazonu aj neću da se napinjem skroz da ispratim, bar da uživam u tehničkoj izvedbi... ali iskreno nisam ni tu ne znam koliko pao na dupe. Cela ona akcija na kraju mi je toliko zbrkana bila da mi je bilo dosadno većinom scene. Plus što nekako i prerano otkrije kuda ide sve, i onda potpuno ispuha tenziju.

Možda bi ovakva ideja bolje prošla kao serija. Dark, koji je kompleksniji, je Nx lakši da se prati jer je rastegnut na mnogo više vremena, tako da imaš i vremena i likove da izgradiš ali i da imaš heavy fucking plot. Ovde u 2.5h toliko plot-a mora da se nabije da likovi u nekom trenutku postanu krajnje nebitni. I onda zato ima praznih dijaloga i onih silnih ekspozicija sa dva lika koji šetaju i rešetaju informacije.

Mnogo ima nekih stvari koje su predstavljene kao bitne da bi posle bile bukvalno samo usputna stvar. Reč tenet i onaj znak rukama, ne dođi u dodir sa samim sobom kad se vraćaš, verovatno još nešto.

E da, spoilers above :haha:Tenet style warning.

Nisam još pogledao Dark, ali nema ko me nije ubeđivao da treba da ga odgledam, stoji na listi za gledanje svakako.

Kao serija? Uh, ne verujem ni onda se ništa ne bi razrešilo i komotno bi mogao sa Lindelofom da napiše scenario i da svi budemo nesrećni. 😄

Što se akcionih scena tiče, jeste to sve prelep snimljen eye candy ali na kraju dana svaka je besmislena, da uzmeš bilo koji akcijaški klasik (Sorcerer, Heat, Drive isl.) svi oni imaju stila i dobar narativ i jako interesantne likove, a ovde je bušno sve ko švajcarski sir.

Da citiram najbolju recenziju filma sa IMDBa:

The most exciting part of this movie was when I went to the restroom, the experience was very thrilling. I also learned how to play chess during the movie, I had 2h30min to discover that I have a talent. I also found the time to finish an essay assignment that was due the second day.