Jump to content

Drugi svetski rat


José Luis Chilavert

Recommended Posts

Cudno je kako medju slovenskim narodima cvjetaju ti neo fasisticki pokreti koji glorifikuju cetnike, ustase, Hitlera i uopste nacisticku ideologiju. Doduse, i komunisti su pravili zestoka sranja, al bar nisu kolaboriali, sto je presudno. Zanimljivo je i to da su crnogorci bili veoma jaka struja u partizanima, ali isto tako je i cetnicki pokret ovdje bio vrlo mocan. Besudna zemlja...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=j44jb8hPWu8&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno je kako medju slovenskim narodima cvjetaju ti neo fasisticki pokreti koji glorifikuju cetnike, ustase, Hitlera i uopste nacisticku ideologiju. Doduse, i komunisti su pravili zestoka sranja, al bar nisu kolaboriali, sto je presudno. Zanimljivo je i to da su crnogorci bili veoma jaka struja u partizanima, ali isto tako je i cetnicki pokret ovdje bio vrlo mocan. Besudna zemlja...

 

To je cist idiotizam,pradeda mi se borio protiv nemaca i sad ja treba da budem neonacista.Treba zabraniti sve te neonaciste,skinse i ostale glupe organizacije.Ako neko treba da bude nacista to su nemci,iako je nacizam sam po sebi bolesna ideologija a ne mi koje su nemci razorili u ratu.

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

u tom nacizmu i slicnim ideologijama se vidi rusilacka snaga ljudske volje za promenom i "boljim" zivotom. nazalost svedoci smo da su ideologije dobre samo kao teorija, u praksi je stvar "malo" drugacija. mislim da je rat samo manifest sukoba i slabosti ljudskog duha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Victory through air power

 

A film feature that Walt Disney himself made to send a message during World War II giving ideas on how to get directly to Japan to bomb it. Remember this is not how it all happened. This was meant to give ideas and sending a message rather than making people laugh. I think it is great.

 

http://www.youtube.com/watch?v=paY6y87rrpE&feature=related

 

Fenomenalan film jer analizira razvoj avijacije i drugi svetski u isto vreme a crtac je i to diznijev!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se javlja jer su ljudi glupi.Ne svidja mi se vlast i sistem u drzavi koji je kapitaliski i demokratski znaci ja cu biti kontra tome nacista ili komunista ili anarhista.Budale...

 

 

Ili se istripuju na bes. Kao nacionalisti, hriscani, rodoljubi, biju ljude, opasna ekipa, navijachi.

A sve su ili afirmisani kriminalci ili wannabe kriminalci.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, treci svetski rat bi treb'o poceti negde u oktobru, novembru, tako baba Vanga kaze :bigblue:

Pa brate uci astrologiju pa ce da znas . :mrgreen: Kad pocinje.

 

I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.

Albert Einstein

 

Case closed.

3 svetski rat atomska oruzija . Mejbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
In May 1945, US pilots embarked on hundreds of reconnaissance flights, aboard the same bombers which had razed much of Germany to the ground. Instead of launching bombs, however, they shot photographs, creating a hard-hitting portrait of their trail of destruction.

 

article

 

image-87049-galleryV9-poqj.jpg

 

gallery

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

u tom nacizmu i slicnim ideologijama se vidi rusilacka snaga ljudske volje za promenom i "boljim" zivotom. nazalost svedoci smo da su ideologije dobre samo kao teorija, u praksi je stvar "malo" drugacija. mislim da je rat samo manifest sukoba i slabosti ljudskog duha

 

To je samo neprekidan ciklus unistenja i stvaranja koj je neophodan, i koji se oduvek odigravao i koji ce se uvek odigravati, nevezano samo za ljudski rod. Svuda oko nas se to desava, iz dana u dan - nesto umire i ustupa mesto necemu boljem, svezijem.

 

Drugo, ljudski duh je sve slabiji i u buducnosti ce on sam biti dovoljan za unistenje ljudske populacije, rat nece biti potreban kao sredstvo za unistenje. Ljudi ce biti toliko slabi da nece moci odvojiti svoje debele guzice od kompjutera/tv-a.

 

Ja mislim da drugi svetski rat je poslednji veliki rat u onom smislu kako ga mi zamisljamo - vatreno oruzje, bitke, tenkovi i avioni, hiljade vojnika u blatu.. ljudska populacija se danas kontrolise putem medija i masovne hipnoze, hrane u kojoj se stavljaju raznorazne supstance koje doprinose sterilnosti i gubitku imunog sistema, putem kreiranja zabavnih parkova tipa diznilend i sl. koji cvetaju po zapadu i stvaranja vestacke, ''srecne'' realnosti u kojoj nema vremena za razmisljanje o zivotu i njegovom smislu, jer te sistem od rodjenja do smrti vodi utabanom stazom duhovne dekadencije i opste retardacije.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih načina je uvek bilo, samo što su nove tehnologije možda povećale njihovu efikasnost. Ali, to upravo i otvara prostor da se stvari rešavaju nasiljem; onaj ko ne bude mogao da stekne koristi tim suptilnim načinima, osloniće se na silu, tako je uvek bilo u istoriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...