Jump to content

Drugi svetski rat


José Luis Chilavert

Recommended Posts

Čovek nije

 

:confused: To sto je neko bolestan trajno hendikepiran ne znaci da nije covek. Jesi nekad upoznao nekoga ko je u takvom stanju? Eutanazija je komplikovano pitanje i nema veze sa ovim.

Slazem se da je to jedna od najstrasnijih stvari koja se coveku moze desiti ali reci da trose resurse i nisu korisni drustvu je jednostavno bezosecajno.

Edited by BLACK

Share this post


Link to post
Share on other sites

:confused: To sto je neko bolestan trajno hendikepiran ne znaci da nije covek. Jesi nekad upoznao nekoga ko je u takvom stanju? Eutanazija je komplikovano pitanje i nema veze sa ovim.

Slazem se da je to jedna od najstrasnijih stvari koja se coveku moze desiti ali reci da trose resurse i nisu korisni drustvu je jednostavno bezosecajno.

 

Po meni nije čovek. To je kao kada bi rekao za fotografiju Indijanca da je pravi Indijanac. Nije, nego samo liči na Indijanca. Ne vidim šta je tu bezosećajno. Vikinzi su takvu decu ostavljali u šumi da ih vukovi pojedu. Šta god radio sa takvom decom, nekome će pasti na teret. Oni nisu svesni sebe i svog postojanja, a to je po meni osnovni kriterijum za određivanje "ljudskosti". Nemaju razum, nemaju komplikovana ljudska osećanja. Jednostavno, naše vreme nije toliko prosperitetno i materijalno idilično da bismo mogli sebi da dopustimo luksuz da izdržavamo takve jedinke. To je jedan najobičniji rođeni abortus, i to govorim bez ikakvog prezira prema takvima - vodim se isključivo zdravim razumom.

 

Da budem potpuno jasan, mislim na osobe kojima je IQ niži od 70, dakle ljude nesposobne za samostalno smisleno delanje bilo kakve vrste.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam lepo rekao trajno i nepovratno mentalno hendikepiranim. Njih ne možeš izlečiti, ne postoji nauka koja od pola mozga može stvoriti ceo. Oni su krajnje beskorisni društvu i samo troše preko potrebne resurse, a da ne pričam koliki su teret roditeljima kojima se ne daj bože rode. Ako ništa drugo, onda ih bar treba sterilisati. Da se meni recimo rodi takvo dete, ne bih znao šta ću sa njim. Čovek nije, a ne mogu mu ništa, jer je eutanazija zabranjena. Definitivno jedna od najstrašnijih stvari koja čoveku može da se desi.

 

Da li onda mislis da se treba resiti i gluvo-nemih,slepih,invalida rata?

Ni oni nisu preterano korisni ovoj drzavi...

 

Nije mi jasno to oko sterilizacije...

 

Uvek mozes da dete, ako ti se ne svidja,odvedes u ustanovu nadleznu za takve osobe...mislim tuzno je da se toj deci uskracuje roditeljska paznja,ali jebem mu zivot....

 

A i imas metodu u predporodjajnom procesu,koja ne znam tacno kako se zove,ali kojom je moguce utvrditi anomalije kod fetusa starog i do otprilike dva meseca.I ako se anomalije utvrde,u saglasnosti sa roditeljima,vrsi se abortus.

 

E sad da li je i to moralno,ne znam... ali zakon dozvoljava abortus...

 

Oni procentualno cine daleko manje od 0.5% stanovnistva ove zemlje,tako da to oko enormnog trosenja resursa je preterivanje...

 

Ne znam da li ces se sloziti...cheers

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gluvo-nemi i slepi su uskraćeni za određeno čulo, ali nipošto za razum, i samim tim imaju jednaka prava na život kao i bilo ko od nas; deliti po tom kriterijumu bi bilo kao deliti po materijalnim mogućnostima, visini, težini itd. Invalidi rata su kategorija koja ne samo da ne treba da bude uskraćena, nego treba da ima maksimalne privilegije, jer su se uslovno rečeno odrekli dela sopstvenog tela zarad države, što je najviša odanost zajednici koja se može zamisliti.

 

Ne kažem da debili (koristim termin u medicinskom smislu) enormno troše resurse, ali mislim da ima ovde po sirotištima i zdrave i prave dece koja su gladna, a opet država hrani i ove druge jednako, ako ne i bolje nego tu decu. Moglo bi se samo malo preliti iz jedne kase u drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drzava nam organizuje kojekakve manifestacije, gluposti, takmicanja ko ce brze, ko bolje da bi zabavila narod, a sirotista su i dalje puna i gladna...

bolje prebaciti iz te kase, tj odreci se tog luksuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namerno nisam zalazio u tu temu, jer sam pričao više u idealizovanim, ne realnim okolnostima - pričao sam o principima po meni idealnog društva. Pa naravno da se sigurno kod nas više kojekakvi Upravni odbori namlate para nego što ode na bilo koju od dve strane koje sam pomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako roditelji odluce da se izvrsi abortus takve dece to je sasvim u redu ali ako je dete rodjeno ko smo mi da odlucimo da ne treba da zivi. Na kraju krajeva mislim da broj takve dece (ne jedinki nego ljudskih bica) nije toliki da bi opterecivao drustvo preterano. I ne mozes znati da li imeju osecanja ili ne jer to ne odredjuje IQ. Cisto se radi o humanosti. I debil se vise ne koristi kao medinski termin jer je presao u siru upotrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi smo hrishcani a taj rati mi vishe pristaje za neke okorele muslimane koji su negovani u tom duhu . da je pobedio mislim da bi opet izgubio i osta sam u bunkeru ovaj put da izdrka sebi u lice .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako roditelji odluce da se izvrsi abortus takve dece to je sasvim u redu ali ako je dete rodjeno ko smo mi da odlucimo da ne treba da zivi.

 

A sta je sa abortusom ostale dece, koja nemaju nikakav problem? Po meni, to je mnogo ozbiljniji problem od ovog sto spominje Gojko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je tema o II svetskom ratu i trenutno jedina aktivna na podforumu(posto na zalost na Princevu temu jos niko nije odgovorio)

 

raspavu o aborusu ostavite za neku drugu temu npr ovu

http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=37955

jer ipak ovakva rasprava vise prilici RMF-u, a i odmakli samo od teme za koju ne bih voleo da bude zakljucana jer je kao sto rekoh trenutno jedina aktivna na podforumu pa bi stvarno bilo lepo da se bar prvih dan-dva suzdrzimo od spama da tema ne bi otisla u djubre

 

 

http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=39876

 

 

EDIT: pocev od mene :) :) posto sam u spamu delom i sam ucestvovao

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pogledas koliki je front napravio bio je jasno da ce izgubiti.Nemoguce je odrzati svaki deo ovolikog fronta vitalnim.

eastern_front.jpg

 

Plus sto su se ruski tenkovi T34 bolje pokazali od nemackih i nisu se gasili na -40.To je nemce dovoljno usporilo da se rusi pregrupisu i krenu u kontranapad.Sta je samo u Staljingradu bilo,koliko je trajala opsada i nikad nije pao.Sa Engleskom slican slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu.Verovatno je tako bilo i po drugim gradovima ali je Staljingrad po tome zapamcen.Kao i ona fora da su Rusi paili sva psenicna polja po Ukrajini dok su se povlacili da ih Nemci ne bi koristili

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoc bilo na History Channel... emisija se zove Cities of the underworld!

 

radi se o Ruskoj odbrani Sevastopolja i Kijeva,nakon sto su Nemci napravili potpuno okruzenje tih mesta!

 

Rusi su bili ukopani na desetine metara pod zemljom!kad je odbrana postala nemoguca, Rusi naredili da se podzemna utvrdjenja dignu u vazduh zajedno sa posadom od nekoliko desetina hiljada vojnika,kako ne bi pala Nemcima u ruke...i tako bi!

 

zzzzzz1

 

zzzzz2

 

zzzzz3

 

zzzzz4

 

evo vam i linkovi za download...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pogledas koliki je front napravio bio je jasno da ce izgubiti.Nemoguce je odrzati svaki deo ovolikog fronta vitalnim.

eastern_front.jpg

 

Plus sto su se ruski tenkovi T34 bolje pokazali od nemackih i nisu se gasili na -40.To je nemce dovoljno usporilo da se rusi pregrupisu i krenu u kontranapad.Sta je samo u Staljingradu bilo,koliko je trajala opsada i nikad nije pao.Sa Engleskom slican slucaj.

 

Ово је слика фронта из Првог светског. Не кажем да има неке претерано велике разлике, али ипак...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...