Jump to content

2009.07.09-12. *Novi Sad* Exit Festival


crusader84

Recommended Posts

Sinoc me bas iznerviralo kad sam vidio na izlazu,u onoj ulici prema mostu,Gucu u malom...neki seljaci stavili dva stola na sred ulice i kao stoje tu i piju,treste trubaci,a neke drolje igraju na sanku ili necem slicno...svi tada izlaze sa Exita i stvara se ogromna guzva tu,jer se ne moze proci od njih.Seljacka posla svojstvena nama.

 

Kako god,samo da se ukinu vize i cao Exit....dosta je bilo one nenormalne guzve i toga da ti treba sat vremena da stignes sa jednog stejdza na drugi.

 

Da. I ja to primetih. Seljana u pravom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kako god,samo da se ukinu vize i cao Exit....dosta je bilo one nenormalne guzve i toga da ti treba sat vremena da stignes sa jednog stejdza na drugi.

 

 

ovo

 

roskilde sledece godine bez problema.

 

a mozda slejer nije snimljen zato sto ovako zvuce

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodigy, malo detaljnije?

 

Evo ukratko - poceli su sa World's on Fire, zatim zaredjali par dobro znanih hitova tipa Breathe, sve krenulo energicno a tamo negde na 20-tom minutu lik pogodio Liama flasom vode u glavu, od tog momenta Liam spustio atmosferu i jedno 8 minuta su se njih trojica gledali i ponavljali jedne te iste fraze i melodije. Liam je bio vidno napizdjen ali je valjda posle 10 minuta iskulirao i krenula je ponovo zurka. Sve po redu, Poison, Diesel Power, Voodoo People, pa gomila novih stvari, Invaders Must Die, Omen... Nove stvari zvuce fantasticno uzivo, cak je i masa odlicno reagovala na nove pesme. Inace, koncert je bio jedno 30% tishi nego onaj 2007. (kao u ostalom i sve na mainu ove godine, valjda su vise para dali za izvodjace nego za ozvucenje jer je svaki headliner nastupio minimum 95 minuta u odnosu na vec utabanih 65-70 min). MAsa je bila ludja pre dve godine, sada su bile opasne shutke (sa sve kikbokserima i dizelasima) samo ispred bine i u mosh pitu dok su sa strana ljudi djuskali i skakali. Prodigy su dosta eksperimentisali, svirali su na primer Out of Space menjajuci aranzman i tempo a tako recimo i Breathe, Poison, Liam je ubacivao neke jump deonice, dub-step, break-core, ma svega je bilo. Na bis su izveli Take me to the Hospital i koliko se secam Smack My Bitch Up ili tako neki hit. Ma setlista je bila fantasticna. Dosta nekih medju pesmica od po 1 min su ubacivali, takodje i Omen Reprise je fantasticno zvucala. Sve u svemu, sada vise zvuce kao rock bend njego pre dve godine, bubnjara su na par stvari bas stavili u prvi plan dok je ranije bio tu radi shmeka a ne radi svirke. Ne toliko dobar koncert kao prosli put i kao na Tashu ali veoma zanimljiv. Najvise mi je smetalo Maximovo kenjanje posle svake pesme "All my people" , "My Voodoo People" , "My Mosh Pit People", "My Serbian People", "My Exit People"..... jebo te koliko on tih ljudi ima? :D :D

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Ја бих највише волео да нисам у праву, али сам апсолутно сигуран да су камере биле искључене. Време ће показати ко је у праву. :pivopije:

 

I ja sam siguran da su kamere bile ugašene. Nit krana nit ničega.

 

 

Devojka je snimala Korn skoro ceo (ali sa prekidima jer joj je trnula ruka od držanja kamere), i izgleda mi stvarno kul iako ih ne slušam već odavno. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja kazem neshto u vezi svegao ovoga.

Dodjoh na jedan dan samo zbog Sabatona i nisam pogreshio, jebali su keve. Ispunili su moja ochekivanja u potpunosti a za deathstars sam pola svirke stajao i kontao da li je basista muzjak ili zenka, posle kad je skinuo majicu josh uvek sam sumanjao mada su mi svi iz benda delovali sumljivog seksualnog opredeljenja, zeshce pederchine ali necu da ih pljujem pre svega zbog onih koji ih vole i cene.

Ali opet da se vratim na prichu, Sabaton je stvarno razvalio. Iznenadio sam se koliko ljudi je znalo njihove pesme. Chim je bila i najmanja pauza izmedju pesama masa je skandirala njihovo ime. Stekao sam utisak da su i oni sa druge strane bili odushevljeni publikom.

I da dalje ne smaram, ko nije doshao a voli ovaj bend grdno se zajebao i celava mu keva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da kazem nesto za jucerasnji dan, slusao prvo Madness sta ga znam ne volim takvu muziku, ali bilo je par kul momenata. Posle slusao Prodigy zbog kojih sam i otisao na exit, iskreno vise sam ocekivao, set lista je stvarno bila super, nove pesme zvuce stvarno super uzivo, ali ne znam nekako mi je sve brzo proslo i na trenutke delovalo ko da samo odradjuju nastup, a Maxim je malo smarao sa onim "All my people" i tim forama . Ali ovo moram da kazem one sutke i ona guranja nisu normalna, mislim ono je stvarno katastrofa, borba za goli zivot, mislim ajde razumem da bude par sutki, skakanje i sve to ali ono je bilo ko u paklu, ja sam iskreno vec posle dve pesme bio totalno mrtav i samo sam gledao kako da se izvucem iz one mase i odem pozadi, ali ni tamo nije bilo bolje. Ekipa na Prodigiju katastofa najgori ratari i gibanicari, samo su i dosli na koncert da bi se nadrogirali i mlatili, stoka nevidjena. Posle izblejao jos malo na mainu bio Drum & Bass Chase & Status se zovu sta ga znam ne volim nesto drum. Posle zapalio i iskulirao na onom delu tvrdjave koji gleda na Novi Sad i mostove, tu je kao i neki cinema na otvorenom, bilo stolica da se sedne, divota. Tu smo jedno 2 sata blejali a posle smo otisli na fusion tamo Atheist Rap svirali bila stvarno cool atmosfera iako ne slusam punk, ljudi skroz cool i opusteni.

 

Sve u svemu po meni Exit sve vise pada i pada. Iskreno bio sam samo jos 2005 na exitu i to na Fatboy Slimu i Slayeru, ali opet dovoljno da se primeti kako je sve gore. Ljudi koji dolaze na festival su sve gori, droga bukvalno na sve strane, ne znas ko je gori ili ove nase sabancine ili oni engleski zombiji. Sve se samo vrti oko para, ladno su mi uzeli svu hranu iz torbe, cak su mi i mentol bonbone bacili ko da ce to da im osteti budzet. Mislim preteruju.

 

 

Tako da iskreno mislim da mi vise nece padati na pamet da posecujem ovaj festival, jedino mozda bleja na nekim manjim stageovima tamo je uvek opustenije i bolja je ekipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je KoRn odusevio ! Od Prodigy-a sam ocekivao isto (jer i njih slusam skoro koliko i Korn - 15ak godina), ali sam se razocarao... Obzirom da ne volim novi album, to je nekako i shvatljivo. Sve pesme su bile manje vise sa poslednja dva albuma, a stare pesme su miksovali u fazonu istih... Cert iz 2005. mi je ipak bio mnogo bolji i ako ne izdaju nesto kao sto je Music for the jilted generation ili The fat of the land ja vise necu ici na njihove koncerte.

Korn me je s druge strane odusevio playlistom i celokupnim nastupom. Krivo mi je sto odavno nije originalna postava ali sta da se radi i ovako su lepo isprashili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

stajaznam, ja nisam stekao utisak da je bilo vise narkomancina i stoke u odnosu na prosle godine. Cak stavise, cinilo mi se da je bilo punoi manje ljudi nego recimo prosle godine kada nisi mogao nigde da se mrdnes. Takodje su bolje resili prolaz i tonca sa miksetom malo pomerili u stranu na mainu, lepse pozicionirali sve. Metal bina je ove godine bila dosta niska, main stage malo manji ali je zato moglo posle Prodigyja od napred za 7 minuta da se stigne do Metalaca (bar smo mi uspeli). Generalno sam zadovoljan, prvi dan onako, nis' posebno, drugi dan KoRn, pa onda Kraftwerk treci i poslednji Prodigy. Sta ce ti vise, 3 dobra koncerta za 3 dana, i na ovim manjim binama bilo odlicnih bendova i dobra atmosfera, meni bilo skroz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno iza tonca na Explosive bili je bila video montaza i rezija. Moguce je da su ipak i snimili po neki bend, video sam da je u kameru isao mikrofonski kabel sa miksete. Moguce da su snimali i uzimali zvuk direktno iz miksete, a moguce i da su samo propustali snimak kroz kameru i slali signal na bim sa strane i tamo na raskrsnicu kod piva i wc-a.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abonos je zbog kasnjenja programa bio na bini tek oko 5 ujutru i nastup su zavrsili u 5.45!

Aha, znaci, oni su poceli svirati kad sam otisla.

Da, kasnio je program je su Amon Din svirali do 11 i onda je trebalo pola sata da se spremi sve za Sabaton, koji su poceli upola 12 umesto u 11.

Mada, ne znam da l' su i Amon Din poceli kasnije nego sto treba i kad je uopste pocelo to kasnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu, nista licno ali ta lista nista ne valja, evo malo preciznije ali i dalje ne valja

 

1. Sun Tzy Says

2. Ghost Division

3. The Art of War

3. 40:1

4. Attero Dominatus

5. Cliffs Of Gallipoli

6. Panzerkampf

7. Panzer Batallion

8.The Price Of A Mile

9. Into the Fire

10. Primo Victoria

11.Metal Machine/Metal Crue

 

sigurno sam i ja izmasio nesto ili zaboravio koju pesmu

Da, jesu svirali, zaboravila sam tu pesmu da stavim.

Nego, nisam se ja ni trudila da pisem po redu i lista valja. OK, ne ide redom, al' sam i napisala u postu da nije redom. Znam da je prvo i poslednje dobro i da su posle "Sun Tzy Says" svirali "Ghost Division".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kasnio je program je su Amon Din svirali do 11 i onda je trebalo pola sata da se spremi sve za Sabaton, koji su poceli upola 12 umesto u 11.

 

 

 

Mi smo svirali do 11 jer nam je termin i bio od 22-23. Organizatori su svima tražili da produže za jednu ili dve pesme nastup zato što su se Deathstars valjda predugo zadržali na granici da ne bi bila prevelika pauza. Drago mi je da su Abonos uspeli da sviraju, jer je bilo pitanje da li će uopšte stići da nastupe, zbog cele te zajebancije oko kašnjenja Zvezdasmrti...

Edited by Metal Homer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jesu svirali, zaboravila sam tu pesmu da stavim.

Nego, nisam se ja ni trudila da pisem po redu i lista valja. OK, ne ide redom, al' sam i napisala u postu da nije redom. Znam da je prvo i poslednje dobro i da su posle "Sun Tzy Says" svirali "Ghost Division".

 

ma ni moja nista ne valja, napisao sam to cisto da ne dodje do zabune, mislim da smo i ja i ti zaboravili jos jednu pesmu

 

intro+Ghost Division

http://www.youtube.com/watch?v=L7qkioSGkf8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...