Jump to content

2009.07.09-12. *Novi Sad* Exit Festival


crusader84

Recommended Posts

walls of jericho i comeback kid pokidali, nista slabiji nisu bili ni the red chord samo je bilo jako malo ljudi na njihovoj svirci...

To! Samo što je meni taj Comeback Kid bio teški smor. Ali, ljudi su uživali vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

walls of jericho i comeback kid pokidali, nista slabiji nisu bili ni the red chord samo je bilo jako malo ljudi na njihovoj svirci...

 

Srca su bila hit na walls of jericho :D. Uspeli smo da je nasmejemo, posle je jos dotrcala do nas i delila mikrofon na " A Trigger Full Of Promises".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh Exita: onaj 9godisnji klinac metalac na stageu sa Sabatonom, a sto je tek vokalu sevalo dupe..auuu! :metalac:

I naravno Dickless Tracy...kakvi carevi, aaaaa! :)

 

Inace, mogu opusteno da se prijavim za legiju stranaca, Prodigy nije bio koncert, vec cisti kurs prezivljavanja...mogu opusteno da kazem da sam postala diplomac! Ziveo 3 red! :D

 

Ni KoRn nije zaostao :D

 

My dying bride...fenomenalni...pogotovo njihov light master..."I love all the shiny flashy thingies", haha...car od coveka :D A da ne spominjem bubnjara, koji je sa izvrnutim clankom odsvirao ceo koncert...naravno coveka su posle izneli sa bine.

 

Ekipa odlicna, malo se i radilo...tour manager headlinera prvog dana Explosiva umalo batine nije dobio...ma bilo je svega i bilo je do jaja! Hocu opet :veseli:

Edited by Wolfshade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su Manic Street Preachers bili fenomenalni, Mando Diao, Korn i Moby isto tako...

 

Prodigy su mi ostavili mlak ukus, slusao sam ih na sajmu i bilo je mnooogo bolje, a isto tako kazu i za 2007 na Exitu...

 

Za explosive nisam imao vremena, hteo sam da cujem Sabaton i Deathstars ali jbg, poklopilo se sa Mobyjem...

 

Ona Kocka (Etienne de Crecy) je isto bila zanimljiva da se odgleda, isto kao i Kraftwerk...

Krivo mi za Madness sto nisam video al jbg...

 

u svakom slucaju zanimljiv Exit, pogotovu za nekoga ko je isao bez ikakvih ocekivanja i uglavnom zbog provoda i drustva...

 

Glavna zamerka je sto main stejdzu treba jace ozvucenje, secam se samo Metallice, kako je tu gruvalo, ocekivao sam tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

главна замерка је што је било превише људи.

треба ограничити број карата.или да се прошири фестивалски простор.кад сам излазио са продиџија из првих редова ми је требало 30 минута да изађем.смор.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ove godine je bilo najmanje ljudi... bio sam samo cetvrti dan, i bilo je vise mesta svuda nego prethodnih godina... a kada bi ogranicili broj karata na 30 hiljada, opet bi bila guzva na mainu... jer, gle cuda, svi hoce da gledaju prodigy

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je fest bio odlican!

osim trenutka kad su balvani stali u tunel izmedju exploziva i fjuzhna da se zastite od kise, pa sam u naletu guranja morao da se zakacim sa nekim importovanim ljudima u narodu poznatih kao "nosioci" xD

 

vrhunci festa:

korn! - ono apsolutno nisam ocekivao od njih, odusevljen sam

madness - jedan od omiljenih bendova kad sam bio klinac, odrali su xD

my dying bride - neverovatno

stone - odlicno, samo prekratko

kraftwerk - fantasticno

kataklysm - jos jednom su dokazali da su uzivo masina za mlevenje vratova :D

hladno pivo - blago prenatrpano za moj ukus, al bend je bio odlican, kao i uvek

may result - hvala kasnjenju na explozivu, zahvaljujuci kom sam uspeo da vidim i hp i mr iako su po rasporedu bili u isto vreme xD

prvi dan elektrane

atheist rap - n-ti put, i svaki put su odlicni i zanimljivi

prodigy - samo me je ubijala koncentracija ljudi i malo unistene pesme >.>

lily allen je bila skroz kul xD

i recimo ringishpil za kraj - odlicna atmosfera

 

razocarali su: (mene)

arctic monkeys - bas pocetnicki, bez elana, lose

death angel - ok svirka, losi ljudi

moby - veoma dosadno.. moram da primetim da je za vreme mobija bila guzva kao na prodigiju samo bez sutki :)

deathstars - profi su bend, to stoji, al previse homo

 

sve u svemu odlican fest, i danas da mogu ja opet bih isto :)

vidimo se dogodine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Било ми је cјајно cва четири дана, Крафтверк и Меднеc cу били врх, нагутао cам cе прашине к'о никад у животу, а вероватно cам и грипчину зарадио. :) Видећу да л' ћу ићи и догодине, тј. ако буде ишта интереcантно што ме занима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i mojih utisaka:

 

najbolji aktovi:

KORN (velika doza profesionalizma i posvecenosti detaljima)

KRAFTWERK (multimedijalna atrakcija)

SIXTH JUNE (odlican synth pop)

SURREAL ETERNITY (sjajan i energican nastup)

MADNESS (iako ne slusam, veoma simpaticni, znao sam cak 6-7 pesama)

FUCKED UP (lik je fenomenalan, stvarno pozitivno bez premca)

LOLLOBRIGIDA (sjajna atmosfera cak u 5h izjutra)

AMON TOBIN (covek je rastavio semplovanje i loopove, svaka mu cast kakav mozak ima)

INJE (sjajan nastup i veoma lepa boja vokala)

 

osrednji:

THE PRODIGY (zbog "All my people" kenjanja i prevelikih pauza izmedju pesama)

MY DYING BRIDE (skidam kapu bubnjaru sto je sa polomljenom nogom odsvirao koncert)

VRISAK GENERACIJE (iako ne slusam ovo, posteno su svirali ljudi)

ORMUS (pevacica ubija kako se dere, svaka joj cast)

 

losi:

DEATHSTARS (curice za curice)

PATTI SMITH (katastofalno njanjavo i osrednji kantri, muzika za liftove i neudate tetke)

OVERDRIVE (katastrofalan zvuk, sve pesme im zvuce kao jedna pesma sa prvog albuma KoRna)

BLAME (izasli na binu dignutih noseva, nekreativna muzika ali zato odlican sound)

FADERHEAD (katastrofalno isfolirani sa tekstovima za decu od 12 godina, ravno da ravnije ne moze)

COLONY 5 (No comment)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOLLOBRIGIDA (sjajna atmosfera cak u 5h izjutra)

E, super su bile! :da: One redovno imaju nastup u 4.15am. Bila sam previše mrtva da bih đuskala čitavo vrijeme + mi je bilo hladno. Drug mi dao majicu i duks XXXL, izgledala sam kao klošar sa tonom robe na sebi :) I da sam htjela da skačem, bilo bi previše teško :)

 

INJE (sjajan nastup i veoma lepa boja vokala)

Žao mi je što ih nisam čula. Slušala sam ih jednom u Pančevu, u Elektrici, kako već, ali em je prostor odvratan em je svirka trajala 15min (tamo svirke zaista počinju na vrijeme :))

PATTI SMITH (katastofalno njanjavo i osrednji kantri, muzika za liftove i neudate tetke)

I nju sam preskočila :( Ali vidim da su generalno loši utisci. Bez obzira, trebalo je i to vidjeti.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta komentara o muzici, znamo da je na ovogodišnjem EXIT-u bila uglavnom očaj. Dajte neke druge komentare, da čujemo "propratne" doživljaje - koja se riba pojebala sa najviše frajera (i obrnuto), ko se drogirao i čime, ko je koliko para pukao, i tako...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel neko ovde retardiran?? j aprvi nevolim EXIT al ne mogu da se pohvalim da sam ikada(osim 2005) bio n atako profi , sveobuhvatnom, i masovnom festivalu.

 

Sta ni to vam ne valja sad? Mislim jos jednom cu ponoviti NE VOLIM EXIT iz ideoloskih razloga, ali, ne razumem ove sto kupe kartu odo i posle seru,

 

ja sam kad sam cuo da ce biti slejer na exitu odma bio rezervisao karte za sve dane jer je u tih 4 dana morao da se vidi napalm det, slejer i agnostik front, i bilo je mucno prasnjavo i jebeno kisovito (na slejeru sam cekao 7 sati u prvom redu) al mi nije tesko palo jer sam zbog toga dosao. Cetvrti dan nisam ni otisao jer nisam imao sta jos da vidim.

 

ni tad ni sad mi nije nesto smetala guzva i sl sranja, to je sastavni deo velikih koncerata, bre kakvi ste to ljudi..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...