Jump to content

2009.07.09-12. *Novi Sad* Exit Festival


crusader84

Recommended Posts

Cekaj, ti mislis da je sam izvrsni vrh festivala najaktivnije ukljucen u sve detalje kreiranja programa na svih tih 20 koliko bina od samog starta i svakog sekunda tog procesa? Kapiras li koliko tu ima posla oko sponzora, finansija, zastitari, mediji, agencije, kamp, ludilo. A i ovi koji rade program na sitno, koliko menadzera i datuma moraju da ukrste sa budzetom i sve to dovedu u neki red. Shvati da Cripple Bastards nije kamen oko kojeg se festival okrece, pa da svi u organizaciji od nekoliko stotina imena koja su u prici bas na njih misle u sitna crevca dva meseca unapred. Pa i Explosive stage je neprimetan mnogima, kako u publici, tako i u organizaciji. Varijanta od gore je aj vi tamo Explozivni, evo vam budzet, vi nesto smislite, pa nam recite kad spakujete.

Ne garantujem, ali mi je potpuno logicno da na ovaj slucaj niko nije ni posvecivao posebnu paznju u svom tom moru poslova, sem mozda onog cija je to ideja i bila. I onda je jednog dana i to doslo na red, selo se, razmislilo i ispalo je to sto je ispalo.

 

 

 

 

Edited by House of Voivod

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o meni se cini koliko toliko logicno , ali politicka i ekonomska logika ne deluju na isti nacin kao i svakodnevna...

 

Sta znam , da nesirimo raspravu bezveze, neka bude da imau prava da otkazu bend , to nesporim ali razlog je jos uvek

problem, cini mi se da je veci problem sto su oni Srpski nacionalisti nego sto nose majce i to ne majcE nego majcu..pevac nosi.... ne znam zasto je to toliki trn u oku , i na mauntins of death djulio je imao obezbedjenje jer je imao Mladic i Karadzic majcu al im ipak niko nije zabranio da sviraju, na obscene takodje.

 

Razumem da je exit drugaciji festival .. bar sto se dela muzike broja publike tice, al mi jos cela prica ne pije vodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa nemoj i ti biti naivan. Svi znamo koja ideja je stvorila Exit i da je njima bilo kakvo koketiranje sa takvim simbolima odbojno i nepozeljno. Kao sto Guča ne bi pozvala trubacki orkestar "Limeni flamingosi" iz Kopenhagena koji je poznat po nastupima u majicama Gay is OK.

Neke stvari su jednostavno takve kakve jesu, dijametralno suprotne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog brojnih report-ova morao sam procitstim temu.

Ok da raspravljate o bendovima/desavanjima na Exit-u,ali nije Ok da raspravljate o politici :)

Iako je to (otkazivanje Cripple Bastards-a) povezano sa politikom...

 

 

Uglavnom,ako opet krene rasprava o politici zatvaram temu dok se ucesnici ne smire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ostro Lazo...

Anywhoo, nasao sam ovu listu na drugom forumu kontam da fali The Stone prvog dana, jel neko zna dal je to konacna?

Explosive Stage:

 

9. jul

 

* Death Angel

* Kataklysm

* Keep of Kalessyn

* Annathema

* Ormus

* Infest

* Casket Garden

 

10. jul

 

* My Dying Bride

* May Result

* Hetera

* Sangre Eterna

* Never Lost

* Obsured

* Hobsons Choice

* The Revenge Project

* Dweal

* Dickless Tracy

 

11. jul

 

* Deathstars

* Sabaton

* Amon Din

* Nadimac

* Dredd Up

* Rain Delay

* Oblomov

* Scaffold

 

12. jul

 

* Walls of Jericho

* Comeback Kid

* Vrisak Generacije

* Defeater

* The Red Chord

* Blank File

* Lock Down

* Dead Rise

* Voldera Cult

* Descending

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno bude po 4 benda po danu + oni posle 2. To znaci da fale jos mozda 3 benda i to oni sto sviraju prvi i uglavnom su nepoznati strani ili domaci. Bilo bi dobro da ubace jos nekog headlinera ali ja ne verujem da ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.efestivals.co.uk/festivals/hartera/2009/

 

pazi sta kaze: "The 'little sister' of Serbia's Exit Festival, Hartera takes place on Friday 12th and Saturday 13th June at a disused paper factory on Croatia's coastline at Rijeka the largest port in Croatia..."

 

ako je ta hartera ustvari exitov fest, a dovode royksopp, klaxons i simian mobile disco, mozda stvarno vidimo nesto od toga u novom sadu.

iskreno sam od pocetka mislio da ce royksopp biti na exitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...