Jump to content

Ekonomija


Alexandra_

Recommended Posts

smanjishe carinu na utomobile i josh neke proizvode koji se ne proizvode u srbiji ali tu gubimo dosta u budzti pa to nadoknadjuujemo na pivu i cigarama !

 

koji je to rezon , da chovek koje duvani i pije pivo , treba da placa vishe od onoga shto npr sedi u kaficu, bleji i pozerishe .

 

zar te mase poshtenih i iskrenih ljudi , druzeljubivih i muzici sklonih treba da iznesu sav teret smanjenja budzta dok likovi koji se pozerishu kolima i kurche stopirajuci po stanicama i gledajuci ima li kurvi treba da imaju voshe novca i da ushtede .

 

jbm ti drzavu . pa ko je video nekog geja , kriminalca , seljaka , naradonjaka da sedi u parku ili negde i da cirka pivo i pije dok je sa prijateljima .

 

 

nisu ni svesni shta rade , uvek ce biti pushacha i onih koji hoce dapiju pivo a upravo idemo ka tome da mladi pochnu da pushe krdze i neki duvan na rolanje jer nece imati para da kupe cigaretu .

tako je svugde po evropi teraju nas da se vracamo sushenim listovima duvana ,seckanju i mrshljenju istog da bi mogli to nespretno da zavijemo u neki papiric ili kupuimo lule .

 

al zato ako hocu da obogatim svoju kolekciju alutomobila ispred kuce ili kupim neshto u chemu cu moci da jebem zene sa stanica i klubova onda drzava onda mi drzava daje i dzeparac .

lukcuzna roba jesu kola iznad 20 000 e u srbiji i na to treba carina da ostane a ne ljude koji imaju minimalac i rade za leba da popunjavaju budzet dinkicu .

 

stvarno je kreten ali ovoliki nisam znao da ce biti .

 

 

za svako kupljeno p[ivo u budzet vec ide 12 dinara !

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pivo se slažem, nije trebalo povećavati akcize!!! Ali za cigare/duvan treba povećati, i to mnooogo!!! Dva dinara je ništa, trebalo je bar deset!!!

Što se automobila tiče, carine se primenjuju kada branimo tržište domaćeg proizvođača, a pošto domaćeg proizvođača nemamo (zastavu ne računam, voziti njihov auto je kazna) logično je da ne postoje carine! Ono što je trebalo uraditi je progresivno oporezivanje i registracija, a jedan sličan model je upravo taj čovek koga pljuješ i predložio, ali ostatak Vlade nije prihvatio taj predlog. Ne branim ga, samo kažem da i on ima poneku dobru ideju! ;)

 

Btw, šta mislite o privatizaciji NIS-a? Pljačka ili posao veka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pivo se slažem, nije trebalo povećavati akcize!!! Ali za cigare/duvan treba povećati, i to mnooogo!!! Dva dinara je ništa, trebalo je bar deset!!!

Što se automobila tiče, carine se primenjuju kada branimo tržište domaćeg proizvođača, a pošto domaćeg proizvođača nemamo (zastavu ne računam, voziti njihov auto je kazna) logično je da ne postoje carine! Ono što je trebalo uraditi je progresivno oporezivanje i registracija, a jedan sličan model je upravo taj čovek koga pljuješ i predložio, ali ostatak Vlade nije prihvatio taj predlog. Ne branim ga, samo kažem da i on ima poneku dobru ideju! ;)

 

Btw, šta mislite o privatizaciji NIS-a? Pljačka ili posao veka?

 

roker je on pa zna poneku ali je kreten , preganja se sa rusima sa penzionerima a smanjuje carine na kola.

 

po tome meni je bitnije da vozim lepa i nova kola od toga shto neki penzos nema da da unuku za pivdzu tj politikin zabavnik .

Share this post


Link to post
Share on other sites

privatizacija nis tj davanje rusima djabe nije pljachka a posao veka nije takodje .

 

posao veka znachi da smo nekog veoma prevarili shto bi bilo oke da su amerikanci u pitanju ali oni su mnogo vispeni u ekonomski potkovani tako da ne vidim nachin da ikoga prevarimo .

 

ovo je kvalitetan posao , dajemo nis za melo kesha uzimamo magistralni gasovod i rusi josh ce pokushati dok ne dobijemo isti da madjarsku sabiju da nam snize cenu gasa koju placamo najvishe u evropi zbog madjara i njihove teritorije .

 

jedini zal ostaje shto je moralo tako sve nevoljno i teshko da se uradi , kostunica je predlagao da se odmah sve prihvati i time uchvestimo i na primeru pokazemo nashe prijeteljstvo sa bratskom rusiju . umesto toga pocheli smo da se cimamo za koji milion vishe da se pishu tomovi po shtampi kako je to unkul posao , da se stvara slika da mi to necemo i da smo prevareni . da se kurchimo .

 

na kraju prihvaticemo sve jer to jeste odlichan posao za nas a vrlo dobar za njih jer oni i nemaju neku korist od toka da kroz srbiju prolazi cevchuga od 20 miliona kubika gasa ka bosni i hrvatskoj vec imaju poslao za razvijenim svetom u tom obimu a mi bi samo da gas teche da imamo velike takse a rusi na gubitku .

 

tako se posao sa bracom ne radi . to sitnicharenje i uslovljavanje da odlichna ponuda bude josh bolja samo pokauzje koliko smo ochajni i bedni . da bi za pare prodali prijatelje .

 

koliko smo uchinili filajtu samo da dodje i da nam ga metne a gaspromu josh trazimo vishe .

na konferenciji za shtapmu na otvaranju fijatove fabrike italijani pishali po nama , kao ovo je nastavak nashe istorisko dobre medjudrzavne saradnje saradnje a uvek samo bili na razlichitim stranama a sad im se shlihtali za zastavu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može privatizacija nIS-a ali samo nekome iz EU, nikako rusima.

 

Pa kome bi ti prodao???

Pa Rusija daje gas Evropi

Eto, zamisli mi ne prodamo Rusima, i posle kupe npr. englezi koji ce ga kupiti za manje pare i necemo nista videti od gasovoda

Jer Rusi su jasno rekli, gasovod moze da prolazi i kroz Rumuniju

A cena NISa je realna. Jer onaj ko kupuje naftu industriju. Njega ne zanimaju poslovne zgrade, odmaralista itd.

A i mi Broz je kupio polovnu rafineriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ви који браните динкића очигледно нисте били на предавањима код Живковића :mrgreen:

 

Нис се продаје за највеће паре које смо досад добили за наку фирму и неко се опет буни, могло је више, али могло је и мање. Пара никад доста.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kome bi ti prodao???

Pa Rusija daje gas Evropi

Eto, zamisli mi ne prodamo Rusima, i posle kupe npr. englezi koji ce ga kupiti za manje pare i necemo nista videti od gasovoda

Jer Rusi su jasno rekli, gasovod moze da prolazi i kroz Rumuniju

A cena NISa je realna. Jer onaj ko kupuje naftu industriju. Njega ne zanimaju poslovne zgrade, odmaralista itd.

A i mi Broz je kupio polovnu rafineriju

To sve stoji,potpuno si u pravu, ja sam čuo da je i OMV bio zainteresovan za NIS.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rle

 

akcize na cigare? ODMAH. srbija ima daleko najjevtiniju paklu možda je u evropi vodeća po jevtinoći cigara. kako se drugačije boriti protiv pušenja nego skupoćom?!? samo napred. podržavam

 

 

a za pivo, e puno znam ljudi koji cevče po 2l dnevno samo zato jer je jevtino. ako nećemo da imamo zemlju alkoholičara ovo je plašim se jedini način. pa samo u srbiji je pivo prema klasifikaciji hrane & pića svrstano u hranu. kakva je to izvorno srpska budalaština...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre se i na brashno placala ili na shecer :S to su isto proizvodi sa niskom elastichnoshcu traznje...

secam se markice na jednom od ta dva :bigblue: ...sad sam gledao zakon i skontao da nisam up to date... :mrgreen:

da preformulishem pitanje...

da li su je povecali iz a etil alkohol...sokove, ulja, derivate nafte, ili samo na pivo i duvan?

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

akcize na cigare? ODMAH. srbija ima daleko najjevtiniju paklu možda je u evropi vodeća po jevtinoći cigara. kako se drugačije boriti protiv pušenja nego skupoćom?!? samo napred. podržavam

 

О чему се овде ради, због чега су цигаре јефтиније? Просто филип морис или како се већ зову је рекао ''повећајте акцизе и ми одлазимо''

 

А према оној цефти, коју смо чини ми се потписали, морамо да дигнемо акцизе

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da recimo da je jedan od dilova bio: mi vama povoljno fabrike, vi ostanete ovde as long as you can i ne dirate broj zaposlenih drastično...

 

 

posle bugara, u evropi najviše 'leba jedemo, a posle turaka najviše pušimo. računica je prosta.

 

 

 

 

gospodin filip moris će most likely umreti od kancera pluća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rle

 

akcize na cigare? ODMAH. srbija ima daleko najjevtiniju paklu možda je u evropi vodeća po jevtinoći cigara. kako se drugačije boriti protiv pušenja nego skupoćom?!? samo napred. podržavam

 

 

a za pivo, e puno znam ljudi koji cevče po 2l dnevno samo zato jer je jevtino. ako nećemo da imamo zemlju alkoholičara ovo je plašim se jedini način. pa samo u srbiji je pivo prema klasifikaciji hrane & pića svrstano u hranu. kakva je to izvorno srpska budalaština...

 

ely ko se bori ?! oni se bore da nam uskrate svaki odushak i lek, mushkost srozaju , bradu obriju a mojim parama se kurche po evropi kako mi napredujemo i ispunjavamo uslove !

licemerna djubrad , ko im daje za pravo da poskupljuju i da mi remete svakodnevnicu .

ljudi treba krdze da duvane ili da uopshte namaju za cigarete .

 

neplacam ja nekom penzosu niti za zdravstvo i prosvetu da bi oni mogli da mi vade cigaru iz usta i da mi pivo prosipaju .

 

 

 

shto se tiche duvanske industrije oni bi davno povecali cene ali to je jedna od stavki u ugovoru da na odredjeni period cigarete budu pristupachne obichnom choveku .

Share this post


Link to post
Share on other sites

svejedno. ja podržavam namet na cigaret :D

 

 

imala sam prilike da vidim listu sastojaka za tretiranje duvana u duvanskoj industriji.

bre, ko da gledam lager listu neke teške hemijske industrije! ne želite da znate čime sve tretiraju to što vi konzumirate. nije ni čudo bre što dobijaju ljudi rak. fuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...