Jump to content

Ekonomija


Alexandra_

Recommended Posts

  • 1 month later...

A...ne znadem,

 

 

ono sto znam da u potpunosti zavise od Uprave u Zrenjanin-u, spikala sam pre neki dan sa Zitistem (i to je tu blizu), treba im Abwaserclarange/precistac otpadnih voda, a ove naravno u gradu boli..k nemaju $ ni za sebe, a i bio je taj kurslus sa utajama/ex burgermaister...blagi haos...

 

i znam da sada Jasa T. moze da pise taj proposal, za pomoc u kesu od EU..uslov je da u pogranicnoj zoni, s rumunske strane imaju partnera i svojih 15 % od trazenih sredstava za granicni prelaz ili vec kako....

 

i da, jednog project manager-a da im pise proposal ;)

 

 

A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
A...ne znadem,

 

 

ono sto znam da u potpunosti zavise od Uprave u Zrenjanin-u, spikala sam pre neki dan sa Zitistem (i to je tu blizu), treba im Abwaserclarange/precistac otpadnih voda, a ove naravno u gradu boli..k nemaju $ ni za sebe, a i bio je taj kurslus sa utajama/ex burgermaister...blagi haos...

 

i znam da sada Jasa T. moze da pise taj proposal, za pomoc u kesu od EU..uslov je da u pogranicnoj zoni, s rumunske strane imaju partnera i svojih 15 % od trazenih sredstava za granicni prelaz ili vec kako....

 

i da, jednog project manager-a da im pise proposal ;)

 

 

A.

 

Hmmm interesantno.

Ajd mi pošalji neki svoj mail čisto da te priupitam par stvari ako bude trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Koji izgovor...pa ovo je smešno.... samo da napomenem, Telenor je norveška državna firma i mislim da je 6. mobilni operater u svetu...

 

Kada država ne bi prodavala svoja preduzeća, bila bi komunistička

 

 

 

"Ekonomska nauka je kao aksiom (da...bash se potresao zbog zbog aktuelne ekonomske teorije...) stavila da je privatna svojina efikasnija od državne. Prodaja Telekoma 'Srbija' u suštini znači da jedno preduzeće iz manje efikasnijeg oblika svojine prebacujemo u efikasniji svojinski oblik. To je i razlog zašto Srbija uopšte prodaje akcije", objasnio je premijer.

 

Ovo je uvreda inteligencije... Telekom je najveći srpski dobitash u nekoliko zadnjih godina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni su tu najzanimljiviji Rotsildi i kako je matori poslao svoje sinove na 4 strane sveta, ovi osnivali banke gde su stigli (lukavo su bankama davali imena kao nacionalna banka engleske i sl.), i na kraju postali najbogatija porodica ikad. Finansiraju citave vlade po svetu, ni manje ni vise. Vladaju iz senke, sto se kaze.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

 

Konačno konkretna akcija:

 

 

 

 

NBS pooštrava kreditne uslove

Izvor: Politika

 

 

Narodna banka Srbije, čini se, po svaku cenu želi da oteža zaduživanje građana u evrima i da ih natera da se zajme u domaćoj valuti. Kako drugačije protumačiti njihovu najnoviju odluku kojom traže da klijenti banaka za kredit indeksiran u evrima moraju da polože učešće ili depozit od čak 30 odsto od iznosa zajma. Ova odluka naslovljena, kao mera za očuvanje i jačanje stabilnosti finansijskog sistema, stupa na snagu 30. juna ove godine, pa oni kojima treba zajam i koji vagajukoji im je povoljniji – dinarski ili onaj u evrima, ukoliko se odluče za ovaj drugi, imaju još manje od mesec dana da ga uzmu bez pomenutog „tereta” od čak trećine vrednosti zajma.

 

Centralna banka je navela da je cilj ovakve odluke smanjenje rizika u bankarskom sistemu koji proizlazi iz visokog učešća kredita odobrenih u stranoj valuti ili u dinarima s deviznom klauzulom. Prema trenutnoj ceni novca na bankarskom tržištu nema sumnje da su kamate na dinarske pozajmice još znatno više nego na one u evrima, ali će se sada, zbog depozita, ta atraktivnost izgubiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...