Jump to content

Ekologija


Теша Тешановић

Recommended Posts

eno na topicu ekonomija, svi nešto kenjaju bune se protiv akciza na pivo, a niko ne razmišlja o gadnim pet flajkama kojima proizvođači piva žestoko zagađuju srbiju.

 

misli li iko o tome ili samo razmišljate o sopstvenim guzicama i kako ćete da se uroljate od piva?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vala baš pravi izraz. čemerno.

 

ja uzimam limenke mada i te kako osećam razliku, a jedini razlog što ne uzimam staklo je jer sam potpuno nerevnosna domaćica tj ne planiram baš odlaske u nabavku nego "strčim" ili "proletim" i kupim šta mi treba pa usput i par piva u limenkama :D i tako nikad nemam naviku da mislim o kauciji. a imam sve moguće flaše tamo u korpi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusah pre neki dan Slovence bas je bila prica a propo ekologije.

Oni svoju decu u skoli uce sta je ekologije, zatim kako treba da se ponasaju bacanje djubreta i razvrstavanje istog, sta je reciklaza, koja je korist itd.

 

Poenta je uticati na decu sto ranije to bolje. Starije ljude tesko mozes izmeniti osim ako ih ne udaris po dzepu i nadam se da ce vec jednom krenuti da se naplacuju kazne za pikavce i ostalo djubre van kante.

 

Takodje treba uvesti i reciklazne kontejnere, koje sam ja videla za sada samo u Zemunu i na mom faxu u mom kraju nijedan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusah pre neki dan Slovence bas je bila prica a propo ekologije.

Oni svoju decu u skoli uce sta je ekologije, zatim kako treba da se ponasaju bacanje djubreta i razvrstavanje istog, sta je reciklaza, koja je korist itd.

 

Poenta je uticati na decu sto ranije to bolje. Starije ljude tesko mozes izmeniti osim ako ih ne udaris po dzepu i nadam se da ce vec jednom krenuti da se naplacuju kazne za pikavce i ostalo djubre van kante.

 

Takodje treba uvesti i reciklazne kontejnere, koje sam ja videla za sada samo u Zemunu i na mom faxu u mom kraju nijedan...

tako je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje treba uvesti i reciklazne kontejnere, koje sam ja videla za sada samo u Zemunu i na mom faxu u mom kraju nijedan...

 

u narhuvoj na novom beogradu i gandijevoj je to pokushavano krajem osamdesetih godia , pamtim da su postojali veliki zeleni i plavi kontejner u oblikuu zvona za staklene flashe a za drugi kontejner ne znam i to je propalo svashta je bilo ubacheno i sklonilisu ih tako da shvatam shta je po sredi i potpuno si upravu shto se tiche ekologije kao predmeta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusah pre neki dan Slovence bas je bila prica a propo ekologije.

Oni svoju decu u skoli uce sta je ekologije, zatim kako treba da se ponasaju bacanje djubreta i razvrstavanje istog, sta je reciklaza, koja je korist itd.

 

Poenta je uticati na decu sto ranije to bolje. Starije ljude tesko mozes izmeniti osim ako ih ne udaris po dzepu i nadam se da ce vec jednom krenuti da se naplacuju kazne za pikavce i ostalo djubre van kante.

 

Takodje treba uvesti i reciklazne kontejnere, koje sam ja videla za sada samo u Zemunu i na mom faxu u mom kraju nijedan...

 

Mda, slazem se da treba podsticati decu, ali priroda se ne zagadjuje samo bacanjem otpadaka na ulicu.

Ne treba samo uticati na pojedince, vec i citave lance fabrika koje bez prestanka izbacuju kojekakve supstancije,..a opet smanjenjem njihovog rada(npr. smanjenje grejanja), opet je lose po nas...

Inace, sto se tice tih aparata za reciklazu, citala sam o njima u novinama, i ideja mi se svidza...Mislim da su postavljeni u Pionirskom parku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

prošle godine kod prijatelja u bernu.

 

stoji iza kuhinjskih vrata ceger sa praznim flašama. pitam, šta će s tim. krenusmo da bacimo smeće. uzeo je i razvrstao: providne flaše ubacuje u jedan otvor specijalnog kontejnera za staklo, tamne u drugi a zelene u treći.

 

e to je sofisticiranost.

 

 

inače problematika sa domaćim smećem je što ga ima mnogo i što je zbudženo zajedno pa mu ne možeš ništa. fabrike klepiš po džepu, pa da vidiš kako radi. a gradsko smeće iz domaćinstava, pošto ga produkuje mnogo malih potrošača, je problematika za razvrstavanje...

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teodora: mora se poceti od sitnih stvari pa na krupne, a sitne stvari uvek pocinju od nas sitnih riba, a ne velikih.

 

Pogledaj sledece Amerika nije htela da potpise veliki ekoloski sporazum koje su potpisale sve zemlje sveta (ili one koje su industrijski najrazvijenije) da ce smanjiti emisiju stetnih gasova tako sto ce vise uloziti u prevenciju i razlicite filtere. Cist primer da najveci zagadjivac ima debela ledja i da niko mu ne moze nista. Jadna Srbija nit nesto proizvodi tako da ne moramo da se ni pazimo mnogo... za pocetak kontejneri bi bili vr' brate!

 

Ja sam bila sokirana kada sam ovog leta otisla na ulcinjsku plazu (da se manemo predrasuda o ljudima koji tamo vecinski letuju i kupaju se u haljinama i njihovim navikama) oni jbte imaju na svaki 50m kantu za papir, staklo, limenke. Helou.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bila sokirana kada sam ovog leta otisla na ulcinjsku plazu (da se manemo predrasuda o ljudima koji tamo vecinski letuju i kupaju se u haljinama i njihovim navikama) oni jbte imaju na svaki 50m kantu za papir, staklo, limenke. Helou.

 

Ulcinj je civilizacija u odnosu na ostatak CG. To je zato što su Šiptari ljubazni čisti i odlični trgovci. Da vidiš tek pekaru, šiptarsku u odnosu na beogradsku?!? Oko i dupe. A burek, nikad bolji :da:

Bila sam letos u Ulcinju poslom, ma nema nigde ni papirića na ulici. Kao i mađarska sela po Vojvodini. Odeš u Prigrevicu, haos i ludilo. Skokneš do Kupusine, svaka travka na mestu.

 

Mentalitet, bato.

 

 

 

Ja mislim da je za ekologiju dobro da se kondomi bacaju u kantu za đubre, umesto u WC šolju, kao što mnogi rade.

 

Kakav primitivizam. Šta kao, neće niko da sazna šta su radili ako ga roknu u šolju. Takve bih naterala da ga pojedu. Kao i žene koje bacaju tampone u šolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teodora: mora se poceti od sitnih stvari pa na krupne, a sitne stvari uvek pocinju od nas sitnih riba, a ne velikih.

 

Pogledaj sledece Amerika nije htela da potpise veliki ekoloski sporazum koje su potpisale sve zemlje sveta (ili one koje su industrijski najrazvijenije) da ce smanjiti emisiju stetnih gasova tako sto ce vise uloziti u prevenciju i razlicite filtere. Cist primer da najveci zagadjivac ima debela ledja i da niko mu ne moze nista. Jadna Srbija nit nesto proizvodi tako da ne moramo da se ni pazimo mnogo... za pocetak kontejneri bi bili vr' brate!

 

Imas pravo, imas pravo... :mhihi: Agree!

 

Ja mislim da je za ekologiju dobro da se kondomi bacaju u kantu za đubre, umesto u WC šolju, kao što mnogi rade.

 

Bacaju i kroz prozor, na trotoar...sto mi je uzasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ulcinj je civilizacija u odnosu na ostatak CG. To je zato što su Šiptari ljubazni čisti i odlični trgovci. Da vidiš tek pekaru, šiptarsku u odnosu na beogradsku?!? Oko i dupe. A burek, nikad bolji :da:

Bila sam letos u Ulcinju poslom, ma nema nigde ni papirića na ulici. Kao i mađarska sela po Vojvodini. Odeš u Prigrevicu, haos i ludilo. Skokneš do Kupusine, svaka travka na mestu.

 

Mentalitet, bato.

 

 

i ja sam bio u Ulcinju, a tijesto mijese u kadi, i to nogama, da se bolje razvuče. Ali ne brini, muslimani svaki dan peru noge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tumarajuci Fruskom gorom prosle godine, video sam da je puna svega i svacega- potok u blizini jezera je pun praznih flasa i tetrapaka, npr. Ima bacene odece, sampona (neko se pere u sred fruske gore??)), a o limenkama piva da ne pricam. Najvise me iznervira kada ''sakriju'' limenku u neko drvo. Blasfemija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ima jedan divlji predio kojim sam često ranije šetao, put je običan starinski, kamenje najobičnije, i pored njega je postojala jedna bara, čuješ bara, pojma nemam kako to da nazovem, 2m prečnik, ali voda čista ne može biti čistija. U samoj bari živio je triton, vrsta daždevnjaka koji pročišćava vodu, u odnosu na divljinu okolo, sama bara izlazi iz stijene, stvarno je predivno.

 

Prije nekoliko godina su asfaltirali put, počeli da grade pičke materine na tom prostoru, svaki dan prolaze šleperi i slična sranja, a bara je sad stvarno - bara. Mulj, ne vidi se ništa, ako slučajno nešto i vidiš, to je žaba od 20 centimetara, a jednom vidjeh i poveću krabu. Daždevnjaka nigdje naravno, samo neka travuljina.

 

To vam je otprilike simbolički put progresivne tehnologije. Na nesreću, nikad nisam slikao pređašnje stanje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam bio u Ulcinju, a tijesto mijese u kadi, i to nogama, da se bolje razvuče. Ali ne brini, muslimani svaki dan peru noge.

 

jeste i zaboravio si da kažeš da ako im se pripiški tu malo začine

da bude bolja fermentacija

 

 

idi begaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod Ulcinja...

 

...sa proslogodisnjeg ...Ada Bojana, putesestvovanja...polazna tacka: Stari grad, pravoslavno utociste, bice pre Ruska varosica, posle gradske plaze, pocinje deo sa privatnim plazama, bila sam na jednoj Zenska ili ti Harem plaza, potpuno je ogradjena, sa otvorenim prilazom s mora i lekovitim slatko-slanim vodama, samo za zene...nudisticka opcija malte ne u samom centru...potpuna diskrecija ...usluge masaza, lekovitih kupki i esencijalnih tretmana... ...preterancija...

 

:opusteno:

 

A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Princu Tame barem je lokalizacija kondoma wc, ja ih vidim i kod mene na faxu, a danas videh i jedan Romed-ov, pred drveta u 27-og marta... Jbte ko se jos je*e na ovu hladnocu u centru grada kod pesackog prelaza tako prometne ulice. A komunalne nigde... :)

 

Gde bre na faksu? Opste je poznatno da su studenti medicine seksualno najmanje obrazovani :)

Si gledala one YuMSICove ankete o upotrebi kontracepcije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...