Jump to content

Ekologija


Теша Тешановић

Recommended Posts

Džek Šumosek: Beogradski urbanisti su moji odani sledbenici

Kao što samo već najavili, Džek Šumosek, planetarna šumocidna zvezda, predsedavaće javnom sednicom Komisije za rašumljavanje grada Beograda. Tim povodom smo uspeli da od gospodina Šumoseka dobijemo ekskluzivnu izjavu.

Gospodine Šumosek, kako se osećate u Beogradu?

Fenomenalno. Kao kod kuće. Ovaj grad je raj za mene i moje prijatelje Secka i Šumoždera. Beogradski urbanisti su moji odani sledbenici.

Možete li nešto da obećate?

Iza mene, mojih prijatelja i mojih urbanističkih sledbenika u Beogradu neće ostati ni drvce, ni travka. Iskorenićemo jednom zauvek to odvratno zelenilo.

Neki građani se tome protive.

Gadim se građana. Uostalom, ko njih šta pita. Građani su ništa, urbanisti sve. Dole drveće, dole travnjaci, dole građani!

Šta o dolasku Džeka Šumoseka kažu njegovi privrženici?

Sekretarijat za urbanizam

Zadatak će biti obavljen. Zvezdarska šuma mora pasti. Kao i ostale šume, parkovi, travnjaci i ostale bezvezarije koje ne donose nikakvu proviziju.

Urbanistički zavod (u kolektivnom zanosu)

Ništa bez Džeka Šumoseka.

Komisija za planove

Bravo, majstore!

Podsećamo, javna sednica Komisije za rašumljavanje će se održati u utorak, 26. januara, od 13:30 do 15:30 časova, na platou ispred Sekretarijata za urbanizam, 27. marta 43-45. Tom prilikom će Džek Šumosek davati autograme i intervuje.

Dođite, ovo je jedinstvena prilika da iskažete svoja osećanja prema Komisiji za rašumljavanje.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Seca platana u bulevaru

 

http://www.youtube.com/watch?v=fOg2o2GX-Dk

 

Uz podrsku jakih policijskih snaga, maltretiranje i legitimisanje prolaznika, a po nalogu najgoreg gradonacelnika u istoriji Beograda, Dragana Djilasa, juce je otpocela seca 400 potpuno zdravih platana u Bulevaru Kralja Aleksandra. Pogledajte ove fotografije jer su informacije koje cete procitati u novinama i videti na televiziji ciste lazi i plod manipulacije medijima. Pomozite da se vidi istina o tome sta se trenutno desava u Beogradu. Laz i korupcija ne smeju da pobede.

 

http://www.youtube.com/watch?v=swXqbhqeWA4

 

Rambo Amadeus zaustavlja saobraćaj na Bulevaru

 

http://www.youtube.com/watch?v=GIZ-24uY9no&feature=player_embedded

 

Rambo Amadeus: "Gde ste bre Beograđani, gde ste Bulevarci?!?"

http://www.youtube.com/watch?v=uid2wezk8OM&feature=related

 

Rambo Amadeus: "Ja to radim zbog mojih unuka!"

http://www.youtube.com/watch?v=vNzB2eSppn8&feature=related

 

Rambo Amadeus : "Želimo da nas vi uhapsite sad!"

http://www.youtube.com/watch?v=lszhp5c8fIk

 

Od Ulice Vatroslava Jagića, pa skoro do Ulice starca Vujadina, ekipe „Zelenila“ sekli su sve platane osim jednog. Vladimir Živanović, apsolvent kineskog jezika, još pre ekipa gradskih preduzeća, u cik zore, došao je i ogradio platan pod brojem 198, u želji da bar njega sačuva. Do 17 časova prikupio je 115 potpisa građana za zaštitu tog platana.

- Ovo je peticija za ovaj platan i moja lična, individualna akcija. Ovo je jedan od više od 80 odsto platana koji mogu da se saniraju. Da bi bio izlečen potrebna je obrada rana u pridanku i obrada trulih vrhova prevršenih grana u krošnji. Izabrao sam baš ovaj platan, između ostalog, zato što nema zgrada u blizini i nikome formalno ne smeta - kaže Živanović koji je nosio fluorescentni prsluk na kome je napisao „Drveni advokat“.

 

73ku2t.jpg

 

Vladi potpisuju peticiju ljudi iz Zelenila koji seku te platane.

4vmedc.jpg

Edited by Srbija Bugarima
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

napusi mi se kurcine govno jedno retardirano mudrosersko,picka ti materina idiotska dodji i vidi da li je drvece zdravo ili ne dok ih jos ima na bulevaru.Veruj svojim ocima a ne medijima i kupljenim govnarima na vlasti!

 

 

manje kafe. mnogo manje kafe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraću da se složim sa Princom, smoriše ljudi više oko tih platana. Mog'o bi tzv nevladin sektor i ostala ekipa željna medijske pažnje (ili samo dokona?) da se bavi bitnijim problemima.

Brate oni platani su raspad, nisam ih nikad ni video na TVu, nego uživo, ceo Bulevar od Vuka prema Ustaničkoj (i dalje) je ružan pa zakiva. Postavlja se samo pitanje da li će zaista posaditi nove i na šta će sve to da liči posle rekonstrukcije. Dakle ako bi neko nešto da utiče, neka utiče na to šta će raditi posle seče. A tek ideja selektivnog sečenja, pa jbt na šta bi to ličilo? Jendo drvo od pre Hrista visoko 10 metara a pored njega sadnica? :ph34r:

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

čini mi se da i u ovom slučaju jedino što može da napravi razliku jeste masovnost ili potezi kao onaj ludak što je protiv (ako se dobro sećam) privatizacije preduzeća ili slično protestovao odekavši sebi prst.

da me boli k00rac, kao što me ne boli, za platane, ja bih pribavila 2-3 sadnice (ne nužno platana) i posadil bih ih na travnjak ispred skupštine grada, sve ograđene bodljikavom žicom, i to u prisustvu medija.

Edited by feyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpisi za ovaj poslednji platan mi jedino i izgledaju razumno. bilo bi lepo da ostane, pa da se pricaju price buducim pokolenjima.

 

sad kad gledam bulevar, nadam se da nista vise nece ni saditi. ima mnogo vise prostora i lepo izgleda

 

 

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Реално, превише се тупи о екологији у земљи која има 25% незапослених, а и ови запослени примају цркавицу.

Zar i ti nadimnjace?Nemam reci koji ste robovi.Kada vas budu isterivali iz rodjene kuce jer je neko osacovao da tu pravi zgradu ili soping centar bice vam kasno.

 

kaqqs1.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Данас чух једног лика: "Болесни су платани због пара. Мора неко да завуче руку и овде", и потом пита оног јадног радника зашто сече здраво дрво. Као да се он нешто пита. Не знам како ће изгледати реконструисан булевар, ал' знам да ни овако није био лош, посебно лети. Е сад, могу да замислим цео булевар без трунке хлада на +40. Иначе, што се тиче простора, нису ту проблем платани, већ непрописно паркирани аутомобили и улични продавци. Када би се то регулисало не би било проблема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar i ti nadimnjace?Nemam reci koji ste robovi.Kada vas budu isterivali iz rodjene kuce jer je neko osacovao da tu pravi zgradu ili soping centar bice vam kasno.

 

Царе, најлепша је природа тамо где уопште нема људи. Тамо где живе људи биће и загађења. Малим и неразвијеним земљама је битна производња и стране инвестиције. Једини разлог што стране компаније долазе је што је овде јефтинија радна снага и мање строги закони о заштити животне средине. Не би ни измештали производњу из Немачке, Америке, да није тако. Они код њих све морају да рециклирају, да филтрирају итд, а то страховито подиже цену производње. Е, сад, ми можемо да донесемо најбоље законе о заштити животне средине, ал онда нико неће доћи. И џабе нам здрав живот, кад не можемо да га конзумирамо, јер нема ни хлеба. А хлеб и посао су далеко конкретнији појмови од приче о глобалном загревању.

 

Бављење екологијом је луксуз који себи могу да приуште најразвијенији. Највећи загађивачи уједно највише и издвајају на заштиту. То је ствар постмодерне. Ми на Балкану, мале земље, имамо тотално пропале економије, на страну то што се још кољемо око нерешених националних питања. Ми још ни у модерну нисмо загазили. Африку и делове Азије да и не помињем. Направи анкету било где у региону и питај људе шта им је најважније у животу. Чиста животна средина није сигурно ни у првих 15 питања.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Царе, најлепша је природа тамо где уопште нема људи. Тамо где живе људи биће и загађења. Малим и неразвијеним земљама је битна производња и стране инвестиције. Једини разлог што стране компаније долазе је што је овде јефтинија радна снага и мање строги закони о заштити животне средине. Не би ни измештали производњу из Немачке, Америке, да није тако. Они код њих све морају да рециклирају, да филтрирају итд, а то страховито подиже цену производње. Е, сад, ми можемо да донесемо најбоље законе о заштити животне средине, ал онда нико неће доћи. И џабе нам здрав живот, кад не можемо да га конзумирамо, јер нема ни хлеба. А хлеб и посао су далеко конкретнији појмови од приче о глобалном загревању.

 

Бављење екологијом је луксуз који себи могу да приуште најразвијенији. Највећи загађивачи уједно највише и издвајају на заштиту. То је ствар постмодерне. Ми на Балкану, мале земље, имамо тотално пропале економије, на страну то што се још кољемо око нерешених националних питања. Ми још ни у модерну нисмо загазили. Африку и делове Азије да и не помињем. Направи анкету било где у региону и питај људе шта им је најважније у животу. Чиста животна средина није сигурно ни у првих 15 питања.

 

.... ali kada cemo mi moci to da priustimo??!!

To treba da cekamo?  :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po slikama koje gledam na netu i na TV-u chini mis e da su sechom Platana napravili ruglo od Beograda. Ja ga pamtim od pre 6 godina i pamtim i platane i jako mi se dopada slika koju pamtim.

 

Pogledajte ovo- Zvonachka banja nekad i sad:

 

http://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=1098817633#!/group.php?gid=341128641354&ref=ts

 

Shta privatizacija uchini od onog shto je nekada bilo i lepo i korisno, ehhh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...