Jump to content

Utisci o proizvodima


MissionVao

Recommended Posts

Hvala, Milice, uze mi reč iz usta.

Dakle, reč je BLENDOVANJE.

 

Staviš unutra voće i povrće i malo vode ako nema narandzi i on to sve izmiksuje i napravi kašu.

 

Yum yum yum.

 

Inače, kad se sa zelenjaka ide u sremsku, čim se izbije sa onih stepenica preko puta je ... prodavnica sokova za poneti, da je tako nazovem. Sveže voće ti blendiraju i iz sokovnika pomešaju to sve i dobiješ u čašu na slamku. Ima dosta kombinacija. Zmaj dobra stvar, šteta što nema na novom beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

elfe da bi više konzumirao voće i povrće moraš najpre da odeš do pijace :D

 

hehe

 

e a sad na temu, samo za žene:

 

kad budete htele da menjate pudere, toplo preporučujem RVB toniranu kremu (ja: koja nikada nisam koristila tonirane kreme, odgovorno tvrdim, ovo se samo zove tako) iz kolekcije Jeunes. evo je:

rvb-jenues-dcg.jpg

 

ima samo jedna začkoljica, nema je u maloprodajama jer je profesionalna kozmetika, ali ako naletite kod svoje kozmetičarke, da znate da valja!

 

isto to mogu da kažem i za gel za čišćenje i kreme RVB. sve je fenomenalno. i provereno na kombinovanoj koži :D

 

 

dalje:

ako imate problem sa kožom zimi (kao ja) i ako vam se strašno strašno suši, od lepših stvari šta možete da častite sebe, to je naravno l'occitane ne znam da li je iko pisao o toj kozmetici, ja je već dugo koristim (8 godina otpr) tada nije bila jevtina a vidim nije ni sada, i ono što ih razlikuje od ostalih je zaista samo prirodni sastojci, bez parfema (speaking of which, nađoh neki freebee diorove kreme hydraction tražeći otvarač za tegle po kuhinjskim fiokama... namažem ruke .. ajao kao da sam pafrem po rukama prolila sunce ti).. .bez veštačkih stvari samo naturals.

dakle za suvu kožu, cela kolekcija na bazi maslinovog ulja ili karite butera (divlji kesten). veoma prijatna stvar za jako suvu kožu je ovo (sorry za reklamu al nisam mogla da kopam dalje):

 

1ea0_1.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo otkrili da je sir u kriskama Male mlekare iz Silbasa nesto neopisivo dobro. Mislim da cu ga naruciti i poneti kao poklon prijateljima u inostranstvu, jer takav delikates moraju da probaju. Dobih od muske polovine instrukciju da narucim jos sumskog meda od jednog proizvodjaca iz Kragujevca, jer je taj posle onog sa Tasosa najbolji med koji smo probali...Narode, tragajte sami za dobrim stvarima, izbegavajte ono sto se reklamira, jer da valja ne bi mu bila potrebna reklama.

 

O kozmetici neki drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Avene sam zgotivila kad sam videla da ga ima dosta i po Parizu :D sta cu kad imam ogroman respect prema tom gradu kad su kozmetika, moda i klopa u pitanju.

Ja preporucujem kozmetiku Murad. Jesu skupi ali su trenutno najbolji. Svakih par godina se inace menja ko je najbolji. Ne treba vam puno toga, ja recimo koristim gel za pranje lica koji redukuje crvenilo (nemam crvenilo al mi je cudna koza, kao da je osetljiva ali mestimicno), antirid jer postajem zena u godinama :) i hidrantnu kremu. Inace ne savetujem da se ISTA kupuje pre odlaska kod dobrog kozmeticara. Konacno sam nasla mesto u koje imam poverenja, zena se inace bavi dermatologijom na klinici a ostatak vremena vodi salon. Nema potparivanja za otvaranje pora, nema teskih maski koje drzis po pola h, bas su sjajni. Imaju puno musterija ali nikad ne prave guzvu tako da se bas osecas kao da su ti skroz posveceni. Nalaze se blizu ugla Krunske i Svetozara Markovica, salon Borozan. Pregled je besplatan, tretman sa sve ciscenjem je oko 4k. Nece cistiti ako nema potrebe. Muradovi preparati idu od 2k pa na vise ali se uzasno sporo trose. Kreme i sapun se koriste kao zrno pasulja, 2x dnevno a antirid kao zrno pirinca.

 

 

 

murad nije los. ali kad pogledas cijenu - otprilike mi dodje muka.

na kozu svakako ne valja mazati kojekakve pijacne gluposti, ali cijenim da su neke stvari, a la murad bas precjenjene.

Clinique je dosta priustiviji, a i meni licno nekako bolji. primjer, u Murad kolekciji, pa sta znam, ima sigurno 30 razlicitih preparata..

pocevsi od onoga pred spavanje, za jutro, scub poslije tusiranja, prije tusiranja, u toku tusiranja, za akne, za cireve, za mladeze, kap tamo kap ovamo.. do iznemoglosti.

ne kazem da ne valja brend, ali sta znam, kao neko ko nema previse vremena za trackanje - radije bi koristila 2, najvise 3 preparata za kompletnu zajebanciju.

 

pocela sam s murad, ali onda kupuj, kupuj, kupuj.. ispade da radim samo za lice. pa da se bar napucim na majspejs s tim licem, ni po jada...

mada znam one kojima murad pomaze s problematicnim licem (akne i sl.)..

 

 

za oci, ujutro i uvece, preko ili ispod sminke - apsolutno savrsen produkt:

P174502_lg.jpg

50 dolara vece pakovanje kosta, ali moze da traje oko 7-8 mjeseci. ako se svaki dan koristi.

slucajno sam spricnula u oko varikinu/izbjeljivac, skoro mi oko ispalo, crvenilo je bilo nepodnosljivo.. probala sam, da ne slazem - bar 10 onih

ubistveno skupih brendova.. od Olay, do Lancome, Clarins itd... jedino Clinique pomogao. sreca pa sam svaku kremu mogla vratiti, inace bi ostala kratka i 500 dolara.

 

clinique3.gif - ova stvar je odlicna, skida i onu maskaru sto ni noz ne bi mogao sastrugati. a sve u tri poteza,

hidrirajuci kozu oko ociju.

 

01320280401.jpg - s ovim scrubom ne treba ti ni face-wash, ni toner, i apsolutno sve s lica skida, cak i tonu pudera.

fazon, koristi se samo kolicina koja moze da stane na cetkicu za zube, i manje od toga - super se razmazuje. ne isusuje lice ni sekunde.

 

 

clinique-dramaticically-different-moisturizer.jpg - ova stvar je odlicna ispod pudera, bilo suvog,tecnog...

a posto je gel u pitanju, odlican je preko sminke, da ubije neravnine od pudera. ovo za one cije lice ne trpi kreme. nije lose nekad pred spavanje staviti, poslije tusiranja i sl.

 

 

 

 

od svega, jedino ovo za oci koristim uvece i ujutro, sve ostalo - samo pod sminkom...

najljepsa stvar od svega, bar ovdje - sve sto ti se ne svidja, ne funkcionise - fino vratis. ne bacas kintu na neoprobane stvari.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo otkrili da je sir u kriskama Male mlekare iz Silbasa nesto neopisivo dobro. Mislim da cu ga naruciti i poneti kao poklon prijateljima u inostranstvu, jer takav delikates moraju da probaju.

 

 

gde nabavljaš taj sir u kriškama?

 

 

 

za oci, ujutro i uvece, preko ili ispod sminke - apsolutno savrsen produkt:

P174502_lg.jpg

50 dolara vece pakovanje kosta, ali moze da traje oko 7-8 mjeseci. ako se svaki dan koristi.

slucajno sam spricnula u oko varikinu/izbjeljivac, skoro mi oko ispalo, crvenilo je bilo nepodnosljivo.. probala sam, da ne slazem - bar 10 onih

ubistveno skupih brendova.. od Olay, do Lancome, Clarins itd... jedino Clinique pomogao. sreca pa sam svaku kremu mogla vratiti, inace bi ostala kratka i 500 dolara.

 

 

blondie vidim da si troo clinique fan :P i ja sam bila u tom taboru moram priznati ali došlo vreme da se menja predugo sam koristila clinique.

 

kad ti bude dosadio probaj uriage :D

a kad smo već kod uriage-a, apsolutni kuld dezodorans :

Uriage%20deodorante.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako imate problem sa kožom zimi (kao ja) i ako vam se strašno strašno suši, od lepših stvari šta možete da častite sebe, to je naravno l'occitane ne znam da li je iko pisao o toj kozmetici, ja je već dugo koristim (8 godina otpr) tada nije bila jevtina a vidim nije ni sada, i ono što ih razlikuje od ostalih je zaista samo prirodni sastojci, bez parfema (speaking of which, nađoh neki freebee diorove kreme hydraction tražeći otvarač za tegle po kuhinjskim fiokama... namažem ruke .. ajao kao da sam pafrem po rukama prolila sunce ti).. .bez veštačkih stvari samo naturals.

dakle za suvu kožu, cela kolekcija na bazi maslinovog ulja ili karite butera (divlji kesten). veoma prijatna stvar za jako suvu kožu je ovo (sorry za reklamu al nisam mogla da kopam dalje):

 

1ea0_1.JPG

 

Gde ima L'occitane i da li imaju shea butter?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bulevaru, blizu kad kažeš misliš blizu skupštine, predpostavljam?

 

E, hvala ti puno, obradovala si me :)

pazi meni je pominjala drugarica da tamo ima shea buter, a ja to hoću već dugo, koristila sam davno neki što sam kupila u Pragu. I kaže mi ona ima u delta city-ju, a ja em sam zaboravila kako se tačno zove ta radnja, em ne mogu da je nadjem... em gužva... ma stres, šta da ti kažem.. :) :) :)

 

On ti je, inače, super i za kosu. Ja sam toga umesto kreme stavljala, malo ono ... na vrh nokta sa jedne strane i sa druge. Odličan mi je bio. Al je bilo neko malo pakovanje, onda sam nešto prešla na ove veštake i to je bačeno u procesu života...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, Madera je malo posle skupstine, kad ides od centra.

dobro da ste me podsetili da kupim nesto jako za hidrataciju, ruke mi izgledaju kao u neke raspale babe a sto je najgore primetila sam da kad operem namazane ruke posle budu suvlje nego da ih nisam ni mazala. nekakav zacarani krug al to mi je sto mi je.

btw odlicna je ona nova nivea u maloj tubi sto pise da je ne znam ni ja kako jaka krema, kao preko 100 mazanja, al to nije tacno, mozda za 20ak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima svasta u apoteci u Merkatoru... Meni bitno - ima Eucerin kolekcija...

Prezadovoljna sam ovim

eucerin.jpg

odlicno hidrira i ni malo masti kozu, savrsheno za mene.

 

I u kombinaciji sa ovim

CCBCDS150;Warehouse;Warehouse.jpg

 

ili ovim

931105_l.jpg

 

pri cemu ne koristim ovo svaki dan vec svaki drugi-treci po potrebi.

Meni radi i zadovoljna sam ucinkom. Ako ima ikakve veze moj tip koze je mesovit.

 

To je sve sto koristim za lice... Dopada mi se sto pishe ono sto jeste za Eucerin - nit smrdi nit mirishe :)

Nemam potrebe ni za cim drugim, ionako se ne sminkam jer me mrzi.

 

Imam dosta suvu kozu na rukama i otkad se pojavila ova krema koristim je i veoma sam zadovoljna. Cak i ne mirishe napadno.

garnierhand.jpg

 

Ova crvena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@double fire

i meni se isti začarani krug dešava, ali prvenstveno zato što sam pametna ovih dana za novu i posle nove ribala po kući i to sve bez rukavica, čovek da me pita zašto pojma nemam. lenjos' koju sad plaćam.. plus, šetnje po 2h dnevno na ovu 'ladnoću plus osetljiva koža i da te bog mili skloni i sačuva na šta mi ruke sada liče.

 

 

ta teget obična masna koju mačka pominje,

i solea --- božeeee, dal' se sećate solee? :)

 

su najbolje kreme za ruke.

moja cost-benefit analiza je pokazala ;)

 

sad imam onu alexandro hands up! koštala je ko sam đavo i kud ne pogledah sastav, ma čista industrijska kerefeka nema ništa u njoj.

 

jedina koja je stvarno bila dobra je sally hansen : ova

 

2971_hands_nails_lg.jpg

 

ali brend još nije stigao u zemlju srbijanciju tako da mogu da se slikam sa praznom tubom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Љушти ми се кожа лица после умивања и туширања, небитно да ли користим сапун или не, да ли је вода топла или хладна. Препоручите нешто!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta teget obična masna koju mačka pominje,

i solea --- božeeee, dal' se sećate solee? :)

 

su najbolje kreme za ruke.

moja cost-benefit analiza je pokazala ;)

 

A jesi probala Šaljića? Ozbiljno, ja ga reklamiram, dobijam procenat pa tako...

Šala. Ali, bolji je od nivee teget. Leba mi.

Još meni neka alergija izadje zimi, užas bre. U Šaljiću je spas...

 

Sad ću ko blondie - moja baba koristi Soleu.

:) u pozitivnom kontextu, super je krema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...