Jump to content

Opšta NWOAHM/nu/metalcore diskusija


Recommended Posts

Pa ja ne slusham generalno ni deathcore,ni metalcore ali naravno znam razliku izmedju ovih zanrova...Slusham najvishe thrash/speed,ali slusham gomilu druge metal i nemetal muzike...A shto se tiche toga DEATHcore,tako se pravac,zove verovatno jer je malo ekstremniji od metalcorea,ima vokale chvrshce,malo je nervoznija i nadrkanija muzika od metalcorea ali generalno gledano nema to mnogo veze sa death metalom...Naravno da deathcore nije emo i naravno da metalcore nije emo,ali kad se kaze emo misli se na trend,a ne toliko na muziku,bar je takav kod nas sluchaj,jer je stil oblachenja slichan.U vecini sluchajeva je ona frizura sa dugachkim shishkama u trendu i to ne samo u tim nekim modernijim podpravcima metala vec i globalno gledano,sve vishe fensi likova fura taj fazon...Deathcore je deathcore,ne moze da bude death metal na bilo koji nachin ima malo dodirnih tachaka i to je to...Muzika za sebe.E sad ne znam na koji death metal mislish,ja lichno nemam nishta protiv melodic death metala ali za mene to nije pravi death metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Thrash je bio popularan 83-91 pa dosadio,pa ondak grunge 91-95 pa dosadio,pa nu 01-05 pa dosadio,i svako vracanje na to ce biti okarkerisano kao promashaj pa makar bilo i dobro.Mislim da ce u mjetalu uskoro da nastupi popularnost avangard-mjetala kao npr Mastodon,Opeth chija je popularanost trenutno u porastu...a kad i taj pravac dosadi svi kolektivno ripamo sa Brankovog ili se overimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trivum? Hm.. pa, oni su krenuli kao neki metalcore, posle dosta ubacise thrasha.. sad vise vuku na metal, mada im je dosadna mjuza sa predugackim pesmama.. ne znam za thrashcore.. kad sam ja bio mladji, ucili su me da je machine head ocigledan primer thrashcore-a (i to dobrog!!!) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mnogi Trivium smatraju za thrash metal,mada ja sam tradicionalniji shto se tog zvuka tiche,nikako ih ne bi ubacio u celu tu prichu.Nije meni ono ni klasichan metalcore,malo su originalniji od vecine metalcore bendova,pre ce biti da su jednostavno moderniji metal bend i to je to...Ima primesa thrasha,primesa metalcorea,ali nishta odredjeno....

Avantgarda je zaista postala relativno popularna,sa tendencijom rasta,prilichno zanimljivih bendova ima,i pravo su osvezenje za metal scenu namuchenu trendovima i gomilom istih bendova,medjutim mislim,da je metalcore dostigao vrhunac,na zapadu ali kod nas josh uvek,i dalje su ovde najpopularniji metalcore i thrash metal...Generalno gledano ne znam shta josh moze da se izmisli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm.. kad bi pomesao thrash sa primitivnim hc/punkom, kontam da bi dobio crust muziku.. ala sam te tek sad zbunio, a? :)

 

Jasta si :)

izgleda da nisi nikad cuo za Suicidal Tendencies, DRI, SOD, itd.

 

Molim te lijepo, nisam rekao da ne postoji thrashcore. Nego samo, kako thrashcore mozhe biti kombinacija thrasha i hc punka( btw. od cega je thrash nastao?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...