Jump to content

Opšta NWOAHM/nu/metalcore diskusija


Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zashto se ne bi slozio,uzeta je melodichnost(u vecini sluchajeva)od NWOBHM-a a shto se tiche socijalnih tekstova i same tvrdoce zvuka dosta toga je uzeto iz HC/Punka a veliki uticaj je izvrshio bash taj bend Venom koji pripada prvom talasu Black Metala(pritom ne mislim na sadashnji black metal,pricham o prvom talasu koji nema mngoo veze osim tekstova sa sadashnjom black metal scenom)koji jeste i tvorac prvog black metal talasa(mada je sam naziv black metal prvi put korishcen kao naziv za Demo Holy Mosesa i to79-e mislim ali nisam siguran...Venom je ogroman uticaj izvrshio na ceo thrash metal pokret kao i mnogi heavy metal bendovi koji su imali tvrdji zvuk od ostalih do tada primer Exciter ili Agent Steel,mada su svi oni posle prvog albuma pocheli da sviraju thrash metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi ovako,mnogi ljudi koji slushaju tradicionalniji metal,sve te modernije bendove svrstavaj uu emo,jer oni na emo ne gledaju kao na muzichki zanr vec to smatraju sinonimom za te neke modernije tendencije u muzici,metalcore i slichno....Generalno gledano,gomila bendova koji mnogi danas smatraju za EMO zapravo nemaju veze sa EMO-om...Skoro sedim na trgu i jedan moj ortak poche da se svadja sa nekim tipom oko Children of Bodom,i ladno u sred rasprave moj ortak kaze,jebo te COB to je jebeni EMO!Izgleda da je to ta rech emo u poslednje vreme dobila jedno novo znachenje!Svaki Heavy,Thrash,Speed,Death,Black metalac kome se ne svidja neki bend i koji je po njemu gej za taj bend kaze da je EMO...To ti je moje zapazanje....trivium ne volim,ne mogu reci da je emo,ali je moderno i definitivno nije ni thrash kako neki kazu....Zna se shta je thrash metal,trivium to definitivno nije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa to, slažem se u potpunosti

a što se cob-a tiče, ne znam ni jednog metalca koji ih sluša. jedine ljude koje vidim da ih slušaju su djeca iz osnovne škole, koji vjerojatno misle da je cob najžešći bend koji postoji :)

slusao si LP

zato cuti

 

zeleo si da te Cester guzi priznaj :twisted:

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

avril-cob.jpg

realno vi hteli to da priznate ili ne on je mnogo bolji gitarista od bilo kog na ovom podforumu

a to kako se ponasa i sve to je nebitno

kao muzicar je vrh i svi mogu da mu pozavide na kreativnosti

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaaxaxxaaxax

axaxxaaxxaax

 

ne

ako je tebi ono izdrkavanje kroz skale onda je i Petruci isto drkadzija kroz skale?

 

to sto covek ima kreativnost i sto je ispoljava dobrom tehnikom ga ne cini u opste losim gitaristom

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahahhaha

 

jeste alexi triper i ostalo, ali realno jeste mnogo bolji gitarista od mnogih(ako ne i svih) sa ovog podforuma..

:rockdevil:

 

@MITA

a zasto onda ne skidas svoju mladu, slabo poducenu facu sa ovog podforuma, ako ti se nista ne dopada?

samo diskutujemo ne prozivamo se a i ko kaze da mi se nista ne dopada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...