Jump to content

Opšta NWOAHM/nu/metalcore diskusija


Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa iskren da budem i ja sam se u 6-ot lozio na Kornom Untouchables ili kako se vec pishe....Mada to je kratko trajalo...Onda sam ukapirao da nije to to....Cale me pre toga naravno terao da slusham Iron Maiden,shto i jesam radio i josh uvek chuvam tu plochu,kao i Gunse i ostalo ali generalno gledano tek u 6-om razredu kada sam prvi put hcuo Megadeth pocheo sam da se przim na neshto shto je zaista bilo metal...Posle toga sma provalio da postoji josh mnogo dobrih bendova,a neverovatno je to shto sam Metallicu pocheo da slusham relativno kasno tek posle 2-3 godine aktivnog slushanja metala(ne rachunajuci par spotova koje je cale snimio na VHS)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za Slipknot nisam nishta rekao....Shta ima da te boli prostata,ja imam malo staromodnije gledanje na celokupnu tu prichu o metalu od tebe ochigledno,ne mogu da prihvatim NU metal za ozbiljan metal podzanr.Normalno neko nema isto mishljenje kao i ja i voli to da slusha i ja ga podrzavam,i treba podrzavati razlike ali jednostavno to je moj stav.Cela ta pricha o Modern Metalu mi je malo bzwz,kao modernije metal tendencije i ostale zajebancije,po meni to je chisto izmishljanje tople vode...Kao shto sam skoro naleteo na neke pacijente koji shatro sviraju Pirate Metal!!!A u stvari kad sam skinuo provalim da je to jedna skupina ljudi obuchena u smehsna piratska odela koja svira najobichniji power metal!I sad kao izmislishe novi pravac!I da stvar bude crnja,stvarno ima ljudi koji su kao u fazonu da slushaju piratski metal!Pa mislim dal je taj neko ikada slushao Running Wild!?Pre ce oni da budu Pirate Metal nego bilo koji od onih powerasha u smeshnim odelima...Tuga....zaista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto neko rece, ovo ce se pretvoriti u dukatlije, a na kraju cemo stavljati smijesne slike -.-'

Nego... neki dan je drugarica iz mog razreda prosula da je LP hip-hop:) I ja je pitam otkud ti to, kazhe: "Pa znas, ja sam trenirala hip-hop, i pustali su nam Numb" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za Slipknot nisam nishta rekao....Shta ima da te boli prostata,ja imam malo staromodnije gledanje na celokupnu tu prichu o metalu od tebe ochigledno,ne mogu da prihvatim NU metal za ozbiljan metal podzanr.Normalno neko nema isto mishljenje kao i ja i voli to da slusha i ja ga podrzavam,i treba podrzavati razlike ali jednostavno to je moj stav.Cela ta pricha o Modern Metalu mi je malo bzwz,kao modernije metal tendencije i ostale zajebancije,po meni to je chisto izmishljanje tople vode...Kao shto sam skoro naleteo na neke pacijente koji shatro sviraju Pirate Metal!!!A u stvari kad sam skinuo provalim da je to jedna skupina ljudi obuchena u smehsna piratska odela koja svira najobichniji power metal!I sad kao izmislishe novi pravac!I da stvar bude crnja,stvarno ima ljudi koji su kao u fazonu da slushaju piratski metal!Pa mislim dal je taj neko ikada slushao Running Wild!?Pre ce oni da budu Pirate Metal nego bilo koji od onih powerasha u smeshnim odelima...Tuga....zaista...

cekaj stani, jel si ti to upravo uporedio numetal i derivate, koji zajedno imaju milionske tiraze i toliku fan bazu po citavom svetu, te su nosilac celokupnog trenda u metal muzici, sa nekom tamo gomilom idiota koji su izmislili tamo neki pirate metal? care, zanr kao takav postoji vec 14 godina, od '95. i korna.

mada u sustini, oko toga se ne vredi raspravljati. kao, da li je to metal ili nije. vazno je da zvuci surovo, brutalno, tesko i opasno. na koji tebe to muzicki pravac podseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaaxaxxaaxax

axaxxaaxxaax

 

ne

ako je tebi ono izdrkavanje kroz skale onda je i Petruci isto drkadzija kroz skale?

 

to sto covek ima kreativnost i sto je ispoljava dobrom tehnikom ga ne cini u opste losim gitaristom

 

Realno samo na ovom podforumu imash 5 invetivnijih a verovatno i kreativnijih gitarista...koji svi imaju svoje specificne tehnike od kojih su neke veoma proste za nauciti dok su druge pakao...Laiho je svakako odlican gitarista...svakako shredercina i po i rilja sve to lepo, i ume da ubaci dobar momenat i sve to....ali nije samo to odlika dobrog gitariste nikako.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno samo na ovom podforumu imash 5 invetivnijih a verovatno i kreativnijih gitarista...koji svi imaju svoje specificne tehnike od kojih su neke veoma proste za nauciti dok su druge pakao...Laiho je svakako odlican gitarista...svakako shredercina i po i rilja sve to lepo, i ume da ubaci dobar momenat i sve to....ali nije samo to odlika dobrog gitariste nikako.

onda su u pitanju ukusi izgleda da ti se nesvidja njegov stil onda opusteno

:pivopije:

 

Nisu samo hevijaneri i powerashi dobri gitaristi... I ne moras smisliti solo od 12 minuta da bi bio udrkani gitarista!

ko je to rekao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar gitarista je onaj koji u svom bendu obavlja posao koji mu je zadat

 

a tehnichki... toliki klinci koji nikada nece izaci iz svojih soba i niko ih nece nikada chuti sad verovatno sviraju perverzije koje ne mozemo ni da zamislimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...