Jump to content

Opšta NWOAHM/nu/metalcore diskusija


Recommended Posts

:) hahaha

 

Pa to uopste nije smesno.

 

Verovatno ne znate da muzika dobija naziv po plesu, tipa rokenrol je ples - pa tek zatim muzika uz koju taj ples ide moze da dobije taj naziv...

 

Tako da ako je devojka igrala u hip hop fazonu (neusiljeno) onda se slobodno moze reci da je stvar hip hop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok,zaista nisam znao da je tachna godina nastanka NU metala '95-a,ali ok...Ja ne znam shta tu zvuchi sirovo i brutalno?Ajde da se pogledamo realno kao i u svakom metal zanru kao i u svakoj vrsti muzike ma kakva ona bila postoji ta muzichka industrija koja ce od svega napraviti trend i na svemu zaraditi,s tim shto je u celoj situaciji Nu metal bio podlozniji svemu tome jer odgovarao industriji kao opshte prihvacena muzika,a sve to bash zato shto nije brutalna ili sirova vec je ajde da kazem samo tvrda ali na taj neki komercijalni nachin,za shire narodne mase...Ne kazem ja da su svi NU bendovi ovakvi,ali ajde da budemo realni neko je pomenuo da na chasovima Hip Hopa ladno ide Numb!Prva stvar ja ne slusham Linkin Park a znam da je Numb njihova pesma,jer su se do besvesti vrteli po TV-u i to po svim jebenim stanicama,chudi me da ih na Dechijoj Televiziji nisu pustili i ne kazem da jeto loshe,naprotiv bolje da deca slushaju Linkin Park i neku urbaniju muziku od Granda ali ovo samo potvrdjuje moju konstataciju da je NU pretvoren u jedan globalni trend i da se isto tako nije mogao dugo odrzati...to se desilo josh neki metal zanrovima ali da shirim prichu sad...Druga stvar jeste bash to shto pushtaju LP na chasovima dok break densa ili chega vec hip hopa jebem li ga....Shto ne puste Iron Maiden na tim chasovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,zaista nisam znao da je tachna godina nastanka NU metala '95-a,ali ok...Ja ne znam shta tu zvuchi sirovo i brutalno?Ajde da se pogledamo realno kao i u svakom metal zanru kao i u svakoj vrsti muzike ma kakva ona bila postoji ta muzichka industrija koja ce od svega napraviti trend i na svemu zaraditi,s tim shto je u celoj situaciji Nu metal bio podlozniji svemu tome jer odgovarao industriji kao opshte prihvacena muzika,a sve to bash zato shto nije brutalna ili sirova vec je ajde da kazem samo tvrda ali na taj neki komercijalni nachin,za shire narodne mase...Ne kazem ja da su svi NU bendovi ovakvi,ali ajde da budemo realni neko je pomenuo da na chasovima Hip Hopa ladno ide Numb!Prva stvar ja ne slusham Linkin Park a znam da je Numb njihova pesma,jer su se do besvesti vrteli po TV-u i to po svim jebenim stanicama,chudi me da ih na Dechijoj Televiziji nisu pustili i ne kazem da jeto loshe,naprotiv bolje da deca slushaju Linkin Park i neku urbaniju muziku od Granda ali ovo samo potvrdjuje moju konstataciju da je NU pretvoren u jedan globalni trend i da se isto tako nije mogao dugo odrzati...to se desilo josh neki metal zanrovima ali da shirim prichu sad...Druga stvar jeste bash to shto pushtaju LP na chasovima dok break densa ili chega vec hip hopa jebem li ga....Shto ne puste Iron Maiden na tim chasovima?

zato sto od iron maidena za to vreme prave navijacke pesme na stadionima u engleskoj.

prijatelju, predlazem ti politicke nauke. napisao si 4 pasusa i ja i dalje ne vidim tovju poentu. ne svidja ti se numetal? niko te nije pozvao na podforum.

objasni mi zasto ti dolazis ovde da ucis ljude sta je metal, a sta nije? a o toj agresiji i brutalnosti...ja se ponovo vracam na slipknot, ali idi malo na youtube pa pogledaj lajvove, bices prosvecen. pod uslovom da ima sta da se prosvetli.

i to je jos jedna zanimljiva stvar pored one price o ISKRENOM metalu: da li ste primetili d aiko od ljudi ovde bleji po heavy i thrash forumima i pametuje?

Edited by LeX69

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto od iron maidena za to vreme prave navijacke pesme na stadionima u engleskoj.

prijatelju, predlazem ti politicke nauke. napisao si 4 pasusa i ja i dalje ne vidim tovju poentu. ne svidja ti se numetal? niko te nije pozvao na podforum.

objasni mi zasto ti dolazis ovde da ucis ljude sta je metal, a sta nije? a o toj agresiji i brutalnosti...ja se ponovo vracam na slipknot, ali idi malo na youtube pa pogledaj lajvove, bices prosvecen. pod uslovom da ima sta da se prosvetli.

i to je jos jedna zanimljiva stvar pored one price o ISKRENOM metalu: da li ste primetili d aiko od ljudi ovde bleji po heavy i thrash forumima i pametuje?

Sign. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde uopshte nema diskusije o tome da li je iskreniji thrash metal ili NU metal,ja nigde nisam ni pomenuo thrash metal,zato sma namerno i stavio Iron Maidne da ne bude da pametujem o thrash metalu...I ne uchim nikog,ovo je rasprava i pocheli smo upravo o NU metalu da prichamo ja ne skrecem sa teme,upravo o toem i pricham,i nikog ne pljujem.Ja sam lepo rekao da ne ne vazi za sve NU bendove da nisu dovoljno sirovi i brutalni...Poenta mog posta gore je bila da iznesem svoj stav o NU metalu kao jednoj komercijalnoj tvorevini koja danas postoji samo u segmentima,a Slipknot na ovom zadnjem albumu odudara od NU metala smao tako,znachi ja sam primetio vishe thrash momenata nego NU...Kad smo vec kod tog Slipknota...Shto da ne pishem ovde,zar moram samo na thrash podforumu da pishem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam bio mladji sekao sam se na slayer, panteru (i dan danas su mi super) i josh pun kurac nemachkih bendova. Da smo malo stariji, prichali bismo o tome da je trash bio mnooooogo kul i kako je to prava muzika. Danas je thrash ruina. Stari (dobri) bendovi vrte stare pesme u krug, a nove su im sranje jer nishta novo ne mogu da izmisle, a da ne bude isentichno onome shto se sviralo pre 25 godina. Thrash i heavy su trve kvlt jer nije postojao internet da se ta muzika shiri, a i pun je kurac matorih budala koje pune klincima glave kretenskim prichama o tome kako je jedina prava muzika ta starija i kako je ovo novo govno.Svaki pravac donosi neshto novo. Sabbathi, maideni, metallica, pantera, meshuggah, korn, KSE... svi su oni povukli nove talase.Meni je bil olepo da sve t oslusham i da uvek trazim neshto novo i tuzno mi je da gledam danashnju omladinu kako je zaglavljena u jednom krugu i slusha muziku koja se slushala pre nego shto je bilo ko od nas bio u godinama da to slusha, a kamoli u planu svojih roditelja.

 

Darvin nas uchi da smo mi i majmuni krenuli od istog pretka. Ljudi su bili voljni da napreduju i razvijaju se jerje to bio nachin da prezive. Zato danas drzimo majmue u kavezima. Umetnost i nauka nikada ne bi napredovale da nije bilo progresivnih ljudi kojima je bilo muka od shablona. Metallica je za svoej vreme bila progresivna, ali je zato to sve danas prezvakano. Korn je bio bum, ali je i on odradio svoje. Za ceo metalcore pravac mi je zao jer sam mislio da ce to biti dobar pravac sa mnogo ideja, ali ise on ispucao gotovo odmah buduci da se bendovi nisu makli od istih rifova vec vishe godina.

 

Stizu nove ideje i novi bendovi i podjednako im treba dati shansu. Ljudi koji to ne rade su za mene oni majmuni o kojima sam iznad prichao, samo shto su jedni bez svoje volje zatvoreni u kavez, a ovi drugi su sami tako izabrali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem ja da je samo matora muzika ona prava,mada ja nju uglavnom slusham.Kazem da u svakom pravcu ima dobrih i loshih bendova,nigde nisam pomenuo da je metalcore sranje,pa chak i nisam to ni za NU rekao,ja sam samo rekao da NU nema mnogo dodirnih tachaka sa metalom i ovde stajem sa tom prichom,jer ce sad naravno da se nadje neko ko se ne slaze samnom pa ce da mi pojashnjava zashto nisam u pravu...Ne bih se slozio sa tobom,da nijedan thrash metal bend nije izdao dobar album...Exodus izdaje i dan danas dobre albume(iako se meni ne svidja ovaj zadnji),Onslaught je izdao odlichan album,Tankard,Testament,Kreator...Naravno da to nisu neki epohalni albumi,jer to se od njih ni ne trazi,epohalne albume su napravili 80-ih kad je ta muzika predstavljala svojevrsni muzichki presedan po pitanju ekstremnosti...Sada sviraju muziku koju vole i ne bih rekao da bilo ko od njihovih fanova zeli da ti bendovi pochnu da eksperimentishu.Heavy metal se drzi sasvim solidno,mada je malo evoluirao od tih 80-ih,shto je i normalno,ne moze sada da bude ista produkcija kao 80-ih,mora neshto da se menja...NU je bar po meni puko skroz,ostali su retki predstavnici zanra,ajde da kazem Slipknot i to samo zbog starijih albuma(shto se njih tiche mrzi me da skidam novi album uzecu ga od ortaka pa cu vam tachn oreci na koje sam pesme mislio kad sam rekao da imaju dodirnih tachaka sa thrashom,u pitanju je jedna pesma gde pevach skoro celu pesmu peva clean rifovi poprilichno podsecaju na moderniju thrash metal shkolu chak ima i keca u pesmi)onda Korn(ako taj bend josh uvek postoji),onda P.O.D.,Disturbed,ne znam da li josh rade oni Papa Roach mislim da se zovu,i jebem li ga koji josh.Ali shachica ljudi slusha danas papa roach na primer ili p.o.d. Slipknot je jedan od retkih izuzetaka i njima svaka chast uspeli su da zadrze zestinu i odrze svoju muziku na povrshini...A i ako cemo poshteno NU je pukao onda kad je na MTV-u primat preuzeo Emo i oni tinejdzerski punk bendovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Disturbed je metalniji od bilo kojeg "hair" metal benda... I to se sranje vrtilo po MTV, i Metallica, i statijaznam. Ali opet postoji armija ljudi koji su se lozhili na Metallicu kao klinci, i danas kao odrasli ljudi slusaju istu. Te stvari su relativne, popularnost i ostalo. Ne smarajte se sa tim, nego slusajte muziku i uzivajte u njoj, pa kakva god ona bila ( mislio sam na metal :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

spomeniuo sam internet iznad

 

Ddkad je internet postao dostupan svima, nijedan zanr nije uspeo da se odrzi. Muzichka industrija? Da je danas tankard bolji i agresivniji bend od, recimo, slipknota mislish da se ne bi stalno vrteli po MTV-u? Nisam rekao da ne postoje dobri thrash albumi. Izvrnuo si ono shto sam rekao. Thrash bendovi danas (kao i svi ostali bendovi od pre 15+ godina koji ne moraju da pripadaju samo thrash podzanru) vrte proverene stvari jer je to jedini nachin da ostanu u biznisu. Sumnjam da bi ti ishao na tankarde da se svake godine pojave kod nas sa ponekim novim albumom. Svi koji odu na koncerte uglavnom vichu:"A, jebo starije pesme, daj hitove". To se zna. Slipknot mooze da izadje na kocert sutra i da odsvira 17 pesama od kojih su 10 sa dva poslednja albuma i klinci iz poublike ce se seci. Stari bendovi mogu da naprave nove koncepte ili da evoluiraju, ali ce pacenici koji ih slushaju (na kojima ovi, jbg, zaradjuju pare) da traze da se sviraju stare stvari. Metalika je tako ispushila, a st. anger je meni bolji album od blacka pa naovamo. Smelije je i sa dozom agresivnosti primerenom za doba u kome se nalazimo. O produkciji se ne pricha jer je normalno da je uznapredovala. Digitalno doba je sve ubrzalo. Vishe nije teshkosnimiti album, ali ga morash napraviti da valja. Bendovi koji uspevaju da plivaju u moru one album wondera su dobri bendovi.

 

Sa jedne strane hiperprodukcija i pomodarstvo (ali ej i to bolej od granda), a sa druge bendovi koji su sa obe noge u grobu, ali ih trve hardkor fanovi drze za ruek da en upadnu do kraja pritom se medjusobno drzeci za ruke jer su slepi za sve ostalo oko sebe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je danas tankard bolji i agresivniji bend od, recimo, slipknota mislish da se ne bi stalno vrteli po MTV-u?  

:):):)

 

 

Mozda i nisam skapirao sta si hteo reci, al Tankard je 15x agresivniji od Slipknota, a ko je bolji - stvar ukusa valjda, al opet bih glasao za Tankard (nisam neki uber fan ni jednog ni drugog benda, a oba slusam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa idi na Slipknot temu i videcesh da vecina fanova nije odushevljena novim albumom,i tu postoji ta boljka "bolji su stariji albumi"...Black nije bolji od St.Angera,bar po meni,a shto se tiche,toga da li je primeren ili ne mislim da je bezveze uopshte prichati o tome,jer metal je muzika koja ne bi smela da podleze modi i trendovima,tako da nije bitno da li je snimak radjen na analognoj ili digitalnoj opremi i da li je moderan ili tradicionalan....E sada,naravno da i metal podleze trendovima,jbg uvek cesh na ulici moci da prepoznash metalca,svi imaju slichan nachin oblachenja,gomila bendova lichi jedni na druge shto je smao po sebi dokaz da postoji i tu trend ali naravno daleko manje nego u bilo kojoj drugoj muzici...Metal nikada nece moci da bude komercijalan za shire narodne mase.Mi kazemo Dimmu Borgir je komercijalni black metal ali on je komercijalan bend samo u metal krugovima,van njih on ne moze da napravi uspeh ko britney spears....Dao sam samo primer,nebitno je da li ce umesto Dimmu Borgira tu stajati SLipknot ili Tankard ili bilo koji drugi metal bend....E upravo je tu problem toga shto ne mogu da se odrze zanrovi!U tom trendu unutrashnjeg karaktera koji deluje iskljuchivo unutar metal krugova...Nije kriv internet za to nego trend,zbog kojeg postoji gomila copy/paste bendova!O tome se radi,zato je pukao je i thrash metal i to u ono vreme kad nije bilo interneta,zbog prezasicene scene!Medjutim NU metal je bio dosta vezan za modernu kulturu,non stop su se ti bendovi vrteli po MTV-u a svi znamo kako je hirovito moderno trzishte,bend napravi album i svi ga slushaju 3-4 meseca a iduce godine se vec niko njega ne seca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontam ni jednu jedinu rijec. Sad je fazon slusati uber underground bendove? I to ti internet omogucuje? Thrash je pukao zbog manjka inovacije. Aj navedi jedan thrash album 90ih...a da je neko remek djelo, ili da je pokrenuo neki novi trend?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontam ni jednu jedinu rijec. Sad je fazon slusati uber underground bendove? I to ti internet omogucuje? Thrash je pukao zbog manjka inovacije. Aj navedi jedan thrash album 90ih...a da je neko remek djelo, ili da je pokrenuo neki novi trend?

 

sepultura - arise, chaos AD, roots - sve iz 90-ih

da nabrajam pantere?

 

Interet je omogucio da muzika postane dostupna bukvalno svima kao i da svako moze da okachi svoju pesmu na isti. I UG bendovi i veliki bendovi i britni i U2 i mileta cholic i ko sve josh ne.

 

Svaki ce pravac puci zbog manjka inovacije i zato se ne treba zatvarati u samo jedan vec traziti novo bez da se etiketira kao "neiskreno" i "emo".

 

 

Mozda i nisam skapirao sta si hteo reci, al Tankard je 15x agresivniji od Slipknota, a ko je bolji - stvar ukusa valjda, al opet bih glasao za Tankard (nisam neki uber fan ni jednog ni drugog benda, a oba slusam)

 

gledao sam oba benda uzivo i znam shta sam video (i ja slusham oba ;) )

 

@thrashformers - metal nece biti komercijalan? Ok. To je istina. Jel zbog toga zato shto je NU metal bio komercijalan ti to ne smatrash podzanrom metala?

Sam pravac je po bendovima raznovrsniji nego bilo koji drugi (chast avangardi, ali zato oan i ima takvo ime :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja da dam primer. Realno, svi RoadRunner bendovi su komercijala bas zato sto su RoadRunner... A opet, nema metalca koji ne slusa neki RoadRunner bend... A sto se thrasha tice, jednostavno ga je pregazilo vreme i stvarno je glupo govoriti stvari tipa: "Samo je stara muzika, prava muzika..." i tako te gluposti... Neko je vec spomenuo i slazem se sa njim.

Naravno, ima stvarno legendarnih starihi bendova... Ali, biti zatucan, slusati samo njih i ne pruzati sansu drugima je glupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...