Jump to content

Opšta NWOAHM/nu/metalcore diskusija


Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali ja sam upravo i rekao da je thjrash pukao zbog nedostatka ideja i opshte prezasicenosti!Ja upravo govorim o tome da 90-ih nije bilo dovoljno jakih albuma(bilo ih je ali ne dovoljno),ali s druge strane death metal je procvetao!A i to je tvorevina osamdesetih a i dan danas je jedan od najsviranijih metla podzanrova ne bih se slozio za thrash da ga je vreme pregazio to jei dalje jedan od najekstremnijih pravaca u metalu.Chak i u nashoj zemlji je doshlo procvata ovog pravca...Retro thrash je sad trenutno u punom jeku.ja slusham gomilu muzike,to nije samo old school ima tu dosta novijih stvari pa i bendova koji uopshtei ne pripadaju metalu...Roadrunnerovi bendovi su komercijalni meni i tebi,ali kazi ti Machine HEad ili Devildriver ili Trivium,Megadeth(chini mi se da i oni izdaju za RR ali nisam siguran) nekome ko nije upucen u metal scenu i nekome ko slusha neshto sasvim levo,ima da te gleda roze i da ti kaze odakle si to iskopao!A on ce tebi da kaze Seka ALeksic ili Britni spirs i ti cesh odmah znati o chemu ti pricha...E o tome se radi metal ne moze da bude komercijalan,jer je isuvishe brutalan za bilo chije ushi...Ne kazem ja da je NU bio u tolikoj meri komercijalan ali definitivno je bio komercijalniji od bilo kojeg drugog metal podzanra i zato je i pukao,moda se ekstremno brzo menja,i tu se sjebao NU!Bili su jednim velikim delom pripadnici opshte prihvacene MTV kulture koja se ekstremno brzo menja,te nije ni chudo shto su od cele te scene danas opstali samo oni bendovi koji su bili ekstremnijih od drugih.Slipknot se odrzao jer je definitivno jedna od najtvrdjih NU bendova.E sad ajde da vidim ko josh uvek ovde slusha papa roach ali ono da pusti taj bend bar 5 puta u toku jedne godine?A da vidimo posle koliko ljudi slusha Iron Maiden koji su matori ko biblije!Ne mozete da prichate na taj nachin o celoj ovoj prichi,po fazonu pregazilo je vreme svu muziku osim ove moderne...Jbg,to je malo glupo.Nije bitno koliko ce muzika biti popularna u trenutku kad je nastala vec 20 godina posle!Ako se to slusha i za 20 godina to je znak da je muzika bila kvalitetna i da nije podlegla trendu i to je kraj priche....I nemojte ovo da shvatite kao napad na NU metal,ima bendova koji ce josh dugo dugo da se slushaju jer ako je muzika prava vreme ne moze da je pregazi....Da ste vi u pravu,danas niko ne bi znao za wagnera,edvarda griga,musogorskog,betovena,baha,chajkovskog,vivaldija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK

 

Sad idi pitaj nekog sa death&grind ili sa heavy dela foruma da li zna za vivaldija (bez da odgovori sa 4 godishnja doba :)) ili musorgskog. To je opshta kultura koju su, ako ne roditelji, onda nastavnici/profesori u shkolama pokushali da nauche. Mene su maltretirali sa tim stvarima i u muzichkoj i u osnovnoj i u srednjoj. Ako neshto iz NU-a bube valjalo za 20 godina, slushace se. Do tad ne mora da se pljuje.

 

MAideni su emo jer ih svi slushaju. Nije iskreno zvati sebe metalcem, a slushati mainstream :P:)

 

Napisah ogroman post, ali sam ga sveo na ovo:

 

Ljubitelji NU, metalcore i ostalih podzanrova su uradili domaci i uredno slushali i maiden i metallicu i slayer i panteru i prieste i sabbath i ac/dc i josh pun kurac drgih bendova iz raznih podzanrova, samo su zakljuchili da je dosadno slushati jedno te isto, pa traze neshto novo. Ti ljudi ce, kad se uzele maidena, da uredno odslushaju pesme koje vole, pa ce moci josh neshto da slushaju posle jer znaju da postoji josh neshto osim maidena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sma zavrshio muzichku osnovnu mada srednju nisam,ali volim da slusham,sve od gore pomenutih,i naravno da svako ko ima iole obrazovanja zna za njih,upravo zbog toga shto su ostavili enizbirisiv trag...Naravno da nije sve u Metallici,Judasima i Iron Maidenu.Ne morash da slushash samo underground da bi bio metalac jbg,tu se ne slazem sa tobom....A naravno da vi shto slushate metalcore znate za maidene,jer je metalcore a i NU relativno skoro doshao u Srbiju pa svako ko ima bar 19 godina nije mogao da zaobidje Iron Maiden,MEtallicu,Judase...prvo zato shto su klasici a drugo zato shto ti moderniji pravci nisu ni bili zastupljeni u ovoj meri u kojoj su danas.Tako da ti ta konstatacija nije bila bash najtachnija.Slushao sam ja 3 inches of blood,killswitch,avenged sevenfold,As I lay dying,as we fight i ostalo ali meni lichno ne lezi ta muzika,volim zivlji zvuk,mnogo je digitalizovana produkcija,sve mi zvuchi mnogo ispeglano...Ali nebitno je to,ja da nisam preslushao bar jedan deo svega ovoga ne bih mogao sad sa tobom da pricham o tome....

Edited by Thrashformers

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK

 

Sad idi pitaj nekog sa death&grind ili sa heavy dela foruma da li zna za vivaldija (bez da odgovori sa 4 godishnja doba :)) ili musorgskog. To je opshta kultura koju su, ako ne roditelji, onda nastavnici/profesori u shkolama pokushali da nauche. Mene su maltretirali sa tim stvarima i u muzichkoj i u osnovnoj i u srednjoj. Ako neshto iz NU-a bube valjalo za 20 godina, slushace se. Do tad ne mora da se pljuje.

 

MAideni su emo jer ih svi slushaju. Nije iskreno zvati sebe metalcem, a slushati mainstream :P:)

 

Napisah ogroman post, ali sam ga sveo na ovo:

 

Ljubitelji NU, metalcore i ostalih podzanrova su uradili domaci i uredno slushali i maiden i metallicu i slayer i panteru i prieste i sabbath i ac/dc i josh pun kurac drgih bendova iz raznih podzanrova, samo su zakljuchili da je dosadno slushati jedno te isto, pa traze neshto novo. Ti ljudi ce, kad se uzele maidena, da uredno odslushaju pesme koje vole, pa ce moci josh neshto da slushaju posle jer znaju da postoji josh neshto osim maidena ;)

 

 

samo da kazem da nemam nista protiv ove vrste metala

ni ja

 

 

sto raspravljate o ukusima svako ima drugaciji ukus ne mozemo naterati coveka da slusa ono sto mu se ne svidja jbt

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa obichno kad se svira uzivo mora da bude poprilichno live zvuk,mislim kakva ti je to konstatacija?Ja pricham o zvuku na studijskim snimcima,meni lichno smeta malo ta produkcija,shta znam,nebitno je sad da o tome prichamo....Nemam ni ja nishta protiv metalcorea,svaka chast svakome ko to voli...Ja iskreno da vam kazem jesam bio na metalcore svirkama,ali nisam bio na NU svirkama nikad...Koji to domaci bend svira NU?Ali nemojte neki cover bend nego autorski,ja ne znam ni za jedan autorski domaci NU bend koji josh uvek funkcionishe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre ove prve dve od Yoboa,COmplicated i Macuba Calls su stvarno NU ali ova treca je chist Pro-Pain jbt,slushaj od Pro-Paina pesmu Get Real...Ima nekih Nu delova ali je uglavnom HC..Kad bi im sve pesme bile ovakve,definitivno bih kupio album...

A Impurita je vishe hardcore pa chak i crossover nego NU....Imaju malo NU elemenata,ali generalno vishe su HC...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...