Jump to content

Opšta NWOAHM/nu/metalcore diskusija


Recommended Posts

Posto su Ameri opcepoznati kao retardirana ne-rasa, njihova retardirana skotovina se okuplja u shopping centrima ilvamga mallovima, kao u glavnim socijalnim sredistima (stob' nama dosle kafane, parkovi i sl.).

E sad, imas dva vala. Val retardiranih tr00 metalaca, punxa, hardcorera i tadasnji i drugi retardirani val klinaca koji su bili u tom nu metal/rap metal fazonu (isto ko sto danas imate emose). Jedni su mrzili mall, jer se tamo sminkeriJada okupljala, a drugi nisu imali nista protiv pa su mnogi od njih lomili po mallu.

Na kraju je zato dosao izraz mallcore i odnosilo se prvo samo na nu/rap metal, a kasnije i na metalcore kad se pojavio, jer je ciljna grupa ista bila. Isto tako je npr. u drzavama Latinske Amerike je jako popularan naziv za nu metal i rap metal - aggro metal.

Fazon je sto su i jedni i drugi tamo debili, onda se na ostatak svijeta i istu tu raju iz tih krugoga posmatra na taj nacin, sto je po meni krivo

 

 

Eto, isro sam se ja pravo, al samo malo da pojasnim ekipi kojoj mozda nije bilo jasno.

 

Vozdra

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aj nek me neko prosvetli,koja je razlika izmedju NWOAHM i Metalcorea?Aggro Metal....cccc shta reci....Ja znam da se na pochetku NU nazivao i Addidas Rock,znam da zvuchi smeshno ali zaista jeste tako bilo...imao je josh jedno ime ali jebem li ga sad.....Pa ne bih ja bash toliko generalizovao amere,nisu svi zatucani debeli kreteni koji jedu chips po ceo dan...U globalu jesu zesce konzervativna i zatucana nacija ali nemojmo generalizovati stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su Ameri opcepoznati kao retardirana ne-rasa, njihova retardirana skotovina se okuplja u shopping centrima ilvamga mallovima, kao u glavnim socijalnim sredistima (stob' nama dosle kafane, parkovi i sl.).

E sad, imas dva vala. Val retardiranih tr00 metalaca, punxa, hardcorera i tadasnji i drugi retardirani val klinaca koji su bili u tom nu metal/rap metal fazonu (isto ko sto danas imate emose). Jedni su mrzili mall, jer se tamo sminkeriJada okupljala, a drugi nisu imali nista protiv pa su mnogi od njih lomili po mallu.

Na kraju je zato dosao izraz mallcore i odnosilo se prvo samo na nu/rap metal, a kasnije i na metalcore kad se pojavio, jer je ciljna grupa ista bila. Isto tako je npr. u drzavama Latinske Amerike je jako popularan naziv za nu metal i rap metal - aggro metal.

Fazon je sto su i jedni i drugi tamo debili, onda se na ostatak svijeta i istu tu raju iz tih krugoga posmatra na taj nacin, sto je po meni krivo

 

 

Eto, isro sam se ja pravo, al samo malo da pojasnim ekipi kojoj mozda nije bilo jasno.

 

Vozdra

word.

 

da ne ulazimo u pricu koja je milion puta ispricana: neko generalizuje amere, neko drugi dodje sa pricom nemojmo generalizovati...na kraju se uvek ispostavi da je onaj prvi bio u pravu :D

 

@thrash, nemoj da se ljutis na mene, ali moras da prihvatis cinjenicu da se muzika i dalje snima i posle '93. ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Thrashformers - NWOAHM (New Wave Of American Heavy Metal) je naziv koji se prvobitno koristio za bendove koje danas znamo pod "metalcore" tagom. U pocetku su ga svirali samo Ameri (KsE, Unearth, Lamb Of God,...), a kasnije, kad se zanr rasirio i po Europi i ostatku svijeta, naziv NWOAHM je bio ocito neprimjeren (ne kontam sto doduse, al eto...).

Danas se ti bendovi tagiraju kao "metalcore".

 

Dakle, metalcore kakav danas poznajemo i NWOAHM su jedna te ista stvar, samo s dva naziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Thrashformers - NWOAHM (New Wave Of American Heavy Metal) je naziv koji se prvobitno koristio za bendove koje danas znamo pod "metalcore" tagom. U pocetku su ga svirali samo Ameri (KsE, Unearth, Lamb Of God,...), a kasnije, kad se zanr rasirio i po Europi i ostatku svijeta, naziv NWOAHM je bio ocito neprimjeren (ne kontam sto doduse, al eto...).

Danas se ti bendovi tagiraju kao "metalcore".

 

Dakle, metalcore kakav danas poznajemo i NWOAHM su jedna te ista stvar, samo s dva naziva.

 

NWOBHM je britanski pokret iz osamdesetih, dok je americhka varijanta sa pochetka devedesetih bio NWOAHM. Primeri su Biohazard, Pantera, Machine head itd. Oni nisu metalcore, jel tako? ;)

 

Svojevremeno su to bili i korn i slipknot.

 

To shto danas imamo LoG i AILD kao predstavnike NWOAHM-a je normalno jer se ide sa vremenom. Neki novi americhki bendovi koji budu vodili scenu za 5 godina ce podpadati pod NWOAHM i tako ce biti dok ne dobiju ime za svoj podzanr :)

Onda ce neki novi klinci da budu NWOAHM i tako u krug...

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili otvoris lepo temu o njima? :da:

 

Ja znam da se u Zagrebu svi emachi oblace u New Yorkeru, a u Ljubljani je to H&M.

Ocaj. Na kraju citava scena hoda u istim tolama i istoj majici...Toliko o unikatnosti pojedinaca.

zato mi koji smo kul idemo u pull and bear. malo skuplje, ali mnogo finije :D

jeli, jel se valja u ljubljani ona marka bleeding star?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lex - heheh, da smo mi u Rajvosa te srece pa da makar imamo posrani mekdonalds, a kamol sta drugo znao bih ti rec. A u Zagrebu sto se tice obleke nema tog pull and beara, al zato ima gej nju jorker u kojem se oblaci ekipa iz dead by mistake-a.

Jebeni Avenue Mall...treba ga spalt.

 

@Vuk - NWOAHM kao takav je TEK postao populariziran s bendovima poput tvojih nabrojanih LOG i AILD recimo, dok su Patera i MH stariji primjerci,a Biohazard je opet skroz druga prica, zar ne?! I definitivno ne spadaju pod ovo, danas poznato kao NWOAHM. Generacijski jaz.

Zvancino ti bendovi nikada nisu bili okarakterizirani kao nju uejv..blabla..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...